website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Novacredit

Tato rychlá SMS půjčka je určená všem klientům, bez ohledu na to, zda jsou soukromé osoby, nebo se jedná o podnikatele. Půjčka Novacredit je tedy vhodná v podstatě pro každého. Samotná stejnojmenná společnost uvádí, že její úvěry fungují na principu P2P a přinášejí mnohé inovace. Z paušálního pohledu můžeme říci, že se jedná o nebankovní úvěr, který je kromě jiného charakteristický také tím, že se jedná o segment takzvaných mikropůjček.

Contents

Úrokové sazby

Jak je půjčka Novacredit výhodná? Roli hraje hned několik faktorů. V praxi ale dochází k tomu, že účtované úrokové sazby začínají na hodnotě 25 procent, což je sazba, kterou lze označit za tu vyšší. I proto, že může ještě dále vyrůstat. Výhodou je v tomto směru však určitá transparence, jelikož konkrétní žadatel vždy vidí jak to, kolik si bere, tak i to, jak velký je úrok a kolik zaplatí. Může si tedy rozmyslet, zda na nabídku kývne, nebo nikoliv.

Charakteristika půjčky

Při žádosti o úvěr Novacredit je nutné rozlišit, o jaký typ budete mít zájem. Pokud se podíváme na základní variantu, mluvíme zde o mikropůjček pro soukromé osoby. Zde je oproti konkurenci pevně dané datum splatnosti. Jinak jsou tradičně dostupné menší sumy, ze kterých si každý může vybrat takovou, která ho zajímá nejvíce a která by se mu nejvíce hodila. Konkrétně to vypadá takto.

  • Výše dostupné částky: 1 000 – 10 000 Kč
  • Splatnost: 25 kalendářních dní
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Je tu ale ještě možnost číslo dvě, připravená pro živnostníky, nebo pro právnické osoby. I těm může Novacredit vyjít vstříc a nabídnout nejenom krátkodobou půjčku, ale i tu dlouhodobější. Dostupné sumy se pohybují od částky 5 000 Kč a končí na hodnotě 30 000 korun českých. Pokud jde o termín splatnosti, tak ten může začínat na termínu tří měsíců, stejně jako je možné, že Novacredit nabídne živnostníkům a podnikatelům úvěr na dobu až jednoho celého roku.

Podmínky půjčky

Co je nutné splnit, pokud je zájem o peníze, které poskytne Novacredit? Pozitivem je určitě to, že samotná nebankovní společnost uvádí, že nabízí individuální podmínky u každého klienta. Díky tomu se může zvýšit šance na samotné získání peněz. Pokud jde o ty hlavní věci, které je nutné splnit, je třeba dbát na toto:

  • Vyžadována je bezdlužnost – insolvence nebo exekuce
  • Žadatel musí mít dva doklady totožnosti
  • Mít vlastní bankovní účet

Dále je třeba, aby byl žadatelem zaměstnanec, živnostník, nebo podnikatel. Tímto je řešeno to, že o peníze si v podstatě může žádat jenom ten klient, který vyvíjí ekonomickou činnost a také který má příjem.

Rychlost vyřízení

Roli zda hraje především to, o jaký typ půjčky se jedná. Čím nižší suma, tím může být rychlost vyřízení lepší. Roli hraje několik faktorů, stejně jako posuzování klienta. Jelikož jde o mikropůjčku, která je žádána nejčastěji, je rychlost vyřízení celkem dobrá. Novacredit k tomu přispívá také tím, že vše vyřizuje online a v podstatě ihned. Rychlost přijetí peněz záleží na tom, jaký má klient účet. Pokud u České spořitelny, jsou peníze přijaty v podstatě okamžitě.

Shrnutí

Je jasně vidět, že Novacredit je půjčkou, která je celkem zajímavá. Kombinuje jak mikropůjčku téměř pro každého, tak i vyšší podnikatelskou půjčku pro firmy a také živnostníky. Plusem je rozhodně i to, že lze vše realizovat online, z pohodlí domova a celkem rychle. Negativem však může být výše úrokové sazby. Ta startovní, základní, je celých 25 procent. To je sazba poměrně vysoká a hlavně u vyšších získaných částek to znamená, že klient celkem výrazně přeplatí. Dalším drobným negativem je to, že u mikropůjčky Novacredit nenabízí možnost délky splatnosti, jelikož ta je stanovena na 25 dní.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *