Srovnávač půjček ukazuje, že některé z úvěrů jsou dostupné i pro cizince. Jaké je třeba splnit podmínky?

V tuzemsku žije trvale několik desítek tisíc občanů jiných zemí. Mají zde zajištěné bydlení, zaměstnání, prakticky fungují stejně jako Češi. Jenže určité rozdíly lze přeci jen spatřovat. Jednou z oblastí je poskytování půjček a úvěrů. Zatímco pro našince je obvykle získání půjčky poměrně jednoduché a stačí k tomu mít příjem a občanský průkaz, cizinci musejí splnit několik důležitých kritérií.

Srovnání půjček je určené především k tomu, abyste si našli nejvhodnější a nejvýhodnější úvěr, který vám bude ušit přímo na míru, ať už jde o sumu peněz, dobu splácení, potažmo úroky apod. Půjčka pro cizince je v tomto směru stejná, žadatelé však musejí předkládat několik dokumentů, jež u českých zájemců nejsou zapotřebí.

Doklad totožnosti

Především jde o doklad totožnosti. Češi k tomu zpravidla u bankovní i nebankovní půjčky musejí mít jen platný občanský průkaz. Občané jiných zemí ale k úspěšnému vyřízení budou potřebovat cestovní pas, případně doklad totožnosti v podobě občanky (takzvané ID karty), pocházejí-li z některého z členských států Evropské unie.

Bydliště a věk

Zcela zásadní je pro většinu půjček pro cizince trvalý pobyt. To znamená, že žadatel dokazuje, že skutečně dlouhodobě bydlí na území České republiky, není tu například jen na prázdninách. Jedná se hlavně o jistotu pro poskytovatele, aby měl přehled o tom, kde případně dlužníka dostihne, respektive kam mu zašle dokumenty, složenky atd.

Stejně jako u půjčky pro našince musí být cizinec samozřejmě plnoletý. Při srovnání půjček se také ukazuje nutnost vlastnit mobilní telefon s platným číslem a e-mail. U drtivé většiny půjček, zejména těch bankovních, se dále vyžaduje stálý příjem, což zajistí patřičnou bonitu a schopnost splácet dle sjednaných podmínek.

Půjčka pro cizince v tuzemsku rozhodně není žádným nedosažitelným cílem. Srovnávač půjček vám pomůže lépe se zorientovat a usnadní vám cestu k vytouženým finančním prostředkům, pokud nemáte naspořeno dostatečné množství peněz.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *