website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Jak vybrat bankovní půjčku? Porovnávejte si nabídky

Půjčit si v bance rozhodně není vyřizování na dlouhé hodiny a dny. Naopak, půjčení peněz právě tady je dnes už relativně snadná záležitost, která se obvykle obejde bez větších komplikací. Půjčky totiž nabízí i nebankovní sektor, kde je vyřízení někdy otázkou minut – a tuzemské banky se tomu samozřejmě musely v rámci konkurenčního boje minimálně přiblížit. Jinak by nepochybně jejich situace na úvěrovém trhu nebyla příliš dobrá, to je jistě každému jasné. Někteří klienti totiž prostě a jednoduše nemají čas čekat celý týden, než se banka rozhodne jednat a dají přednost rychlejší nabídce.

Pojďme si provést rámcové srovnání dvou bankovních úvěrů

Dvě banky, které nemohou být zdánlivě rozdílnější. Matador, který přišel na náš trh už v devadesátých letech versus jedna z „nových“ bank, jež spatřily světlo světa až v novém tisíciletí, mají už ale na svém kontě i statisíce stálých klientů s osobním účtem. Která z nich dopadne lépe? V dnešním duelu se představí Air Bank půjčka a KB půjčka, pojďme si prohlédnout tento zajímavý souboj pěkně zblízka – a to v řeči čísel! Ta je totiž u úvěrů hodně podstatná, dokonce by se dalo říci, že napoví naprosto všem.

BankaAir BankKomerční banka
Rozsah půjčky5 až 900 tisíc korun30 až 600 tisíc korun
Doba splatnosti6 až 96 měsíců (tj. až osm let)12 až 72 měsíců (tj. až 6 let)
Úrok / RPSN od6,9 / 7,13 %6,9 / 7,13 %
Poplatky spojené s vyřízenímNeNe

Jak vidíte, máme tu v rámci našich četných srovnání v minulosti docela zajímavou shodu. Stejná čísla se totiž skutečně vidí jen málokdy. Doba splatnosti je také poměrně dobře nastavená, můžete si sjednat menší úvěr v řádu desítek tisíc korun, která se bude splácet jeden rok – ale také opravdu velkou půjčku, která si vyžádá třeba osmiletý splátkový kalendář. Banka proto dává obvykle svým klientům značnou variabilitu, ti se pak rádi vracejí a nechají nebankovní sektor nebankovním sektorem.

Peníze na bankovní účet, prakticky úplně na cokoliv si jen řeknete – nikdo se nebude ptát na účel, kvůli kterému chcete finanční injekci. Úroková sazba je na klasický spotřebitelský úvěr více než zajímavá, takže není důvod nejít do bankovního sektoru, abyste si prohlédli, jaké jsou aktuálně možnosti na trhu. Předčasné splacení půjčky je navíc obvykle zdarma, bez jakýchkoliv sankcí.

 

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *