Nejlépe úročené spořicí účty roku 2014

Klesající úrokové sazby nepřejí těm, kdo rádi spoří, naopak dělají radost těm, kdo si chtějí peníze půjčit. Jak je to se spořicími účty a na kterém je v současnosti nejvýhodnější uložit naše volné prostředky? Přinášíme srovnání klasických spořicích účtů bez výpovědní lhůty.

Contents

Akční nabídka ING vede

ING konto jako klasický spořicí účet vede, co se výše úrokové sazby týče. V rámci své speciální akce nabízí úrokovou sazbu 2 % p. a. na vklad během prvních tří měsíců na nově založeném účtu. Podmínkou však je, že vklad nesmí přesáhnout jeden milion korun.

Standardní úroková sazba na vkladech do milionu korun je pak 1 % p. a., nad milion 0,7 % p. a.

Zuno Bank

Další v pořadí je Zuno Bank, která nabízí při vkladech do tří set tisíc úrok 1,5 % p. a., při vkladu vyšším pak 0,9 % p. a. Pro zřízení tohoto spořicího účtu je však třeba mít u téže banky účet běžný.

Moravský peněžní ústav

Spořitelní družstvo Moravský peněžní ústav nabízí svým klientům pásmové úročení, kdy při vkladu od sto tisíc do sto padesáti tisíc získáte úrok 1,7 % p. a. U vkladů nižších, tedy do sto tisíc korun, je úrok 1,2 %.

Sberbank CZ

Poslední v řadě je Sberbank, která nabízí svým klientům u vkladů do 150 tisíc korun úrokovou sazbu 1,63 % p. a, úrok je připisován kvartálně. Tento spořicí účet není vázán na povinnost mít založen u Sberbank CZ účet běžný.

Úrokové sazby na spořicích účtech jsou příliš nízko, aby zabezpečily prokazatelný růst hodnoty peněz

Nenechte se nachytat na spořicích účtech

Z běžně dostupných srovnání spořicích účtu vám možná vyjdou jiné peněžní ústavy, kde je tedy pravda? V našem srovnání jsme brali do úvahy pouze klasické spořicí účty, které nemají výpovědní lhůtu a na které můžete libovolně ukládat vaše volné prostředky.

Kdybychom odhlédli od těchto kritérií, vycházela by samozřejmě nejlépe mBanka se svým produktem mSpoření. Jedná se však o specifický typ spořicího účtu, který sice nabízí násobně vyšší úrokovou sazbu, ale vždy při určitém provázání s běžným účtem a předem definovaným způsobem odvádění peněz.

Politika České národní banky drží úrokové sazby velmi nízko, a proto je těžké hledat nástroj konzervativního spoření, který by vaše volné peněžní prostředky zhodnotil. Mezi těmito nástroji vychází efektivněji stavební spoření, které nabízí i bez státní podpory úrok okolo dvou procent a při 6leté smlouvě a plné státní podpoře až 4 % p. a.

4.1/5 - (7 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *