Půjčky na bydlení – jaké se mohou hodit?

Bydlení je něco, bez čeho se nikdo neobejde. Možnosti, jak bydlet ve svém, jsou celkem dvě. Buď je to cesta pronájmu, kdy je možné byt nebo dům nejenom celkem jednoduše získat, ale také v případě potřeby měnit. Druhá cesta je spojena s tím, že je byt nebo dům zakoupen. A zde se mohou hodit půjčky na bydlení. Jak vypadají, jaké jsou jejich možnosti a kdy se nejvíce hodí? Podívejte se společně s námi.

Nejznámější půjčky na bydlení? Hypotéky

Začneme tím, jaké existují půjčky na bydlení spojené s tím, pokud je vaším cílem si nemovitost pořídit. Tedy koupit si byt, nebo také dům. Je jasné, že vzhledem k současné ceně nemovitostí je nutné počítat s tím, že se dané úvěrové produkty musí pohybovat v milionech korun. První možností, která existuje, je klasická hypotéka. Tu většina lidí zná a poskytuje ji většina bank na našem trhu. Pokud je s hypotékou něco pozitivního spojeno, tak hlavně úrokové sazby, které jsou v posledních měsících nejnižší v historii. Také nesmíme opomíjet ani to, že se jedná o produkt, který je určený právě k dlouhodobému financování. Tomu odpovídá hlavně splatnost, která může být v délce i několika desítek let. Specifikem hypoték je také to, že se jedná o účelové produkty, které je možné využít třeba na:

  • Stavbu nemovitosti
  • Nákup domu nebo bytu
  • Rekonstrukci
Pomocí půjčky na bydlení lze financovat téměř cokoliv

Pomocí půjčky na bydlení lze financovat téměř cokoliv

Kromě běžných hypoték existuje ještě druhá možnost. O jakou se jedná? Je to americká hypotéka. Tu kromě bank nabízejí také nebankovní společnosti. I zde může být hodnota nabízených částek v milionech korun, stejně jako zde může být jistota dlouhodobého splácení. I zde je jednou z podmínek získání také ručení nemovitosti. Pokud jsou americké hypotéky zcela něčím unikátním, potom se jedná o možnost využít je na cokoli. Jde o neúčelovou půjčku, u které není nutné ani uvádět účel použití, ani není nutné daný účel jakkoliv dokládat – pomocí účtenek, kupních smluv a další dokumentace.

Na bydlení lze použít i spotřebitelské půjčky

Druhá možnost, která může také přijít vhod, pokud se jedná o půjčky na bydlení, tak se jedná o spotřebitelské půjčky. Jaká je jejich charakteristika? Obvykle se jedná o úvěrové produkty, které dnes nabízí jak banky, tak i nebankovní společnosti. Pokud se podíváme i na rozsah částek, tak se obvykle jedná o sumy, které začínají na několika desítkách tisíc a končí na sumách ve výši několika stovek. Splatnost je obvykle v několika letech, ale může být i vyšší. Záleží na podmínkách každého poskytovatel. Unikátem takových půjček je hlavně způsob využití. Primárně se hodí třeba na:

  • Financování rekonstrukce
  • Nákup nábytku a vybavení
  • Nákup spotřebičů a elektroniky

Podobně jako u hypoték, i tyto půjčky na bydlení můžeme rozdělit do dvou hlavních segmentů. Ten první je spojený s tím, že se jedná o neúčelové půjčky, využitelné na cokoliv. Ideální ve chvíli, kdy s nimi chcete ve svém bytě financovat více věcí. Na trhu však najdete i účelové spotřebitelské půjčky. U nich už máte poskytovatelem dáno, na co je využít. Hitem je nejenom to, že možností je celá řada, ale také to, že lze tento typ úvěru získat jak jednodušeji, tak často i s výhodnější úrokovou sazbou.

Hodí se také mikropůjčky?

Dalším z možných úvěrových produktů, které se mohou hodit v souvislosti s bydlením, jsou mikropůjčky. Jejich charakteristika je poměrně jasná, jelikož se jedná o úvěry, které nabídnou jenom několik tisíc korun. Někdy to může být až několik desítek tisíc. Nutno říci, že dané sumy v souvislosti s klasickým zvelebením bydlení příliš využít nejde. Přesto ji jako půjčku na bydlení označit můžeme. Z jakého důvodu? Jelikož jsou ideální volbou ve chvíli, kdy je potřeba akutně vyměnit některý důležitý spotřebič. Třeba ledničku nebo pračku. Stejně tak se mohou hodit i ve chvíli, kdy je nezbytností oprava daného spotřebiče.

Lákadlem daných půjček není jenom to, že je lze využít na cokoliv. Hlavním plusem je jistota spojená s tím, že vyřízení proběhne jednoduše online. A to bez složitého papírování. Stejně tak potěší i fakt, že se není nutné obávat ani složitých postupů při schvalování. Dnes může tento typ půjčky získat téměř každý. Obojí jasně přispívá k tomu, že rychlost vyřízení je na úvěrovém trhu doslova ojedinělá. Máme-li se na ni podívat blíže, tak musíme říci, že není žádný problém mít peníze i do několika málo minut. Pokud se rozbije spotřebič a je nutné ho nechat opravit, nebo je třeba koupit nový, je tato půjčka tím nejideálnějším pomocníkem, který dnes vůbec existuje.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *