Proč využít srovnání nebankovních půjček a kde ho najít?

Srovnání nebankovních půjček je cestou k nižšímu úroku

Srovnání nebankovních půjček je cestou k nižšímu úroku

Podle posledních statistik je poměrně alarmující zprávou to, že když si lidé žádají o půjčku, tak bezhlavě kývnou na první nabídkune, která jim je předložena. Je pochopitelné, že se jedná o poměrně velkou chybu. Důležité je vybírat z několika možností. My se společně zaměříme na to, proč využít srovnání nebankovních půjček a také na to, kde a jak ho najít.

Contents

Proč právě srovnání nebankovních půjček?

Banky jsou dnes pod dozorem několika úřadů a tak je jasné, že si nemohou dovolit žádné věci, které by snad byly spojeny s podvodným jednáním, nebo lichvářskými praktikami. Jinak tomu může být v nebankovním segmentu. Zde se stát sice snaží omezit poskytování peněz jenom na ty férové firmy, ale stále je zde pochopitelně i šedá zóna, na kterou je třeba dát pozor. Proto je nutnost srovnání nebankovních půjček více než aktuální. To proto, že jednotlivé srovnávače udělají onen první krok za nás. Prověří jednotlivé poskytovatele a tak předloží jenom ty, kteří patří do skupiny těch skutečně férových. Díky tomu mají žadatelé nejenom o starost méně, ale mají i jistotu toho, že si půjčí správně.

Výběr optimální půjčky, podle segmentu

Srovnání nebankovních půjček je třeba udělat také z toho důvodu, že daný segment je skutečně téměř rozsáhlý. Můžeme ho rozdělit do tří kategorií. Vy jako žadatelé byste měli mít před žádostí jasno, kolik peněz zhruba budete potřebovat. Potom si při srovnání půjček už jenom zvolíte, který segment pro vás bude tím pravým. Celkem jsou tři:

Jedině tím, že se rozhodnete porovnat konkrétní segment, si zajistíte to, že získáte takovou půjčku, která vám bude vyhovovat i z hlediska potřeb. Pokud potřebujete několik desítek tisíc, je určitě chybné vzít si několik jednotlivých mikropůjček, nebo větší sumu prostřednictvím americké hypotéky. A podobných příkladů najdeme více než dost.

Porovnání charakteristiky jednotlivých půjček

Může se zdát, že když se rozhodnete pro konkrétní segment, jsou nabídky poskytovatelů zcela stejné. Je to velký omyl, jelikož i zde je třeba srovnání nebankovních půjček realizovat. Hlavním důvodem je pochopitelně to, že přesně zjistíte, co vám který poskytovatel může nabídnout. Ideální je hledět na tři hlavní parametry půjček, a to:

  • Konkrétní výše dostupné částky
  • Délka splácení získané půjčky
  • Podmínky získání

I podle těchto tří ukazatelů je možné celkem dobře vyfiltrovat ty poskytovatele, kteří mohou patřit do těch, u kterých si požádat, a zároveň eliminovat ty, u kterých bohužel charakter půjčky neodpovídá případným požadavkům, nebo nemusí odpovídat ani možnostem – na mysli máme třeba příjmem finanční minulost a řadu dalších věcí.

Primárně je to výhodnost, která rozhoduje

Co radí v souvislosti s půjčkou odborníci? Velmi často se shodují na jedné velmi důležité věci. A jaké? Že by měla být především výhodné. A to je také jeden z hlavních důvodů, proč srovnání nebankovních půjček realizovat. Mnoho lidí hledí na úrok, což je sice správné, ale není to ukazatel nejlepší. Tím, na který doporučíme hledět, je RPSN. Zkratka označuje roční procentuelní sazbu nákladů a ta má nyní jasné zákonné povinnosti. V první řadě musí být uvedena u každé půjčky, včetně reklamní nabídky. Druhá povinnost je ta, že v sazbě musí být uvedeno vše, co půjčku zdražuje. Tedy jak samotný úrok, tak například i různé poplatky, platby za pojištění půjček a mnoho dalších věcí. Následně vidíte procentuelní hodnotu, a už jenom porovnáte s ostatními poskytovateli. A jaká by měla být? Ideálně co nejmenší. Můžeme říci, že příliš nedoporučujeme takové půjčky, kde přesahuje desítky procent. I v nebankovním segmentu lze najít možnosti, kdy je RPSN v řádech jednotek procent.

Ke srovnání nebankovních půjček najít?

Možnosti jsou celkem dvě. Jako první to mohou být klasické weby. Na nich můžete najít ucelený přehled nebankovních společností a jejich půjček. Jednoduše si zde sami vybíráte a sami porovnáváte možnosti, které jsou k dispozici. Takové srovnání nebankovních půjček se hodí tomu, kdo chce mít vše ve vlastních rukou. Jakmile je ta nejlepší a nejvýhodnější půjčka vybrána, stačí si o ni jenom požádat a počkat na výsledné vyjádření – tedy schválení, nebo zamítnutí. Podobných webů, kde máte vše takto ve svých rukou a jenom vybíráte, je dnes více než dost. My doporučíme především ty nezávislé, s jasným provozovatelem, a také ty, u kterých je jistota aktuálních informací, na které se díváte.

Druhá možnost také nezklame. V té se musíme přesunout do oblasti, kde figurují zprostředkovatelé půjček. Samozřejmě jenom ti, které můžeme označit za férové. Jejich přístup a unikátnost, pokud jde o porovnání nebankovních půjček, rozhodně ocení každý. Důvode je zde zcela jasný. Nejprve je třeba uvést, jakou půjčku byste si jako žadatelé představovali. Tedy s ohledem na konkrétní částku, ale i délku splatnosti. A následně už jenom čekáte na to, až vám budou předloženy jednotlivé možnosti. Tato cesta má výhodu v tom, že nemusíte složitě procházet desítky poskytovatelů, protože uvidíte jenom ty, kteří vašemu požadavku vyhovují. A z nich si vyberete toho nejlepšího. Nevýhodou může být to, ze přesně nevíte, s jakými nebankovními společnostmi zprostředkovatel půjček spolupracuje a tak se nemusíte dostat ke všem nabídkám, jako je tomu v předchozím případě.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *