Online banky nabídnou sjednání účtu z domova. Které to jsou?

Doba jde neustále kupředu. Pokud jste si zvykli na to, že dnes už není žádným problémem sjednat si z pohodlí domova svou půjčku, měli byste myslet také na to, že dnes není problémem ani to, že si z pohodlí domova zařídíte i bankovní účet. Umožní vám to online banky, stejně jako banky klasické, které se však jasně rozhodly, že půjdou s dobou a umožní klientům to, co je dnes už považováno v podstatě za standard. U kterých je to aktuálně možné, a jaké jsou s tím spojené podmínky? Podívejte se s námi na přehled.

Contents

Mezi klasické online banky patří mBank

Tato banka patří ke skutečným inovátorům. A to hned z několika důvodů. Byla to právě ona, která jako první přišla s internetovým bankovnictvím. Stejně tak to byla právě mBank, která ukázala možnost spotřebitelské půjčky s nulovým úrokem. Je tedy celkem pochopitelné, že ji můžeme zařadit mezi online banky, u kterých není problém zřídit si bankovní účet v klidu, z pohodlí domova. Pokud se podíváme na hlavní výhody daného účtu, tak určitě zaujme:

  • Založení a vedení zcela zdarma
  • Výběr ze všech bankomatů zdarma při částce nad 1 500 Kč
  • Odměny za aktivní užívání

Moderní bankou je také Air Bank

Online banky umožní otevřít si účet z pohodlí domova

Online banky umožní otevřít si účet z pohodlí domova

Tu můžeme zařadit hlavně mezi menší a novější. Stává se ale stále více známou, za což může primárně její neutuchající reklamní kampaň. To ale není jediný důvod, proč se právě Air Bank dostává stále více do popředí. Zapomínat rozhodně nelze také na to, že jejím lákadlem je také poměrně výhodná půjčka, nebo zajímavý účet. Jak ten spořicí, tak i účet klasický. A jeho výhoda je to, že si ho lze založit plně z pohodlí domova. I tento bankovní ústav tak lze zařadit mezi online banky, které vycházejí vstříc všem moderním klientům.

UniCredit Bank se stává stále větším hitem

Tato banka je na první pohled poměrně neviditelná, jelikož není spojena ani s výraznou reklamní kampaní, ani s tím, že by se o ní jakkoliv výrazně mluvilo. O to zajímavější je fakt, že dokáže klientům nabídnout samé lepší služby. Mezi takové patří v UniCredit Bank třeba refinancování půjčky, které dnes v rámci porovnání všech možností na trhu patří díky nízké úrokové sazbě k tomu nejlepšímu, co lze najít. Stejně tak si ale získá savé klienty možností zřídit si výhodný bankovní účet. Řadíme ji mezi plnohodnotné online banky, jelikož kdo má o nové konto zájem ten si ho může přes internet sjednat kdykoliv a odkudkoliv. Stačí být online.

Pokrok ukazuje i Česká spořitelna

I když se jedná o největší banku u nás, která má pobočky na každém rohu, ukazuje Česká spořitelna to, že opravdu umí jít s dobou a že ji můžeme mezi online banky jasně zařadit. Mluvíme u ní také o tom, že si je možné sjednat bankovní konto z pohodlí internetu. Nutno ale říci, že na rozdíl od výše uvedených možností zde není účet zase až tak výhodný. Lze sice získat řadu výhod, ale ty mohou být podmíněny celou řadou různých podmínek a tak ne vždy platí, že je tato banka vhodná jako optimální řešení. Na to je dobré myslet.

Novinkou je Hello bank

Ani na tu nelze zapomínat. Je na bankovním trhu zcela jasným nováčkem. Tedy pokud jde o vlastnictví bankovní licence. Jinak jí ale finance zase až tak cizí nejsou. Je to dáno tím, že tato banka vznikla transformací nebankovní společnosti Cetelem. I nadále tak poskytuje úvěrové produkty, ke kterým byla přidána i možnost sjednat si bankovní účet, stejně jako byla přidána také možnost sjednat si i pojištění. Nejenom půjček, jelikož to může být také pojištění cestovní. Pro toho, kdo má rád inovace a něco moderního je toto online banka, která také jistě stojí za pozornost pro moderního klienta.

Co vše online banky ke sjednání potřebují?

Hlavní přehled je za námi. Pokud vás zajímá i to, co všechno budete potřebovat, tak se dá říci, že to jsou klasické věci, které můžete potřebovat i pokud vyrazíte na pobočku. Máme-li být konkrétní, tak po vás bude každá banka požadovat:

  • Osobní údaje
  • Kontaktní informace
  • Doklady totožnosti

Co s danými informacemi udělat? Jednoduše je zadáte do příslušných políček, v rámci webových stránek banky. Pokud jde o doklady totožnosti, je nutné je nafotit nebo naskenovat a následně je nahrát přes rozhraní banky, nebo volit jiný způsob komunikace. V době, kdy má každý doma multifunkční tiskárnu, nebo také chytrý mobilní telefon či notebook s webkamerou to není zase až tak žádný problém.

Jsou i banky, kde je podpis stále nutný

I když to nejsou plnohodnotné online banky, stále mohou celkem jasně ukazovat, že u nich je možné využít jednoduššího přístupu, pokud je vaším cílem právě založení bankovního konta. I zde platí, že můžete několik prvních kroků učinit online. To znamená, že si o bankovní účet požádáte právě prostřednictvím webových stránek dané banky. I toto můžete učinit kdykoliv a kdykoliv. Následně zde pro vás jedno omezení je.

V úvahu, jak se vše řeší dál, přichází několik konkrétních možností. O jaké se jedná? Primární je to, že se stavíte na pobočce. Zde už bude vše připraveno a tak jenom podepíšete smlouvu. Je tu ale i možnost další, která je spojena s tím, že vám smlouvu může přivézt kurýr. Ověří vaši totožnost, vy smlouvu podepíšete a je hotovo. Podobně to může fungovat mi v případě, kdy je vám vše doručeno poštou. Konkrétní postup vždy záleží jenom na konkrétní bance, u které se rozhodnete si vaše bankovní konto otevírat.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *