CreditPortal

Na první pohled poměrně klasická rychlá půjčka, za kterou se však skrývá několik lákavých inovací. V první řadě je třebas říci, že půjčka CreditPortal je celkem známá a tak není nutné mít obavy si po ni požádat. Mimo jiné i proto, že provozovatelem není obyčejná společnost s ručením omezením, ale akciová společnost CreditPortal se sídlem v Praze. To podtrhuje ony jistoty, které můžete mít. A čím dále může překvapit?

Úrokové sazby

V první řadě je to mikropůjčka a tomu úrokové sazby jasně odpovídají. V porovnání s konkurencí je ale půjčka CreditPortal velmi nevýhodná, jelikož u jiných nebankovních společností je charakteristika úvěru mnohem zajímavější. Když se podíváme na konkrétní příklad, tak je třeba počítat s tím, že i u půjček s nejkratší splatností v několika dnech přeplatíte navíc desítky procent. Z tisícikoruny to je za 5 dní i necelých 200 Kč, což je poměrně dost.

Pokud se podíváme na běžnou dobu splatnosti, která se týká jednoho měsíce, je samozřejmě výše přeplacené sumy podstatně vyšší. I když půjčka CreditPortal uvádí roční úrok čtyřicet procent, který následně převádí na dny, je třeba počítat ještě s jednou věcí. Je to účtovaný poplatek, který se promítá do celkové nevýhodnosti a výrazně tak navyšuje sazbu RPSN.

Charakteristika půjčky

I když s ohledem na úrokové sazby není půjčka CreditPortal úplně tou ideální, musíme jasně říci, že přednosti u ní najít lze. A jsou celkem zajímavé. Poměrně unikátní charakteristikou je to, že lze peníze získat dvěma způsoby. První je standardní a je spojený se zasláním požadované sumy na bankovní konto.  Druhá možnost je spojena s tím, že si klient pro peníze dojede na některou z necelých 200 čerpacích stanic s terminálem, kde mu budou peníze vyplaceny v hotovosti.

Nejde ale o jedinou zajímavost této půjčky. Klasickou a základní variantou od CreditPortal je půjčka označovaná jako Credit 30, což je klasická forma mikropůjčky se splatností v délce jednoho měsíce. Získat lze ale i půjčku označovanou jako Credit 365. Ta nenabízí jednorázové splacení, ale možnost rozložit si splátky do několika termínů, což může klientům výrazně ulehčit. A jak je to s hlavní charakteristikou?

  • Výše dostupné částky: 500 – 30 000 Kč
  • Splatnost: 5 – 30 kalendářních dní
  • Možnosti využití: neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Jelikož se jedná o mikropůjčku, logicky potěší vysoká schvalovatelnost, která jde ruku v ruce s tím, že podmínky půjčky CreditPortal nejsou zase až tak náročné na splnění. Peníze může získat zaměstnanec i podnikatel, a to bez ručení, stejně jako bez ručitele. Pokud se podíváme na trojici hlavních podmínek, jsou to tyto:

  • Dosažení 18 let věku
  • Prokázání totožnosti
  • Prokázání žádných nesplacených úvěrů u společnosti CreditPortal

Jak je vidět, jedná se skutečně o podmínky, které může splnit téměř každý. Dokonce samotná společnost CreditPortal uvádí, že dokáže půjčit matkám na mateřské dovolené, nebo invalidním či jiným důchodcům. Roli zde hraje hlavně to, zda jim stát pravidelně vyplácí peníze, na které mají nárok. Což je dnes téměř samozřejmé.

Rychlost vyřízení

CreditPortal půjčka je tou, která je vyřízena online, kdykoliv a třeba i z pohodlí domova žadatele. To se podepisuje na rychlosti, se kterou je vše vyřízeno. Samotná žádost o půjčku zabere zhruba 2 minuty. Kdo už je registrovaným klientem, ten vše zrychlí, jelikož se může jenom přihlásit. Pokud jde o samotný proces vyřízení, tak v ideálním případě jsou peníze odesílány již hodinu po žádosti o půjčku. To se týká nejenom toho, že budou odeslány na bankovní účet, ale i situace spojené s tím, že peníze mohou být připravené prostřednictvím terminálu na benzinových stanicích.

Shrnutí

Půjčka CreditPortal je rozhodně inovativním úvěrovým produktem. A to díky možnostem, které nabízí. V případě půjčky Credit 30 se jedná o klasickou mikropůjčku. Zvolit je možné ale i variantu označenou jako Credit 365, kdy mluvíme o možnosti splácení. Lákadlem pro klienty může být i to, že ji jsou peníze zaslány na účet, nebo si je mohou vyzvednout v hotovosti na benzinových stanicích. CreditPortal má však i jedno negativum. Je to čtyřicetiprocentní úrok kombinovaný s poplatkem, kdy je skutečně dobré zvážit, zda by se na trhu nenašla méně inovativní, ale výhodnější alternativa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *