website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Půjčit si? Proč ne, ale jedině zodpovědně!

Dostat se do svízelné finanční situace je snadné, ale vyřešit jí může být komplikované. A protože se bez peněz pravidelně ocitá značná část Čechů, rychlé nebankovní půjčky nabírají na oblibě. Inu kde je poptávka, tam je i nabídka – ale je takové řešení správné? Za určitých okolností vám může vhodně zvolená finanční injekce skutečně ulevit. Musíte si však půjčovat zodpovědně a nanejvýš opatrně. Prozradíme vám, jak na to!

Contents

Pro koho je rychlá půjčka vhodná?

Mikro půjčka online je dobrou volbou pro každého, komu do výplaty ještě pár dní zbývá, ale peníze potřebuje právě teď. Například pro nákup zboží či služeb, které by si tak jako tak pořídil (tzn., že z výplaty zbude dostatečná částka i po odečtení nutných výdajů).

Půjčka do výplaty přijde vhod také v momentě, kdy vám rozpočet nabourají nečekané výdaje. Například porucha automobilu, se kterým se dopravujete do zaměstnání. Případně nefunkční pračka či jiný „životně důležitý“ spotřebič nebo pracovní nástroj.

Vhodný adept disponuje pravidelným příjmem a je půjčku schopen bez problémů splatit ve stanoveném termínu.

Pro koho rychlá půjčka vhodná není?

Pokud si chcete půjčit z důvodu, že vám schází peníze na splátku jiného úvěru (např. hypotéky, kreditní karty), raději kontaktujte daného věřitele a snažte se s ním nějak rozumně dohodnout. Splácet půjčku půjčkou je jako vybíjet klín klínem – i rychlou půjčku budete muset uhradit a otázkou je, kde na splátku vezmete, když nemáte z čeho splácet jiný úvěr.

Rychlá půjčka není vhodná ani pro řešení dlouhodobých finančních problémů. Trápí-li vás nedostatek finančních prostředků delší dobu, měli byste přehodnotit svůj přístup a snažit se o snížení výdajů.

Peníze byste si neměli půjčovat ani na neuvážené nákupy. Třeba na nový mobilní telefon, bez kterého se dost dobře obejdete.

Co je dobré vědět?

Půjčka je dobrý sluha, ale špatný pán. Že jste to již někde slyšeli? Pak máte dobrý důvod pro zamyšlení nad tím, zda ji opravdu potřebujete.

Dále si dobře spočítejte, zda vám příjem umožní půjčku řádně splatit. Výše splátky by neměla přesáhnout cca 40 % vašeho měsíčního příjmu. Pokud se pro půjčku přeci jen rozhodnete, nepůjčujte si více, než kolik skutečně potřebujete.

Ještě než o půjčku do výplaty zažádáte

Jste-li skálopevně rozhodnutí, že si půjčíte, dejte si na čas s výběrem konkrétního produktu. Porovnejte nabízené úrokové sazby a zvolte půjčku, která je pro vás nejvýhodnější. Někteří poskytovatelé nabízí tzv. první půjčku zdarma. Její výhodou jsou nulové poplatky a úroky – znamená to, že vrátíte pouze tolik, kolik si půjčíte. Můžete tak učinit pouze jednou, další půjčka již bude zpoplatněna klasickým způsobem.

Zároveň si poskytovatele důkladně prověřte a přečtěte si smluvní podmínky. Chcete-li mít jistotu solidního jednání, obraťte se na některou ze společností sdružených v APNÚ.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *