Půjčkomat

Čím je Půjčkomat tolik charakteristický? I když se na první pohled může zdát, že se jedná o zprostředkovatele půjček, nebo o porovnávač, je opak pravdou. Když máme být konkrétní, tak musíme říci, že Půjčkomat je společností, která peníze poskytuje. Pokud jde o jméno firmy, tak tento portál provozuje firma Friendly Finance s.r.o. Ta má sídlo v Praze, a zároveň je členem mezinárodní skupiny, která nese označení Friendly Finance Group. Ta působí i v řadě jiných zemí a díky tomu je možné říci, že Půjčkomat není nijak malým poskytovatelem.

Contents

Úrokové sazby

To hlavní, co hraje u každé půjčky zcela pochopitelně velkou roli, jsou úrokové sazby. Jak je na tom právě zmíněný Půjčkomat? U klasické půjčky podobně, jako jeho konkurenti. Úroková sazba se s ohledem na termín půjčení peněz pohybuje v desítkách procent. To může znamenat, že z tisícikoruny se navíc zaplatí i několik stovek. Netto úplně nejvýhodnější, ale je to běžný standard.

Půjčkomat však dokáže nabídnout i podmínky lepší. A to konkrétně těm žadatelům, kteří se teprve stanou klienty tohoto poskytovatele. Pro ty je připravena možnost získání první půjčky zdarma. Je s ní spojený nulový úrok a nulové RPSN. Zaujme i to, že získat je možné částku až ve výši 10 000 korun českých.

Charakteristika půjčky

Ječ to půjčka nebankovní, se segmentu mikropůjček. Žadatelé by tedy měli očekávat, že jim Půjčkomat nabídne charakteristiku spojenou s tím, že mohou získat spíše nižší sumy. Tedy při první žádosti. Při opakovaných se mohou zvyšovat. Dále je součástí charakteristiky i to, že splatnost je jednorázová, a to s možností volby několika týdnů. Jde o typickou charakteristiku daného segmentu. Koho zajímají přesné informace, tady jsou:

  • Výše dostupné částky: 500 – 20 000 korun českých
  • Splatnost: 5 – 31 kalendářních dní
  • Možnosti využití: neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Každý půjčka má své podmínky a Půjčkomat není v tomto směru výjimkou. Lákadlem je, že nejsou zase až tak složité. Primárně se odrážejí od nutnosti ověřit totožnost žadatele a také od toho, že je nutné souhlasit s podmínkami smlouvy, jako je zaslání peněz na bankovní účet. Co tedy musí žadatelé splnit?

  • Aktuální bezdlužnost
  • Plnoletost
  • Tuzemské občanství

Jde o hlavní věci, které mají za cíl prověřit jak to, že žadatel existuje, tak to, že není v exekuci, insolvenci, nebo nemá neřešitelné dluhy. Je to dáno hlavně celkovou benevolentností a právě tyto informace mohou celkem dobře odpovídat tomu, zda bude klient schopný nebo neschopný splácet svoje závazky.

Rychlost vyřízení

U mikropůjček je celkem zažité, že rychlost vyřízení je velmi rychlá. A Půjčkomat není výjimkou, vše proběhne online, v několika krocích. Lehkým zklamáním je to, že si klient nejprve zvolí částku, potom se zaregistruje a až poté si může oficiálně požádat. Jde však o zdržení v řádech minut. Navíc již registrovaní klienti se mu jednoduše vyhnout. Rychlost ovlivní také dodání potřebných dokladů. K bleskovému vyřízení přispívá propracovaný online schvalovací proces, nebo i celkem benevolentní a individuální podmínky, díky kterým se není třeba bát jakýchkoliv složitostí. Pro toho, kdo potřebuje peníze rychle, je to dobrá možnost.

Shrnutí

Půjčkomat je společností s mezinárodním přesahem, což potvrzuje velikost a stabilitu. Zaujme i řadou jiných pozitiv. Mezi ty patří třeba fakt, že dokáže nabídnout částku ve výši až 20 000 korun českých. Dále je velkým plusem i to, že novým klientům je k dispozici půjčka zdarma, a to až v poloviční výši, než je maximum. Běžný úrok je klasický, tedy ne příliš výhodný, v řádech několika desítek procent. Klasická je i splatnost, která je měsíční. V kombinaci se snadnou žádostí nebo vyřízením jde o dobrého poskytovatele, pokud je žádána mikropůjčka, která má pomoci řešit případné finanční problémy.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *