Nejvýhodnější spořicí účty na trhu. Přinášíme jejich přehled

Máte peníze navíc? A chcete je zhodnotit? Pokud je tomu skutečně tak, máte hned několik možností, kterými se konkrétně můžete vydat. Pokud se nebude nutně jednat o klasické investice, které jsou spojeny s rizikem, ani se nebude jednat o termínované vklady, kde jsou vaše finance vázány delší dobu, máte možnost využít ještě jednoho zajímavého bankovního produktu. Podívejte se spolu s námi na to, jaké nejvýhodnější spořicí účty na trhu vlastně existují.

Contents

Největší banky jsou zklamáním

Pokud si plánujete otevřít spořicí účet u některé z největších bank na našem trhu, rozhodně vás musíme upozornit, že to nebude dobrá volba. A to z toho důvodu, že právě ony nejvýhodnější spořicí účty rozhodně nenabízejí. Je tomu právě naopak. Příkladem může být třeba:

  • Česká spořitelna
  • Komerční banka
  • ČSOB
Nejvýhodnější spořicí účty nabídnou zhodnocení s garancí

Nejvýhodnější spořicí účty nabídnou zhodnocení s garancí

Celá trojice u nás patří mezi největší hráče, což ale neznamená, že i mezi hráče nejvýhodnější. Příkladem může být první jmenovaná banka, která jako maximum nabídne úrok jenom ve výši 0,4 procenta. Podobně je na tom i zmíněná ČSOB, která nám může nabídnout úrokovou sazbu, která je ještě o pět setin procenta nižší. Nejhůře z dané trojice je na tom Komerční banka. Ta u svého produktu, který je označená jako Spořicí konto Bonus, nabídne jenom 0,02 procenta. A to nemůžeme označit jinak, než jako výsměch všem klientům.

Zkuste raději banky menší – třeba Equa bank

Právě tato banka, kterou musíme zařadit mezi mladé a malé bankovní poskytovatele, se v našem přehledu zařadila na třetí místo. A to s produktem, který nese název Spořicí účet HIT. Už samotný název jasně ukazuje, že se o hit skutečně jedná. Než se podíváme na konkrétní úrokovou sazbu, neměli bychom zapomenout zmínit informaci o tom, že peníze, které na daném účtu máte, jsou kdykoliv k dispozici. Logicky to pro vás znamená možnost používat ho jako alternativu běžného bankovního účtu. A o kolik se vám budou finance úročit? Aktuální sazba je 0,75 procenta ročně. Ta je samozřejmě garantovaná, jak je u spořicích účtů zvykem. Drobným negativem však může být informace o tom, že se vám danou sazbou nebude úročit celý váš vklad, ale jenom suma do 200 000 korun českých. To, co danou hodnotu přesahuje, bude úročeno sazbou 0,55 procent. I to je ale v porovnání s velkými bankami stále dobrá hodnota.

Kdo je na druhém místě?

Hledáte-li nejvýhodnější spořicí účty na trhu, podívejte se spolu s námi na druhé místo. Zde překvapivě není žádná z malých a nových bank. Nachází se zde mBank, kterou můžeme označit za středního poskytovatele bankovních služeb u nás. A to nejenom pro svou velikost, ale i pro svou tradici. Dokonce můžeme říci, že se v oblasti zajímavých bankovních produktů jedná o zkušeného inovátora. Například v oblasti půjček přišla nedávno tato banka s možností půjčit si s nulovým úrokem. Také byla jedna z prvních, která na našem trhu začala nabízet bankovní účty bez poplatků.

A když jsme u nich, nesmíme zapomenout podívat se právě na spořicí účet. Ten patří mezi to nejlepší na trhu. A to z toho důvodu, že aktuální úroková sazba, kterou mohou být zhodnocovány naše finanční prostředky, je na hodnotě 0,8 procenta. Pokud jí chcete využít i vy, je třeba si otevřít konto, kterým je eMax Plus. I zde, podobně jako v předchozím případě, je třeba počítat s omezením konkrétní částky. Tímto úrokem jsou úročeny jenom vklady do 100 000 Kč. Co danou sumu přesahuje je již úročeno sazbou 0,15 procent. A to doslova do neomezené výše.

Kdo nabídne nejvýhodnější spořicí účty?

Jsme u vítěze! A tím je Raiffeisenbank. Právě o této bance můžeme říci, že aktuálně nabízí ty nejvýhodnější spořicí účty, které na našem trhu vůbec existují. Pokud jich chcete využít, je třeba vědět, jaký produkt je nutné si založit. Je to eKonto Flexi, které vám nabídne unikátní úrokovou sazbu, která již přesahuje hodnotu jednoho celého procenta. Konkrétně se jedná o sazbu 1,10 procent, což je skutečně hodnota, která už potěší každého. Zvláště proto, že i tento účet je možné využívat jako alternativu toho běžného. A to samozřejmě z toho důvodu, že peníze vám jsou k dispozici okamžitě. A jak je to s omezením? I zde je. Tímto úrokem vám bude úročený vklad až to výše 150 000 Kč. Jelikož je to poměrně vysoká suma, dá se říci, že většině lidí bude bez jakýchkoliv potíží stačit.

Ptáte se na další možnosti?

Trojici těch nejlepších možností jsme si již zmapovali. Pokud vás ale zajímají i další doporučené cesty, spojené s možností otevřít si nejvýhodnější spořicí účty, nebudeme je před vámi tajit. Konkrétní další námi doporučované možnosti jsou rozhodně tyto:

  • Sberbank – 0,73 procent
  • Air Bank, a Expobank – shodně 0,70 procent
  • GE Money – 0,60 procent

Pokud se rozhodnete si jednotlivé možnosti důkladněji porovnávat, potom z našeho přehledu jasně vyplývá, na co je dobré hledět. Kromě úrokových sazeb to jsou také limity spojené s tím, jaké maximum bude takto úročeno. Dále myslete i na přístup k penězům, který by měl být okamžitý. Někde může být podmínkou i otevření běžného účtu. Pokud bude zdarma, nemusí to být komplikace ani problém.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *