website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Pojištění dětí existuje v mnoha podobách

Pojistit se není v dnešní době nic složitého. Nejčastěji se samozřejmě pojišťujeme my jako dospělé osoby, stejně jako pojišťujeme náš majetek. Je ale i skupina lidí, které se ještě pojistit sami neumí, nemohou, a přitom by jim pojistka mohla přijít vhod. O čem mluvíme? Je to pojištění dětí. Jaké dnes existuje a kdy ho sjednat? Podívejte se na všechny možnosti i na příklady, kdy je a kdy není nutné sjednat samostatný produkt pro vaše dítě.

Contents

Zákonné zdravotní pojištění dětí jako základ

Nejprve začneme klasickou zdravotní pojistkou, kterou dnes musí mít každý občan v naší zemi. To je úplně to první pojištění, které musí vaše dítě mít. Jedině tak bude mít nárok na klasickou bezplatnou zdravotní péči, kterou náš stát poskytuje. Zákonné zdravotní pojištění dětí má tu výhodu, že ho stačí sjednat a není nutné ho platit. Dětem, a v podstatě i dospělým studentům do 26 let ho platí stát. Teprve poté je třeba danou věc řešit. Pokud jde o pojišťovny, většinou rodiče zcela pochopitelně volí tu, kterou mají i oni sami. Jaké jsou tři největší u nás? Jsou to tyto:

  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra
  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Vybrat lze samozřejmě i jinou, stejně jako není problém zákonné pojištění dětí v budoucnu i změnit. Zde však počítejte se zákonnými termíny, které jsou pevně dané.

Úrazová pojistka se může vyplatit

Další segment pojištění dětí je spojený s možnými úrazy. I o nich můžeme říci, že v dětském věku nejsou zase až tak nic neobvyklého. Zkrátka a jednoduše děti uhlídat nelze a nějaký ten úraz se může přihodit. Pokud je to drobnost je pojištění dětí spíše zbytečné, jelikož papírování by bylo náročnější, než pojistné plnění. U větších úrazů se ale taková pojistka již vyplatit může. Dnes není problém sjednat ji v podstatě u jakékoliv větší i menší komerční pojišťovny.

Myslet na pojištění dětí je správná cesta odpovědného rodiče

Myslet na pojištění dětí je správná cesta odpovědného rodiče

Pokud jde o volbu správné pojistky, mělo by hrát roli hlavně to, jaký je rozsah pojistného plnění. Tedy na co se dětské úrazové pojištění přesně vztahuje, stejně jako hraje roli i to, jaké jsou kompenzace. Do úvahy vstupuje zcela pochopitelně i to, kolik bude taková pojistka konkrétně stát. i to rozhoduje o tom, jaké služby a plnění může konkrétně nabídnout.

Hodit se může také pojištění odpovědnosti

To zná mnoho dospělých, a to hlavně v souvislosti s jejich zaměstnáním. Pokud mají činnost, kde může vzniknout škoda, tak si pojištění odpovědnosti sjednají. Stejně tak ale o něm můžeme mluvit ve vhrli, kdy přichází v úvahu pojištění dětí. Nejenom, že se děti mohou sami zranit, ale také nelze opomenout ani fakt, že mohou udělat něco někomu jinému. A rázem zde mluvíme o nutných finančních kompenzacích, které může řešit právě pojištění odpovědnosti. A to pokud jde o škody:

  • Na majetku
  • Na zdraví
  • Jiné škody

Pojistit dítě se může skutečně vyplatit, jelikož jsou i situace, kdy svým neopatrným jednáním způsobí i opravdu velké škody – třeba na exponátu v muzeu, nebo na zámku. Děti zkrátka rády na cokoliv sahají, a když to poničí, je vhodné, aby to řešila pojišťovna. Výhodou této pojistky je to, že může konkrétnímu dítěti vydržet třeba i do dospělosti.

Jedete do zahraničí? Nezapomínejte ani na cestovní pojištění

Pojištění dětí rozhodně neopomíjejte ani ve chvíli, kdy cestujete do zahraničí, třeba autem. Za jakého důvodu? Jelikož i zde mohou být jasná rizika. Hodit se může odpovědnost, stejně jako zavazadla. Samozřejmostí by mělo být ale ono klasické pojištění léčebných výloh. Pokud bude váš potomek potřebovat ošetření, nezapomínejte na to, že nemusí být nijak levné. Těžko ho budete hradit vy sami a tak je dobré mít k tomu pojišťovnu. Dnes už není problémem pojistit se za jednotky korun na den. Přitom takové pojištění dětí, ale i dospělých umí hradit i desítky milionů. A to ať mluvíme třeba o ošetření, nebo i o medikamentech, stejně jako můžeme mluvit také o tolik nezbytných transportech.

Děti mohou být součástí i vašich pojistek

Jsou situace, kdy pojištění dětí nemusí být nutné. Jsou pojišťovny, které myslí na to, že k dospělému může patřit i dítě. Stejně tak jsou pojišťovny, které vám umožní zvolit si rodinnou pojistku, u které je samozřejmostí to, že pokrývá právě i dětské členy rodiny. Znamená to pochopitelně situaci, kdy není nutné vašeho potomka zvlášť pojišťovat, jelikož už je jeho ochrana zahrnuta v pojistce vaší. Není to ale samozřejmé, jelikož primárně záleží jak na pojišťovně jako takové, tak i na pojistném produktu. Kde to je celkem běžné, to je klasické pojištění odpovědnosti, tak je to také případné cestovní pojištění.

Smlouvy pravidelně kontrolujte

Pozor na to, aby nedošlo k takzvanému podpojištění. Tedy k tomu, že smlouva již vašemu dítěti nebude tolik vyhovovat, jako v době, kdy mu byla sjednána – kdy se ještě jednalo o malé dítě. Proto je vhodné sjednané pojistky pravidelně kontrolovat. Jedině tak budete mít jistotu, že ochrana bude stále dostatečná. Souvisí s tím třeba limity pojistného krytí, rozsah samotné pojistky, nebo třeba i různé sportovní nebo rizikové aktivity, které je dobré k určitým pojistkám raději přidat, aby byla zaručena opravdu plnohodnotná ochrana ve všech případech.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *