Spořicí účty jsou stále oblíbené. Češi se ale vrací i ke stavebnímu spoření

Takzvané spořicí účty mají před sebou stále dobrou budoucnost, i když jejich největší boom proběhl vlastně ještě v minulém století. Je tu však mnoho důvodů, které pro ně jasně hovoří. Především – je to zcela bezpečná investice, není důvod se snad obávat, že o vložené prostředky přijdete. A to ve dnešním světě při zhodnocování vlastních úspor nemusí nutně platit vždy a všude. Bezpečná investice je však také relativně malá, úroky jsou na hranici maximálně jednoho procentního bodu. To ovšem hravě pokryje současnou míru inflace, a navíc ještě budete mít zisk. Jinými slovy, není důvod, proč tohle nezkusit. Bezpečné uložení peněz, které můžete kdykoliv vybrat zpět.

exterior-1597094_960_7201

Existuje samozřejmě více možností investice

Kromě spořicích účtů, které se znovu vracejí do módy a slibují zhodnocení v řádu desetin procenta ročně, je tu samozřejmě ještě několik dalších alternativ, kam investovat peníze. Je to například stavební spoření

  • Státní příspěvek až dva tisíce korun ročně, podmínkou je jen vklad alespoň dvacet tisíc korun za daný kalendářní rok.
  • Roční výnos až čtyři procenta, minimální poplatky za vedení účtu nebo sjednání. Ve výsledku poměrně značný zisk, oproti jiným variantám na trhu (například termínovaný vklad apod.).
  • Možnost zřízení stavebního spoření přes internet je samozřejmostí, na pobočku vlastně vůbec nemusíte chodit.

Pestrá nabídka na trhu, zajímavé zhodnocení, během několika let máte naspořeno na menší byt a tím pádem i dobrý vlastní start do života. Samozřejmě nemusíte zřizovat stavební spoření právě a pouze pro tento účel. Našetříte finanční prostředky dětem, ke kterým pak budou mít přístup v době osmnáctin – a takový start pak určitě ocení. Nejlepší na tom všem samozřejmě je, že stavební spoření si můžete zřídit vlastně nezávisle na věku nebo například na tom, do jaké příjmové skupiny spadáte. Založit si jej zvládne naprosto každý, je tu jen minimum náležitostí, které je třeba vyřešit. A u některých spořitelen je možné všechno dojednat online formou, tudíž nemusíte ani na pobočku.

Spořicí účet ale samozřejmě má také své kouzlo. V některých případech ho dokonce jde využívat jako klasický běžný účet. Můžete vybírat finanční prostředky a úročení poběží dál a tak podobně.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *