Nepřeplácejte za energie. Rozumnou investicí do zateplení a podlahového topení ušetříte tisíce korun ročně

Bydlíte v rodinném domě a zdá se vám, že utrácíte nehorázně moc peněz za energie? Pak je na místě zvážit, zda raději nepřistoupit k rekonstrukci. V jejím rámci se často vyplatí investovat do zateplení, případně moderních prvků, díky nimž se dá spotřeba elektřiny a plynu výrazně snížit.

Podle čeho se rozhodnout, zda podstoupit rekonstrukci domu a zateplení?

Rekonstrukce, a to včetně zateplení objektu, se provádí zejména u starších nemovitostí. Doba totiž šla výrazně kupředu a moderní prvky, jež se při zateplování objektů používají, mají mnohonásobně vyšší účinnost v porovnání se starými druhy izolací. Rekonstrukce by se měla týkat především střechy a obvodového pláště. Jedním ze znaků, na základě nichž byste měli o renovaci vážně uvažovat, je zatékání vody skrz střechu, případně tvorba vlhkých fleků na stěnách a vznik plísní. To bývá jasnou známkou toho, že s vaším domem není něco v pořádku. Samozřejmě je praktické si pozvat odborníky, kteří objekt řádně prozkoumají a zjistí, zda problém tkví právě třeba v nedostatečné izolace střechy a zdí.

S čím je třeba počítat?

Při zateplení domu počítejte s tím, že bude nutné provádět celkem náročné stavební úpravy, jež mohou na určitou dobu omezit komfort bydlení. Dále samozřejmě nelze opomenout ani cenové hledisko. To by však nemělo být zásadním kritériem při rozhodování, zda se do rekonstrukce a zateplení domu pustíte. Vždy se dá sjednat půjčka na rekonstrukci. V tomto ohledu lze například doporučit úvěr, který dostanete u Modré pyramidy. Modrá pyramida nabízí nejen úvěr klasický, v rámci jejích služeb se dá zajistit třeba i komplexní půjčka na bydlení či zmíněnou rekonstrukci.

Návratnost investice do zateplení může být velmi rychlá. Okamžitě po rekonstrukci se totiž sníží spotřeba energií, protože nebude docházet k tak značným tepelným ztrátám. Kromě zateplení samotného objektu je rozumné provést ještě výměnu oken, pokud jsou už příliš stará a netěsní.

Snížení cen energií se v dohledné době nedá příliš předpokládat. Proto je důkladná rekonstrukce domácnosti jednou z cest, jak dlouhodobě ušetřit peníze.

Podlahové topení – další cesta k úsporám

V rámci rekonstrukce domu je na místě zvažovat další možnosti. Jednu z nich představuje realizace podlahového topení. U něj je značnou předností fakt, že doma nemusíte mít tak vysokou teplotu, přesto se budete v místnostech cítit komfortně i během zimních měsíců. Teplo totiž přirozeně stoupá od země směrem vzhůru, takže není zapotřebí vytápět tak intenzivně jako v případě, kdy používáte klasické radiátorové topení.

Energetický audit není na škodu ani u soukromých staveb

Před provedením rekonstrukce domu je vhodné si nechat provést takzvaný energetický audit. Díky němu se dozvíte užitečné informace, které se vám při následné rekonstrukci objektu mohou hodit. –  třeba při volbě izolačních materiálů a dalších prvků, díky nimž bude nemovitost odpovídat současným nárokům na energetickou spotřebu.

Modrá pyramida – úvěry a půjčky na bydlení a jeho rekonstrukci

Modrá pyramida bankovní společností, která vám usnadní financování. Ať už půjde o běžný úvěr nebo si zvolíte konkrétní půjčka na bydlení, vždy vám Modrá pyramida nabídne nejlepší řešení. Detailní informace o jednotlivých druzích půjček a úvěrů v rámci Modré pyramidy lze nalézt na webových stránkách modrapyramida.cz.

K zateplení domu se vám asi nejvíce bude hodit půjčka na rekonstrukci. S její pomocí můžete získat úvěr ve výši až 100 tisíc korun, a to bez zdlouhavé administrativy. Předností je nastavení splátek dle vašich finančních možností, zmíněných 100 tisíc korun vám půjčí klidně při měsíční splátce ve výši méně než 1 000 Kč. A to je rozhodně nabídka, která řadu z vás určitě potěší, neboť nepůjde o významný zásah do vašeho rodinného rozpočtu.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *