Kimbi

Trh s nebankovními půjčkami je skutečně rozsáhlý. Jednou ze společností, která na něm také působí, je nebankovní společnost Kimbi. Sice sama o sobě nepatří mezi nijak známé a firmy, které by měly tradici, ale když řekneme název společnosti, která za ním stojí, bude jasné, že se nejedná o žádného nováčka. Kimbi půjčka je totiž vedlejší projektem společnosti Zaplo finance, která na poli nebankovních půjček nepatří mezi žádné nováčky. Právě naopak. Je proto možné očekávat, že stejné výhody, nebo přístup ke klientům nabídne také Kimbi půjčka.

Contents

Úrokové sazby

Obecně společnost Zaplo nepatří mezi nejvýhodnější, což je ale dáno segmentem, kde peníze nabízí. A jak je na tom Kimbi? Musíme říci, že tento poskytovatel ze segmentu mikropůjček také vychází, a tak je třeba počítat s úrokovou sazbou, která začíná na několika desítkách procent. Jelikož se však jedná o úvěrový produkt, který je poskytován na kratší dobu, není výše přeplatku navíc zase až tak likvidační, jak by se mohlo zdát. V celkovém přepočtu tak Kimbi půjčka nevychází zase až tak špatně. Když máme být konkrétní, je třeba uvést, že úroková sazba začíná na hodnotě 36,16 %.

Charakteristika půjčky

Jelikož je projekt Kimbi vedlejším projektem Zaplo Finance, očekává se, že se bude lehce dotýkat i segmentu takzvaných mikropůjček. A to se také děje. Ale ne tolik výrazně, jelikož Kimbi půjčka určitě nezačíná ve stokorunách, nebo jednotkách tisících. Ta suma, kterou bude půjčka Kimbi chtít nabízet svým zákazníkům, se pohybuje v desítkách tisíc. Ale spíše v těch nižších. Nejde tedy o úplně typickou spotřebitelskou půjčku. To dokládá i délka splatnosti, která sice umožní pravidelné měsíční splácení, ale v nižších lhůtách. Jak je to tedy konkrétně?

  • Výše dostupné částky: 10 000 – 60 000 Kč
  • Splatnost: 3 – 12 kalendářních měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Už podle výše částek je vidět, že se nejedná o klasickou spotřebitelskou půjčku, stejně jako se nejedná ano i mikropůjčku. Tomu odpovídají také podmínky, které Kimbi má. Nejsou sice tak benevolentní, jako v případě mikropůjček, ale zároveň nejsou zase až tak výrazně náročné. Proto i schvalovatelnost je celkem zajímavá. Trojice základních podmínek je tato:

  • Nutnost dovršení 18 let věku
  • Tuzemské státní občanství
  • Vlastnictví bankovního účtu

Toto jsou tři klíčové podmínky, které musí splnit každý žadatel o peníze. Kdo je nesplní, tomu bude žádost zamítnuta. Potom tu je ještě podmínka související s bonitou. Kimbi vyžaduje, aby měl žadatel nejenom jistotu stabilního příjmu, ale také to, aby měl dobrou platební historii. Zde už přichází na řadu hlavně individuální posouzení, kde se bere v potaz třeba i to, kolik peněz si klient bere, a zda je to jeho první půjčka u Kimbi, nebo zda už byl klientem Zaplo.

Rychlost vyřízení

Jelikož Kimbi vychází z klasické mikropůjčky, může nadchnout hlavně to, že rychlost vyřízení je poměrně rychlá. Co tomu nahrává? Je to hlavně možnost podat si žádost online, stejně jako jistota, že z velké části je prostřednictvím internetu i vše vyřízeno. Pokud jde o rychlost zaslání peněz, tak většinou hraje roli konkrétní banka. Není ale nic výjimečného, že peníze lze mít třeba i druhý den od podání žádosti. U klientů, kteří si půjčují opakovaně, mohou být peníze odeslány doslova ihned, po online vyřízení jejich žádosti

Shrnutí

Jelikož za půjčkou označovanou jako Kimbi stojí v nebankovním segmentu známý poskytovatel Zaplo Finance, není důvod se ho jako nováčka obávat. Určitě se však nejedná o typického poskytovatele v oblasti mikropůjček, což lze brát jako pozitivum. A ta je možné získat vyšší částky i na delší dobu. Poměrně oceňovaným pozitivem je stále i určitá benevolence spojená se schválením, stejně jako plus spojené s tím, že to je realizováno velmi rychle – včetně zaslání finančních prostředků, které je možné využít na cokoliv. Negativem je zde určitě úroková sazba, která začíná na hodnotě přesahující 30 procent. To ve výsledku znamená, že maximální suma na tu nejdelší splatnost bude spojena s tím, že žadatel zaplatí navíce necelých 44 000 korun. To je hlavní slabina této možnosti.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *