Pojištění proti terorismu? Skutečně existuje

Sezona dovolených začala a tak lidé začínají nejenom odjíždět na dovolenou, ale také velmi aktivně nakupují i last minute zájezdy. A to ať už se chystají letadlem, autobusem, nebo autem. Vzhledem k tomu, co se děje v poslední době, se stále častěji mluví o tom, jak velké je riziko teroristického útoku. Musíme říci, že na toto myslí i samotné pojišťovny. To je dobré zpráva pro ty, kteří hledají pojištění proti terorismu. Je pochopitelné, že se velmi často jedná o rizikovější oblasti, jako jsou tyto země:

  • Tunisko
  • Turecko
  • Egypt

Stejně tak ale nemusí být stoprocentně bezpečno ani v zemích, jako je Francie, Velká Británie a v dalších evropských destinacích. Riziko je všude a nikdo neví, kde teroristé udeří příště. Jedna věc je ale jistá – pravděpodobnost že budete u toho, je velmi malá.

Contents

Proč pojišťovny pojištění proti terorismu sami nabízejí?

Důvod je celkem jednoduchý. Vše vysvětluje celková statistika spojená s tím, zda právě vám konkrétně se může něco stát, a to právě vlivem útoku teroristů. Pojištění proti terorismu dnes nabídne celá řada současných pojišťoven především proto, že data jasně ukazují, že je velmi nepravděpodobné, že by se jejich klient stal přímou objetí. Dokonce z daných statistik a dat plyne, že je mnohem pravděpodobnější, že do vás uhodí blesk, než to, že se stanete objetí teroristy, nebo teroristické skupiny. Protože se tedy pojišťovny nijak neobávají výrazného plnění, vycházejí klientům vstříc a tuto ochranu jim nabídnou.

Jako součást základní pojistky

Chcete si pojištění proti terorismu také sjednat a mít jistotu ochrany v době, která je tak nejistá? Jestliže ano, máme pro vás dobrou zprávu. Když se podíváme na většinu známých a velkých pojišťoven, musíme říci, že má daný druh pojistky už ve svém základu. Není nutné ho tedy hledat jako doplňkové připojištění, jelikož pokud se necháte u dané pojišťovny pojistit, a i když využijete jenom základní ochranu, tento typ zde najdete. Samozřejmě vše se od napsání našeho článku může změnit a tak doporučujeme nejprve prostudovat smlouvu, nebo podmínky.

Měli byste v nich najít pasáž, že pojistka související s terorismem je spojena se základním pojištěním léčebných výloh. A to znamená, že pojišťovna primárně uhradí výlohy, které jsou spojeny například s vaším nutným ošetřením v důsledku teroristického útoku, stejně jako plně nahradí třeba i vaši nezbytnou cestu domů. Dobré je potom vybrat i tu, která vám dá něco navíc. A to konkrétně:

  • Proplatí zavazadla, i které jste přišli
  • Dá vám kompenzace spojené s těžkým úrazem
  • Poskytne plnění pozůstalým, v případě smrti
Pojištění proti terorismu přijde vhod v mnoha destinacích

Pojištění proti terorismu přijde vhod v mnoha destinacích

Také jen dobré vědět, že k terorismu se nemusí vztahovat jenom to, že budete zraněni. Mohou přijít na řadu i kompenzace spojené s tím, že je vlivem teroristického činu například uneseno letadlo. Když se nic nestane, nehraje zde roli pojistka léčebných výloh, ale spíše pojištění, které se vztahuje na kompenzaci v případě zpoždění. I to se může k teroristickému činu přímo vázat a i proto také v tomto případě doporučujeme blíže prostudovat jak samotnou smlouvu, tak i konkrétní pojistné podmínky.

Roli hrají maximální výše pojistného krytí

Jak se pojistit a co vlastně získat, to již víte. Co by vás mělo pochopitelně dále zajímat, to jsou i peníze, které za vás pojišťovna dá třeba místním lékařům, nebo i rodině. Zde se jedná o maximální výše pojistného krytí, někdy též označované jako limity pojistného plnění. Co to znamená? Jde o maximální částky, na které jste pojištěni. U většiny pojišťoven si můžete vybrat z různých dostupných balíčků, od těch základních, až po ty velké. Když bychom měli doporučit ideální směr, tak platí, že čím jsou dané limity vyšší, tím lépe. Standardem by měly být milionové částky. Ty nejlepší jsou následně počítány v desítkách milionů korun, stejně jako mnohou být až neomezené. Nezapomínejte však na to, že čím vyšší limity plnění máte, tím dražší může pojištění být.

Pozor na platnost vašeho pojištění

Že pojištění proti terorismu není problém, to již víte. Jak ale zajistit, aby platilo tak, jak má? Důležité je to, jak a kdy pojistku uzavíráte. Když se podíváme na konkrétní termín, tak musí být vždy sjednána před tím, než se ocitnete v zahraničí. Jedině tak může její platnost nastat v podstatě ihned. Pokud si cestovní pojištění sjednáte až v zahraničí, je dobré počítat s tím, že nemusí být platné ihned, ale až za několik dní. Je to ochrana proti pojistným podvodům, a to u lidí, kteří si pojištění neobjednají, a sjednávají ho až, když se jim něco stane a chtějí proplácet škody.

Dále nezapomínejte také na správné určení místa, kam jedete. Jsou oblasti, které jsou více, a také oblasti, které jsou méně rizikové. U některých pojišťoven vybíráte jenom kontinent, u jiných konkrétní zemi. Aby bylo cestovná pojištění platné, je třeba, aby se vztahovalo právě k té zemi, kde sami budete. Na závěr nezapomínejte také na dobu platnosti pojištění. Ta by měla vždy plně odpovídat těm dnům, co za hranicemi budete. Často se doporučuje raději den přidat, jelikož nikdy nevíte, jak to bude se zpožděním letadel, či kolonami na silnicích.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *