Pravidelné chyby, které děláte o Vánocích a máte z nich dluhy

Štědrý den je za námi a novoroční rekapitulace taky. Bohatá nadílka určitě potěšila vaše blízké, ale co na to vaše peněženka? Přinášíme vám přehled nejčastějších chyb, které vás stojí více peněz, než je zdrávo. A mnohdy z nich vznikají pouze dluhy. Jak se poučit a příští Vánoce prožít ve finanční pohodě se dozvíte níže.

Contents

Přežijte svátky ve zdraví a finanční pohodě

Bohatá vánoční nadílka potěší každého. Mít klidné a pohodové svátky je v dnešní době téměř zázrak. Proč si přidělávat zbytečné vrásky ze starostí ohledně financí. Můžete poměrně jednoduše zabránit zbytečnému utrácení. Ochraňte svoje konto před pavučinami. Níže naleznete ty nejlepší rady, které vám pomohou zvládnout finance na jedničku. Alespoň co se týče financí.

Stanovte si jasné hranice

Než začnete rozhazovat horentní sumy, je zapotřebí se zamyslet. Dárky a vánoce nejsou o honosných dárcích. Před samotnými nákupy si určete strop, který nepřekročíte. Maximální finanční částka pro každou osobu, kterou budete chtít obdarovat by vás neměla finančně položit na dno. Myslete v tomto případě především na sebe.

Pokud stanovíte hranici a objevíte dárek, který stojí pár korun navíc, můžete přimhouřit oko. Vyhněte se však takovému dárku v momentě, kdy vás přijde o několik stovek či dokonce tisíc více. Určitě máte bohatou fantazii a přijdete na stejně zajímavý dárek za poloviční peníze.

Stanovte si rozpočet pro rodinu, kamarády a další známé, které chcete obdarovat. Samozřejmě vše závisí na vašem přijmu. Skvělý dárek pořídíte i za sto korunu. Nebo se příští vánoce překonejte a sami vytvořte něco originálního.

Neutrácejte za zbytečnosti

Myslete prakticky a slibte si, že příští rok nenakoupíte zbytečnosti. Obdarujte své milované pouze tím, co využijí. Většina dárků totiž končí zaprášená v koupě. Nejčastěji roztomilé a skvělé dekorace, které jsou však naprosto k ničemu. Kupte raději něco praktického do domácnosti nebo připravte poukaz na zážitek. Nad výběrem dárku se vyplatí popřemýšlet. Ušetříte si tím peníze a navíc zabodujete.

Nakupujte se slevou

Další dobrou radou, jak nenechat vykrvácet peněženku, jsou nákupy se slevou. Jak mít jistotu, že něco nakoupím výhodněji? Nenechejte nic na poslední chvíli. Po celý rok jsou v obchodech nejrůznější slevy a akce. Díky těmto výhodným akcím ušetříte několik desítek procent z původní ceny. Můžete si tak dovolit kupovat movitější dárky a vaše peněženka nepozná rozdíl a mnohdy ještě ušetříte.

Srovnejte ceny do latě

Nekupujte na první dobrou. Srovnejte ceny do latě a využijte porovnávače cen. Ty vám během pár vteřin ukáží nejvýhodnější nabídku na internetu. Máte tak jistotu, že dárky pořizujete za nejnižší ceny. Velmi jednoduchý a účinný postup jak ušetřit další korunky do nového roku.

Halíře dělají talíře

Za dob našich babiček se všechny peníze, které nebyly potřeba, ukládali do prasátka. Dnes je mnohem více možností a strašákem všech šetřílků jsou debetní karty, online platby a všechny rychlé platby co existují. Stačí vyrazit do města a už se karta přikládá k jednomu terminálu na druhý. Peníze lítají raz dva. Snažte se během roku naspořit peníze, které poté můžete využít na vánoce. Nejlépe však uděláte, když vložíte své peníze někam, kde se sami budou množit. Proto zapomeňte na matrace a vyzkoušejte různé nabídky bankovních domů, jako jsou spořící účty, termínované vklady a jiné druhy investic.

Znáte cashback portál?

Cashback portál je skvělý způsob, jak ušetřit až několik procent z nákupu. Zaregistrovat se na takovém portálu sebou nese samé výhody. Přes službu cashback zakoupíte zboží na běžném e-shopu a za svůj nákup získáte určité procento z částky zpět. Někdy jsou to malá procenta, ale někdy natrefíte i na slevu 15%. A jak jsme řekli výše, halíře dělají talíře. Takže příště už jen přes cashback. Nebo využijte Černého pátku a skvělých slev.

Využijte dopravu zdarma. Ušetří vám značné finance

Znáte den dopravy zdarma? Jedná se o každoroční akci. V roce 2017 proběhla od 13. do 15. listopadu. Do tohoto svátečního dne se zapojilo více jak 1500 internetových obchodů. kteří svým zákazníkům neúčtovali cenu za dopravu, tedy poštovné a balné. Zákazníci těchto výhod využili a v celkovém součtu ušetřili více jak 33 milionů korun na dopravě. A pokud jste nevyužili této jedinečné akce, nemusíte zoufat. I v letošním roce proběhne. Jaké datum to bude v roce 2018 však zatím není známo.

Dobře si rozmyslete, zda si musíte půjčit a hlavně od koho

Půjčit si na vánoce není běžné a jedná se o krajní řešení. Využívá ho však čím dál více osob. Pokud už se dostanete do takové situace, kdy si prostě na dárky musíte půjčit, dobře si vše promyslete. Porovnejte všechny možnosti a zamyslete se nad nejoptimálnějším řešením. Někdy je totiž výhodnější využít kontokorent nebo kreditní kartu, než se upisovat rychlo půjčkou či spotřebitelským úvěrem pochybného původu.

Co dělat, když jste v tom po uši

A co dělat v případě, že máte půjčku a dochází ke střízlivění? Nejlépe ihned kontaktujte poskytovatele půjčky a domluvte si optimální splátky. Mnohdy se totiž stává, že výše splátek neodpovídá výši přijmu a splacení je velmi rizikové. Jak nejlépe řešit své dluhy? Z toho důvodu je dobré sloučit všechny úvěry nebo požádat o refinancování. Výše splátek se pak může usměrnit na uspokojivou mez. A pro příště aspoň víte, že vánoce nejsou o hodnotě dárků, ale o projevech citů a dobře stráveného času s těmi nejbližšími. To je to jediné na čem záleží.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *