Spotřebitelské půjčky a možnosti jejich získání

Co si dnes můžeme představit pod spotřebitelskou půjčkou? Zcela logicky se jedná o úvěr, který využijeme v souvislosti s našimi potřebami. Těch může být v podstatě celá řada. Ideálním příkladem mohou být takzvané účelové úvěry. Tedy takové, které nemůžeme využít na cokoliv, jelikož je přesně a konkrétně dáno, k čemu se hodí. Pokud nad nimi uvažujete, je nejčastější možností využití:

  • Naše nemovitost nebo domácnost
  • Koupě dopravního prostředku – auta či motorky
  • Hrazení našich koníčků, nebo zálib
Spotřebitelské půjčky získáte nejenom online

Spotřebitelské půjčky získáte nejenom online

Dnes samozřejmě existují i různí poskytovatelé, díky čemuž existují také různé možnosti toho, jak si o tento konkrétní typ úvěrového produktu můžeme požádat. Proto se společně podíváme na to, jak mohou být spotřebitelské půjčky vlastně získány. Možností je hned několik.

Contents

Jako klasický úvěr

Tuto možnost zná v dnešní době v podstatě každý, kdo si někdy žádal o půjčku. Buď osobně, nebo třeba telefonicky, popřípadě také online si požádáme o určitý typ úvěrového produktu. Můžeme si vybrat, kolik peněz si vezmeme, stejně jako i to, jak dlouho je budeme splácet. V rámci toho nesmíme opomínat, že takto si můžeme požádat i o spotřebitelské půjčky. Ty nám následně mohou být vyplaceny v hotovosti, popřípadě také na náš bankovní účet.

Důležité je v tomto případě dodat, že už v rámci samotné žádosti bychom měli jasně specifikovat, co si budeme chtít koupit. Jakmile se tak stane, budeme nuceni také doložit konkrétní informaci o tom, že daná věc je skutečně naše. Budeme tedy nuceni doložit třeba fakturu, nebo účtenku z obchodu. V některých případech platí, že nám je dostupná částka uvolňována postupně. To znamená, že další peníze dostáváme až po tom, co jasně identifikujeme a doložíme předchozí nákup.

Spotřebitelské půjčky lze vyřídit přímo u obchodníka

Druhá možnost je o něco zajímavější a jistě také pro mnoho lidí pohodlnější. Týká se toho, že spotřebitelské půjčky vyřídíme přímo u konkrétního obchodníka, který nám zboží, popřípadě také samotnou službu konkrétně prodává. Pokud budeme konkrétní, je třeba říci, že přijdeme do prodejny, vybereme si zboží a místo klasického zaplacení kartou sdělíme, že bychom zboží chtěli na úvěr. Následně je nám připravený formulář, který vyplníme. Informace obvykle nejsou nijak detailní a tak mezi základní informace patří:

  • Identifikační údaje nás jako kupujícího
  • Typ zboží a jeho cena
  • Informace o našem zaměstnavateli a příjmu

To vše je následně elektronicky odesláno na pobočku úvěrové společnosti. Jelikož ty velké mají mnohdy dostatečně velké zázemí, můžeme v souvislosti s tím říci to, že takto sjednávané spotřebitelské půjčky mohou být vyřízené v podstatě do několika desítek minut. Jakmile se obchodník dozví, že nám byla půjčka schválena, dochází k tomu, že vytiskne smlouvu, kterou podepíšeme. Tím je vše finálně vyřízeno a my již můžeme z obchodu vyrazit s požadovaným zbožím, které jsme získali zdarma. Pouze bude třeba ho následující měsíce nebo roky splácet.

K dispozici jsou i úvěrové karty

O co se jedná? Pokud nakupujete na splátky pravidelně, jistě to víte. Dané karty dnes nabízejí úvěrové společnosti, které nabídnou spotřebitelské půjčky. Díky tomu jste již zavedeným zákazníkem, což výrazně usnadňuje případné jednání s prodávajícím. Prvotní postup při získání spotřebitelských půjček je podobný, jako v předchozím případě. Jednoduše si vyberete zboží a požádáte o možnost splátek. Následně však nemusíte vyplňovat žádosti, jelikož se identifikujete pomocí splátkové karty. Z ní si obchodník nejenom načte vše potřebné, ale obratem zjistí, zda máte na půjčku nárok, nebo nikoliv. Pokud jste v minulosti již zboží bez problémů splatili, je jasné, že i nyní budete schváleni.

Podobná forma může být využívána hlavně u online splátkového prodeje. V rámci platby se tímto způsobem identifikujete, verifikujete smlouvu a následně vám stačí už jenom počkat na to, až k vám dorazí zboží a také splátkový kalendář. Takto dnes můžeme nakupovat téměř u většiny obchodníků, jelikož jejich síť je skutečně velmi rozsáhlá.

Možné jsou i kreditní karty

I když ty nejsou plnohodnotné spotřebitelské půjčky, můžeme na ně jako na podobnou možnost také nahlížet. Jenom s tím rozdílem, že zbožní obchodníkovi plnohodnotně zaplatíme přímo my, při samotném prodeji. V ostatních případech dostává peníze o něco později, od splátkové společnosti. Jakmile zboží kreditní kartou zaplatíme, vznikne dluh právě na ní. A ten jsme povinni splácet. Výhodou je, že zde nemusí být žádné pevné splátky a tak je jenom na nás, jak a kdy budeme peníze hradit. Konkrétní podmínky však získáme od banky, nebo nebankovní společnosti, která dnes může karty také vydávat.

V tomto případě vás musíme seznámit také s výhodou toho, že kreditní karty jsou úvěrem neúčelovým. A to logicky znamená hlavně fakt, že není třeba dokládat, na co konkrétně budou získané finance využívané.

4/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *