website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Jak mít ideální životní pojištění?

Během našeho života se toho může stát opravdu mnoho. I to je ten důvod, proč je dobré myslet na ochranu. Tu dnes mohou nabídnout hlavně pojistné produkty. Pokud se podíváme na to, jaké konkrétně, je to životní pojištění. Společně se podíváme na to, jak mít takové, které bude skutečně ideální.

Pokud ho již uzavřené máte, a to delší dobu, je to pro vás velmi dobrou zprávou. Proč? Jelikož ho máte sjednané za takových podmínek, které musí pojišťovna dodržet. Není výjimkou, že rok od roku jsou podmínky více nevýhodné a výjimky neustále přibývají. Pokud tedy máte smlouvu z minulosti, rozhodně ji nerušte. Byla by to ta největší chyba, kterou byste v rámci životního pojištění udělali.

Contents

Potřebujete úpravy? Požadujte změnu

Samozřejmě platí, že doba se neustále mění a s tím i vy samotní. V tomto ohledu tedy může být vaším cílem smlouvu upravit tak, aby vyhovovala aktuálním podmínkám a vašemu životu. Pokud se podíváme na to nejdůležitější, na co je určitě třeba hledět, může se jednat například o úpravy, které jsou spojené s:

  • Vaším aktuálním zaměstnáním
  • S vaší rodinnou a jejím zabezpečením
  • S výší limitů a rizik, které jsou součástí smlouvy
Životní pojištění může být investiční, nebo rizikové

Životní pojištění může být investiční, nebo rizikové

Je jasné, že pojišťovny po vás budou chtít, aby byla stávající smlouva ukončena a byla sepsána nová. A to právě s ohledem na to, abyste se upsali novým podmínkám. Doporučujeme vám trvat výhradně na tom, že chcete jenom změnu. Pokud se to povede, je to pro vás výhra. Ne každá pojišťovna ale toto umožní. A tak se může jednoduše stát to, že se nové smlouvě nevyhnete.

Jaké životní pojištění je pro vás vhodné?

Dnes se na trhu můžeme setkat se dvěma hlavními variantami. Obě mají své klady a zápory a každá se může hodit jiným osobám. Tím prvním produktem, který je známější, je takzvané investiční životní pojištění. To se hodí hlavně těm lidem, u kterých zase až tolik nehrozí to, že by se dostavila smrt, nebo jiný problém. Proto je tato pojistka koncipována tak, že jsou ukládané peníze spíše hodnoceny, díky čemuž je možné je v budoucnu použít na zlepšení kvality života jako takového.

Druhým typem je rizikové životní pojištění. Pokud se podíváme konkrétněji na to, o co se jedná, je třeba říci, že tento produkt se hodí spíše tomu, kdo opravdu žije nebo pracuje v rizikovém prostředí. Jedná se o produkt, který je spojený s tím, že se riziková událost skutečně může objevit. A proto je k dispozici celkem zajímavá finanční kompenzace, kterou následně získá rodina.

Na co klást při sjednávání důraz?

Roli by měly hrát i celkové parametry, jaké životní pojištění nabídne. Pokud budeme konkrétnější, je třeba říci, že je hned několik směrů, kterými se ubírat. Je třeba říci, že se můžeme nejprve podívat na naprostý standard, který v daném ohledu existuje. Jedná se například o:

  • Případ smrti
  • Případ invalidity
  • Případ trvalých následků

Právě na tato hlavní rizika je dobré se při sjednávání zaměřit. A to jak s ohledem na to, v jakém případě je pojistné plnění poskytnuto, ale i s ohledem na to, jaká bude jeho výše. Pokud nemáte se sjednáváním zkušenosti, je třeba podotknout, že ve všech třech případech by se sumy měly pohybovat nejlépe v řádech několika milionů. Nejvíce peněz by mělo zcela logicky být připsáno v případě smrti.

Nespoléhejte jenom na pojištění

Mnoho lidí má názor, že životní pojištění dokáže pokrýt všechny těžké a nenadálé životní situace. Tak tomu ale není. A tak je třeba důkladně prostudovat celou smlouvu, jelikož jedině tak budete mít jasno v tom, kdy se vám bude nebo nebude hodit. V souvislosti s tím doporučujeme mít i finanční rezervu. A ta může posloužit k tomu, že budete kompenzovat případné krátkodobější výpadky příjmu. Čerpat na toto životní pojistku by bylo nejenom celkem nerozvážné, ale ne každá pojišťovna tuto možnost také nabídne.

Stejně tak je dobré mít přirozeně rezervy i z toho důvodu, že pojistku bude potřeba v pravidelných intervalech také platit. Pokud by náhodou k hrazení jednotlivých plateb nedocházelo, může to logicky znamenat problém spojený s tím, že pojistka bude ukončena a v tu chvíli jste bez jakékoliv ochrany. I na toto je v současné době dobré dávat si pozor. Souvisí s tím také to, kolik budete měsíčně platit. Tato suma by měla být ve vašich silách.

Pojišťoven je celá řada

Nezapomínejme společně také na to, že je celá řada pojišťoven, u kterých můžete životní pojištění sjednat. Pokud od nás chcete doporučení, rozhodně je dobré jít cestou těch větších a stabilních. U nich jsou větší jistoty toho, že zde budou třeba i za několik desítek let. Roli by ale mělo hrát i to, kolik budete platit a co za to dostanete. Tedy takzvaný poměr ceny a výkonu. Ideální je to, když platíte minimální sumu a dostáváte rozsáhlou ochranu s vysokými limity plnění. Pokud jde o investiční životní pojištění, mělo by vás zcela přirozeně zajímat také to, jak budou vaše peníze zhodnocovány, nebo i to, jaké budou podmínky jejich vybrání a následného využití.

Ideální proto je nezakotvit hned u jedné pojišťovny, jelikož je vždy lepší nechat si sestavit nabídku, která bude doslova na míru. To udělejte hned u několika pojišťoven a následně si můžete porovnat, která konkrétní je tou volbou, která zaručeně nezklame nikoho.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *