Půjčky pro firmy mají řadu specifik

Kdo si bere půjčky nejčastěji? Jsou to hlavně soukromé osoby. To ale neznamená, že by o půjčku nemohly mít zájem také firmy. Tedy právnické osoby. Půjčky pro firmy jsou něčím zcela běžným. Když se podíváme na ty hlavní firmy, které dnes na našem trhu jasně figurují, jedná se o tuto trojici:

  • Společnost s ručením omezením
  • Akciová společnost
  • Evropská společnost

Ať už si půjčku žádá jakákoliv z této trojice firem, nebo jiná, tak musíme říci, že půjčky pro firmy mají několik specifik. O jaké se jedná? To si zmapujeme. Mnohé oblasti ukazují, že taková firma to může mít výhodnější, než klasická soukromá osoba.

Contents

K bonitě může posloužit jeden jediný dokument

O jaký se jedná? Všem velmi známé daňové přiznání. To je odevzdáváno jednou ročně, spolu s případnými různými dodatky. Cílem daného přiznání je celkově zmapovat zisk dané firmy, a z něho odvést daň. A jelikož žádná firma nechce kvůli možnosti kontrol podvádět finanční úřad, je jasné, že právě daňové přiznání je vždy pravdivé. Proto při posuzování o žádosti a bonity plně postačí. Podle něho se pozná třeba to, jaký měla firma obrat, jaké měla náklady, stejně jako se pozná i to nejdůležitější – tedy zisk před zdaněním. Když jde o velkou půjčku, může být vyžadováno i několik předchozích přiznání, aby se jasně ukázalo, jak je na tom firma z dlouhodobého hlediska.

Půjčky pro firmy mohou být poskytnuty i bez tohoto dokumentu

Je to častá situace hlavně u nových firem, které podnikají třeba jenom pár měsíců. Tedy dobu, která je kratší než jeden rok a tak je ještě nečekala povinnost daňové přiznání podat. Co v takovém případě dělat a jak se zachovat? Poskytovatelé půjček pro ně nabízejí východisko, v podobě stále výhodné půjčky pro firmy. Je spojeno s řadou jiných možností, jak je možné celkovou bonitu prokázat. Jde o:

  • Informace o majetku firmy
  • Informace o obratech na účtu
  • Informace o podnikatelském plánu

Tedy i bez oficiálního doložení příjmu mohou finanční prostředky získat. To se dnes v segmentu soukromých osob může mnohým skutečně jenom zdát, jelikož zde taková možnost zkrátka a jednoduše není. Kdo nemá příjem, nemá moc možností k tomu, aby peníze získal.

Jsou dostupné i jiné úvěry, než pro soukromé osoby

Další věc, která mnohé podnikatele rozhodně potěší, je to, že půjčky pro firmy mohou být spojeny s mnohem bohatší nabídkou úvěrů, než je tomu v případě soukromých osob. Prvním příkladem, na který se musíme stoprocentně podívat, je dnes celkem oblíbený a vyhledávaný finanční leasing. Ten soukromá osoba nedostane, jelikož je určený výhradně jenom pro firemní klientelu. Přitom se jedná o celkem výhodnou možnost, jak jednoduše financovat koupi automobilu. V porovnání s klasickou účelovou půjčkou nabídne řadu různých pozitiv.

Půjčky pro firmy jsou v mnohém výhodnější

Půjčky pro firmy jsou v mnohém výhodnější

Druhým příkladem může být provozní úvěr. I toto je typ půjčky pro firmy, kterou soukromník zkrátka a jednoduše nedostane. Proč? Jelikož dané peníze reálně nepotřebuje. Má pouze alternativu v podobě finanční rezervy. Pro firmy je provozní úvěr něčím, čím mohou řešit výkyvy ve svém cashflow a tak nijak radikálně neomezovat svůj firemní provoz.

Půjčky jsou výhodnější

V čem je také celkem jasný rozdíl? Je to určitě výhodnost. Nutné je jasně říci, že půjčky pro firmy bývají výhodnější. A to i o mnoho procent. Je to dáno v první řadě tím, že se jednotliví poskytovatelé snaží svými nabídkami konkurovat, tak i tím, že půjčování dobrým firmám je spojeno s více jistotami, než u soukromé osoby. Vliv na to má třeba to, že firma má majetek, několik zaměstnanců ve vedení, řadu různých pohledávek a další věci, které mohou její bonitu směřovat správným směrem. Když si lidé porovnají podobnou půjčku u soukromé osoby a společnosti, tak půjčky pro firmy vycházejí jasně lépe. O tom není žádný pochyb.

Některé jsou nabízeny zcela automaticky

Jednoduše bez nutnosti toho, si o ni požádat. Tedy abychom byli konkrétní, tak je daný typ úvěru nabídnut a je na firmě a jejím vedení, zda si ho vezmou, nebo ne. Pokud ano, bez jakýchkoliv složitostí jim bude přidělený. Jedná se hlavně o možnost finančních rezerv. Třeba ve chvíli, kdy si zakládají účet, jim může být automaticky nabídnuta možnost čerpat kontokorent, a to do zajímavých výší. Podobně na tom jsou třeba i kreditní karty a jejich nabídka. I to je podobné.

Jejich výše jsou až astronomické

Když si chce půjčit soukromá osoba, tak obvyklou výší je částka v desítkách, nebo stovkách tisíc. Větší nabídky jsou spojeny s klasickou nebo americkou hypotékou. I ty se ale pohybují nejčastěji v milionech. To půjčky pro firmy mohou být na zcela jiné úrovni. Roli samozřejmě hraje konkrétní velikost a bonita, ale přesto musíme říci, že některé nabídky jsou až astronomické. Mluvit můžeme o částkách, jako jsou desítky, ale třeba i stovky milionů korun. Na takovou sumu by běžná fyzická osoba, ani s velmi vysokým příjmem nikdy nedosáhla. U firem je to jiné. Mimo jiné i proto, že se jedná o půjčku, která bude investována a tak dojde k tomu, že firma zvýší obraty, zvýší zisky, a tak nebude jakýkoliv problém se spláceným těchto získaných finančních prostředků.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *