Rychlá půjčka pro dlužníky

Půjčit si v situaci, když už nějaký úvěr nebo nějakou půjčku uzavřené máte, není zrovna snadné. Navíc v životě často nastávají situace, kdy potřebujete peníze rychle, a to třeba jen malou částku. Jaké možnosti dlužníci v tomto případě mají? Existuje okamžitá rychlá půjčka pro dlužníky? A na co si dát pozor? Poradíme vám.

Contents

Proč je někdy lepší rychlá půjčka než finanční pomoc v rodině

Do situace, kdy nám chybí pár tisíc do výplaty, nebo nemáme na opravu auta, kterým denně jezdíme do práce, se může dostat každý z nás. Většina rodin hospodaří s napjatým rozpočtem a je pro ně těžké ušetřit, zvláště pokud jde o rodiny s dětmi nebo důchodce.

Od výplaty k výplatě zkrátka hospodaří víc lidí, než by se na první pohled mohlo zdát. Stejně tak je i průměrná mzda číslem, o němž na své výplatnici sní více než dvě třetiny všech zaměstnanců – jen třetina má totiž mzdu vyšší.
Hospodařit s málem zkrátka není lehké a půjčka je někdy jediným způsobem, jak vyřešit neplánované výdaje.

Kdo ale půjčí dlužníkovi, a navíc hned?

Rychlé půjčky jako řešení

Na trhu působí celá řada poskytovatelů úvěrů a půjček. Půjdete-li do nejbližší banky, zpravidla vám jako člověku, který už nějaký závazek má, nepůjčí. Získat půjčku u nebankovních společností je o něco snazší, přesto ne vždy dostanete peníze hned.

Potřebujete-li okamžitou půjčku a jste-li zadlužený, hledáte půjčku bez prověřování registrů nebo půjčku, která je poskytovaná jen na základě příjmu. Na trhu existuje řada poskytovatelů, kteří vycházejí takovýmto klientům vstříc, a půjčky i za těchto okolností poskytují.

Skutečnost, že již nějaký dluh nemáte, nemusí být totiž vždy překážkou. Buď můžete za novou půjčku ručit nemovitostí nebo ručitelem, nebo může stačit doklad o vašem pravidelném měsíčním příjmu.
Rychlé půjčky jsou navíc poskytovány jen do určité výše, jedná se proto o tzv. krátkodobé půjčky – peníze si půjčujete na dobu v řádu týdnů. Jaké výhody může okamžitá půjčka pro dlužníky mít?

Peníze hned na ruku

Hlavní výhodou je rychlá pomoc v případě, že se ocitnete ve finančních problémech. Nemusíte čekat na to, až se někdo v bance k vaší žádosti vyjádří, zpravidla ani nemusíte nikam chodit. Žádost vyřídíte jednoduše online prostřednictvím internetu, nebo telefonicky, odkudkoli.

Ke schválení půjčky může dojít buď díky automatickému schvalování, kdy se do několika minut dozvíte, zda vám bude okamžitá půjčka poskytnuta, či nikoli, nebo například následující pracovní den.

Nespornou výhodou některých okamžitých půjček je i to, že jsou pro nové klienty při řádném splacení bezúročné, díky čemuž vás půjčené peníze nebudou nic stát.

Někteří poskytovatelé vyplácejí peníze na ruku, jiní převádějí na ověřený účet žadatele – tento účet musí být ale veden na jeho jméno, dispoziční právo nestačí.

Jednoduchost sjednání, rychlost a flexibilně nastavená doba splácení patří mezi hlavní přednosti, které okamžité půjčky pro dlužníky nabízí.

Na co si dát u rychlých půjček pro dlužníky pozor?

Zpozornět byste měli hned v několika případech. Zaprvé není dobré vzít půjčku od určitého poskytovatele jen proto, že vám půjčí – vždy se vyplatí porovnávat nabídky a přemýšlet nad tím, která je nejvýhodnější.

Zvažujte také úměrnost případné zástavy k hodnotě okamžité půjčky, pokud si půjčíte deset tisíc, je příliš riskantní zastavit kvůli tomuto dluhu střechu nad hlavou. Hledejte takové poskytovatele, kteří se zaměří na váš příjem spíše než na to, co můžete dát do zástavy.

Vždy pečlivě prověřujte daného poskytovatele a seznamte se s jeho referencemi. Na trhu působí desítky tisíc takových subjektů a ne všichni, kdo druhým půjčují, jsou poctiví. Nenechte se zlákat na reklamní slogany, nereagujte na nabídky zveřejněné na sloupech veřejného osvětlení – pečlivě zvažujte, u koho si půjčíte.

V neposlední řadě byste si měli půjčovat jen tolik, kolik opravdu potřebujete – a to i v případech, kdy vám daný poskytovatel nabídne vyšší půjčku. Nenechte se přemluvit a půjčujte si jen nutné minimum, jen tak zabráníte nebezpečné dluhové spirále.

Než si rychlou půjčku pro dlužníky vezmete, spočítejte si, kolik budete měsíčně platit a zda to váš rodinný rozpočet unese. Oněch pár set se může zdát malicherných na papíře, ale pokud si je promítnete jako výdaj do peněženky, možná zjistíte, že půjčka není dobrá volba.

Své závazky vždy včas splácejte. Pokud se dostanete do problémů se splácením, ihned kontaktujte daného poskytovatele úvěru – neotálejte, nedělejte mrtvého brouka, snažte se problém aktivně řešit, například formou úpravy splátkového kalendáře.

Okamžitá rychlá půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán, zvláště pokud se jedná o dlužníka. Seznamte se proto důkladně se smluvními podmínkami a své závazky řádně splácejte, jedině tak vám nepřerostou přes hlavu.

 

 

Potřebujete rychle půjčit? Porovnejte nebankovní půjčky:
Srovnávač půjček banner

4.4/5 - (7 votes)

You may also like...

1 Response

  1. Dobrý den půjčili by stě peníze cizince s trvalém pobitem sem zamestnana na dobu neurčitou Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *