Česká spořitelna

Pokud by se tvořil žebříček největších a nejznámějších bank u nás, rozhodně mu bude vévodit Česká spořitelna. To už jasně ukazuje na to, že tato banka není žádným nováčkem. Má tak mnoho jistot, které se pozitivně projevují v její stabilitě, ale také dostupnosti. Sem se řadí i dostupné portfolio různých produktů, ve kterém nechybí Česká spořitelna půjčka. Ta se řadí mezi takzvané spotřebitelské. Dnes na našem trhu velmi poptávané možnosti.

Contents

Úrokové sazby

Mluvíme o bance, což už samo o sobě navozuje pocit, že by půjčka Česká spořitelna měla být výhodná. A dá se říci, že tento fakt banka také potvrzuje. Když se podíváme na startovací úrok, se kterým tato banka přichází, tak je velmi příjemný. Mluvíme o tom, že Česká spořitelna půjčka začíná na sazbě 6,9 procenta. Jde ale o úrok startovní a tak se může stát, že bude navýšený. Ovlivnit ho mohou dvě věci. Buď konkrétní charakteristika půjčky – kombinace částky a splatnosti, nebo ho může ovlivnit bonita klienta. Každopádně tato základní sazba je na současném poli úvěrů více než dobrá.

Charakteristika půjčky

Česká spořitelna půjčka je typickým zástupcem těch spotřebitelských. To proto, že dokáže pomoci lidem, co hledají desetitisíce, stejně jako dokáže nabídnout peníze i těm, co hledají statisíce. Samozřejmě s možností peníze pravidelně měsíčně splácet. Jistotou je to, že si klienti mohou sami kombinovat to, kolik potřebují a jak dlouho chtějí poptávanou sumu splácet. Jaké mají v tomto ohledu možnosti?

  • Výše dostupné částky: 20 000 – 700 000 Kč
  • Splatnost: 6 – 120 kalendářních měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Jistotou spojenou s charakteristikou je také to, že s půjčkou souvisí i možnost si odkládat splátky, nebo je zde i možnost si změnit její výši. To se pochopitelně podepisuje na tom, že Česká spořitelna se snaží stále více vycházet vstříc potřebám svých klientů.

Podmínky půjčky

Zatímco banky dominují ve výhodnosti, pokud jde o podmínky získání, jsou spojeny se situací, kdy své klienty lustrují o něco více, než nebankovní společnosti. Česká spořitelna zde není výjimkou. Dělá to jak pro svou ochranu, tak i z důvodu dodržování zákona. Přesto musíme říci, že není důvod obávat se jakýchkoliv nestandardních věcí. Mezi ty základní patří toto:

  • Nutnost plnoletosti
  • Předložení dvou dokladů totožnosti
  • Dobrá finanční minulost – bez zápisu v registrech

Základním kritériem pro to, zda bude půjčka Česká spořitelna poskytnuta, je samozřejmě příjem. Ten by měl být jak dostatečně vysoký, tak by měl být také pravidelný. Ti klienti, kteří mají u této banky účet, to mají přece jenom o něco jednodušší. To z důvodu, že banka dané informace získá sama a není je nutné dokládat.

Rychlost vyřízení

Roli zde hraje to, zda si žádá takzvaný cizí klient, nebo ten, komu Česká spořitelna již spravuje účet, na který chodí výplata. U takových žadatelů je ověření totožnosti a bonity celkem rychlé, což se podepisuje i na rychlém vyřízení. Problémů se však nemusí obávat ani noví klienti. Jenom musí počítat s tím, že se neobejdou bez návštěvy pobočky, kde je třeba podepsat smlouvu. Ty jsou však i v menších městech a tak to nemusí být problém. Pokud je doba, se kterou je dobré počítat, tak je to několik kalendářních dní. Za tu dobu zvládne Česká spořitelna vše bez problémů vyřídit. Doba však může být kratší u klientů banky, kteří už mají půjčku v podstatě předschválenou ve svém internetovém bankovnictví.

Shrnutí

Česká spořitelna je velkou bankou, což přináší jistoty z hlediska její stability i nabídky produktů. Česká spořitelna půjčka rozhodně zaujme svou nízkou úrokovou sazbou, ale i tím, že nabídne zajímavou škálu částek, stejně jako splatností. I když vyřízení může trvat delší dobu, a může být vyžadováno řadu věcí doložit a navštívit pobočku, nejde o nic, co by se vymykalo bankovnímu standardu. Když k tomu přidáme i lákadla, jako je možnost hýbat se splátkou, nebo s jejím termínem, vychází Česká spořitelna jako velmi dobrá volba.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *