Jak omezit své pravidelné výdaje?

Mnoho jednotlivců, ale i rodin má dnes poměrně výrazně napjatý rozpočet. Není se čemu divit, jelikož je to dáno hlavně mnoha výdaji, které musí daní jedinci řešit. V tomto směru jsou největší položkou jistě pravidelné výdaje, které mohou vzít podstatnou část rozpočtu. Podívejme se společně na to, jak je co možná nejvíce snížit.

Contents

Snižte si platby za energie

Ano, právě ty jsou dnes tou největší položkou v podstatě každé domácnosti. Pokud i té vaší, rozhodně se vám budou hodit důležité informace o tom, jak dané výdaje snížit. První cesta je poměrně jednoduchá a souvisí hlavně s šetřením. Šetření dnes zvládne v podstatě každý. Měsíčně lze pohodlně ušetřit i několik stovek korun. A to konkrétně za:

  • Vodu
  • Elektřinu
  • Plyn
Pravidelné výdaje lze snížit i o desítky procent

Pravidelné výdaje lze snížit i o desítky procent

Druhou možností je u energií změna dodavatele. Pozor však na různé pochybné podomní prodejce. Pokud chcete své pravidelné výdaje skutečně snížit, je ideální si prohlédnout a porovnat ceny jednotlivých poskytovatelů a poté jít tam, kde to pro vás skutečně výhodné bude.

SROVNÁVAČ ENERGIÍ >>>

Snižte i pravidelné výdaje spojené s moderním životem

Vodu, elektřinu a plyn dnes potřebuje skutečně každý z nás. Na druhou stranu platí i to, že mnoho lidí využívá také řadu věcí, které souvisí s jejich pohodlným moderním životem. Příkladem je třeba internet, stejně jako kabelová televize. I to mohou být výdaje, které je možné celkem jednoduše snížit. Takový internet nemusí být vždy využíván jenom v těch nejvyšších rychlostech, jelikož pro běžné domácí použití plně stačí i ten nejpomalejší. Podobně je to u kabelové televize. Běžné pozemní vysílání je zdarma a nabídka programů často není ani tak zajímavá, aby bylo nutné za ni platit.

Jak je to s telefonem?

I k němu se dnes vážou pravidelné výdaje. Je pravdou, že se bez telefonování jenom těžko obejdeme. Na druhou stranu nezapomínejme na to, že každý hovor stojí peníze. Pokud voláte málo, jsou pro vás ideální volbou předplacené telefonní karty. Pokud voláte více, je ideální paušál. Vždy je dobré podívat se na to, kolik přesně provoláte a propíšete. Poté je dobré volit odpovídající balíček s paušálem spojený. Mnoho lidí totiž zbytečně platí za takové služby, které následně ani nevyužije.

SROVNÁVAČ TARIFŮ >>>

Neplýtvejte

Plýtvání je doslova negativním trendem současné doby. A to se týká i oblasti, kterou jsou právě ony pravidelné výdaje. Pokud budeme konkrétnější, je třeba podívat se na pravidelné platby za jídlo. To dnes k životu potřebuje každý z nás. Na druhou stranu skončí v popelnicích i několik desítek věcí, které si koupíme. Při nákupech je dobré myslet na plánování jídelníčku, stejně jako bychom měli myslet i na to, že je dobré kupovat trvanlivější potraviny. Poté už stačí pravidelně kontrolovat ledničku a zjistit, zda něco neprochází. A pokud ano, je několik možností, jak potravinu nevyhodit. Můžeme ji:

  • Ihned zkonzumovat
  • Zmrazit v mrazáku
  • Zavařit nebo jinak zužitkovat

Na neřesti zapomeňte

Ano, i ty jsou pro mnohé velmi významným výdajem, kterého se jenom málokdy chtějí vzdát. Zde je více než jasné to, že neřesti jsou především v podobě cigaret a alkoholu. Ideální by samozřejmě bylo přestat úplně, jelikož jedině tak může váš osobní rozpočet pocítit výraznou změnu. Pokud ale tento radikální krok nechcete absolvovat, je možné jít jenom cestou šetření. A jak může vypadat? Kromě klasických cigaret je možné koupit si tabák, dutinky a své kuřivo si balit. V případě alkoholu je situace podobná. Cena čepovaného piva v restauracích, je v porovnání s tím lahvovým velmi vysoká. Nehledě na marže na tvrdém alkoholu. V tomto případě je dobré raději koupit si lahve na doma.

Nakupujte v akcích

Slevové akce jsou něco, na co tuzemské supermarkety výrazně lákají. A toho můžete využít i vy. Sami se můžete přesvědčit o tom, že nákupem v akcích lze ušetřit měsíčně i několik desítek procent z vašeho rozpočtu. Stačí jenom nenakupovat bezhlavě a vždy se zaměřit jenom na to, co skutečně potřebujete. S tím souvisí i samotné výše popsané plýtvání. U tuzemských supermarketů platí, že v akci lze dnes koupit v podstatě cokoliv. Mohou to být čerstvé a trvanlivé potraviny, stejně jako to mohou být potraviny mražené. Akce jsou ale často spojené třeba i s nápoji, drogerií, nebo s věcmi denní potřeby. I to jsou možnosti, na které můžete vsadit a které nakoupíte levněji, než tomu bylo kdy dříve.

Pozor však na to, kam na nákup pojedete. Mnoho lidí jede i několik desítek kilometrů kvůli slevové akci, kde koupí levněji. Ušetřené peníze však projede v rámci svého automobilu. Proto když už vyrážíte, je třeba myslet na to, že je ideální koupit takzvaný velký nákup.

4.7/5 - (6 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *