website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Půjčka jako investice. Jak pomůže vašemu podnikání?

Slovo „půjčka“ vyvolává v mnoha lidech negativní dojem. Ne vždy ale jde o nevýhodné zadlužení. Správnou půjčkou totiž můžete nakopnout své podnikání a vzápětí na ní vydělat. Hitem mezi půjčkami na podnikání je v dnešní době Zonky, tedy půjčky od lidí. Proč jsou tak zajímavé? A jaké mají alternativy? Seznámíme vás s úvěry, které jsou pro podnikání jako dělané, a také s tím, jak je pořídit ještě výhodněji.

Máte podnikatelské plány, ale chybí vám dostatečné finanční prostředky? Půjčka může být perfektním řešením. Je ale potřeba dbát na to, abyste vybrali správně. Ne každý úvěr je totiž vhodný k investování.

Contents

Nastartujte podnikání se Zonky

Hvězdou ve světě půjček jsou momentálně Zonky, zprostředkovaná půjčka od lidí. Její největší výhodou je nevídaně malá úroková sazba. Ta začíná na 2,99 %. Peer-to-peer půjčka Zonky také není malá, půjčit si můžete až 750 000 Kč, což už je pořádný finanční základ.

Pokud chcete své investice rozjet a nezatěžovat se zbytečně velkými splátkami, zvolte dlouho dobu splatnosti. Zonky nabízí až 7 let. Peníze můžete mít navíc velmi rychle, a to už za 5 minut. A žádost pošlete online.

Se Zonky navíc můžete ušetřit až 5 000 Kč. Pokud totiž využijete cashback portál Tipli, můžete získat slevu. Nejen, že dostanete úrok nižší než v bance, ale Tipli vám prakticky vrátí jednu splátku.

Vyplatí se bankovní půjčky pro podnikatele?

Nemusíte se ale bát ani klasických bankovní půjček. Zejména pokud nejsou 2P2 půjčky pro vás, je klasický bankovní úvěr dobrá alternativy. Některé banky dokonce nabízejí půjčky pro podnikatele. Jejich předností je často individuální přístup, se kterým získáte výhodnější řešení než v případě klasických spotřebitelských úvěrů.

Zajímavá je například Air Bank půjčka. Standardní úroková sazba je 4,9 %, což je sice více než u Zonky, ale její výhody jsou jiné. V první řadě máte možnost úvěru až 900 000 Kč a s ještě delší dobou splatnosti – 8 let. V případě řádného splácení dosáhnete i na bonusovou úrokovou sazbu

Vyhněte se mikropůjčkám

Na podnikání se určitě nehodí mikropůjčky. Lze je sice získat snadno a peníze můžete ve většině případů použít na cokoliv, tedy i podnikání, jejich nevýhodou je ale nutnost je rychle splatit a také nemožnost půjčit si větší částky. O obvykle vysoké úrokové sazbě, která investování moc nepomůže, ani nemluvě.

V případě, že potřebujete peníze rychle, je lepší bankovní online půjčka. Při podnikání se totiž hodí mít záda krytá silnou institucí, jakou jsou právě banky. Navíc už dávno neplatí, že by pořízení bankovní půjčky trvalo věčnost.

Je půjčka jako investice pro vás?

Pokud podnikáte už nějakou dobu, máte pravděpodobně jistý kapitál, se kterým můžete operovat. Úvěr ocení proto především začínající podnikatelé. Počítejte s tím, že první výdělky z podnikání půjdou právě na splácení úvěru.

Pokud nemáte jistotu toho, že se vám investované finance vrátí, neberte si půjčku zbytečně velkou, nebo zkuste část svého projektu financovat jiným způsobem.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *