Spotřebitelské půjčky a možnosti jejich získání

Co si dnes můžeme představit pod spotřebitelskou půjčkou? Zcela logicky se jedná o úvěr, který využijeme v souvislosti s našimi potřebami. Těch může být v podstatě celá řada. Ideálním příkladem mohou být takzvané účelové úvěry. Tedy takové, které nemůžeme využít na cokoliv, jelikož je přesně a konkrétně dáno, k čemu se hodí. Pokud nad nimi uvažujete, je nejčastější možností využití:

  • Naše nemovitost nebo domácnost
  • Koupě dopravního prostředku – auta či motorky
  • Hrazení našich koníčků, nebo zálib
Spotřebitelské půjčky získáte nejenom online

Spotřebitelské půjčky získáte nejenom online

Dnes samozřejmě existují i různí poskytovatelé, díky čemuž existují také různé možnosti toho, jak si o tento konkrétní typ úvěrového produktu můžeme požádat. Proto se společně podíváme na to, jak mohou být spotřebitelské půjčky vlastně získány. Možností je hned několik.

Jako klasický úvěr

Tuto možnost zná v dnešní době v podstatě každý, kdo si někdy žádal o půjčku. Buď osobně, nebo třeba telefonicky, popřípadě také online si požádáme o určitý typ úvěrového produktu. Můžeme si vybrat, kolik peněz si vezmeme, stejně jako i to, jak dlouho je budeme splácet. V rámci toho nesmíme opomínat, že takto si můžeme požádat i o spotřebitelské půjčky. Ty nám následně mohou být vyplaceny v hotovosti, popřípadě také na náš bankovní účet.

Důležité je v tomto případě dodat, že už v rámci samotné žádosti bychom měli jasně specifikovat, co si budeme chtít koupit. Jakmile se tak stane, budeme nuceni také doložit konkrétní informaci o tom, že daná věc je skutečně naše. Budeme tedy nuceni doložit třeba fakturu, nebo účtenku z obchodu. V některých případech platí, že nám je dostupná částka uvolňována postupně. To znamená, že další peníze dostáváme až po tom, co jasně identifikujeme a doložíme předchozí nákup.

Spotřebitelské půjčky lze vyřídit přímo u obchodníka

Druhá možnost je o něco zajímavější a jistě také pro mnoho lidí pohodlnější. Týká se toho, že spotřebitelské půjčky vyřídíme přímo u konkrétního obchodníka, který nám zboží, popřípadě také samotnou službu konkrétně prodává. Pokud budeme konkrétní, je třeba říci, že přijdeme do prodejny, vybereme si zboží a místo klasického zaplacení kartou sdělíme, že bychom zboží chtěli na úvěr. Následně je nám připravený formulář, který vyplníme. Informace obvykle nejsou nijak detailní a tak mezi základní informace patří:

  • Identifikační údaje nás jako kupujícího
  • Typ zboží a jeho cena
  • Informace o našem zaměstnavateli a příjmu

To vše je následně elektronicky odesláno na pobočku úvěrové společnosti. Jelikož ty velké mají mnohdy dostatečně velké zázemí, můžeme v souvislosti s tím říci to, že takto sjednávané spotřebitelské půjčky mohou být vyřízené v podstatě do několika desítek minut. Jakmile se obchodník dozví, že nám byla půjčka schválena, dochází k tomu, že vytiskne smlouvu, kterou podepíšeme. Tím je vše finálně vyřízeno a my již můžeme z obchodu vyrazit s požadovaným zbožím, které jsme získali zdarma. Pouze bude třeba ho následující měsíce nebo roky splácet.

K dispozici jsou i úvěrové karty

O co se jedná? Pokud nakupujete na splátky pravidelně, jistě to víte. Dané karty dnes nabízejí úvěrové společnosti, které nabídnou spotřebitelské půjčky. Díky tomu jste již zavedeným zákazníkem, což výrazně usnadňuje případné jednání s prodávajícím. Prvotní postup při získání spotřebitelských půjček je podobný, jako v předchozím případě. Jednoduše si vyberete zboží a požádáte o možnost splátek. Následně však nemusíte vyplňovat žádosti, jelikož se identifikujete pomocí splátkové karty. Z ní si obchodník nejenom načte vše potřebné, ale obratem zjistí, zda máte na půjčku nárok, nebo nikoliv. Pokud jste v minulosti již zboží bez problémů splatili, je jasné, že i nyní budete schváleni.

Podobná forma může být využívána hlavně u online splátkového prodeje. V rámci platby se tímto způsobem identifikujete, verifikujete smlouvu a následně vám stačí už jenom počkat na to, až k vám dorazí zboží a také splátkový kalendář. Takto dnes můžeme nakupovat téměř u většiny obchodníků, jelikož jejich síť je skutečně velmi rozsáhlá.

Možné jsou i kreditní karty

I když ty nejsou plnohodnotné spotřebitelské půjčky, můžeme na ně jako na podobnou možnost také nahlížet. Jenom s tím rozdílem, že zbožní obchodníkovi plnohodnotně zaplatíme přímo my, při samotném prodeji. V ostatních případech dostává peníze o něco později, od splátkové společnosti. Jakmile zboží kreditní kartou zaplatíme, vznikne dluh právě na ní. A ten jsme povinni splácet. Výhodou je, že zde nemusí být žádné pevné splátky a tak je jenom na nás, jak a kdy budeme peníze hradit. Konkrétní podmínky však získáme od banky, nebo nebankovní společnosti, která dnes může karty také vydávat.

V tomto případě vás musíme seznámit také s výhodou toho, že kreditní karty jsou úvěrem neúčelovým. A to logicky znamená hlavně fakt, že není třeba dokládat, na co konkrétně budou získané finance využívané.

4/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *