website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Kde jsou k nalezení kvalitní zaměstnanci?

Každá firma prochází různými stupni vývoje. Pokud je to příklad i té vaší firmy, jistě je jedním z vývojových stupňů situace, když už nezvládáte danou práci sami. V tomto případě je nezbytné najít si toho správného podřízeného. Všichni zaměstnanci, kteří u nás ve firmě budou pracovat, by měly splňovat hned několik velmi důležitých vlastností. Mezi ty se řadí:

  • Správná kvalifikace
  • Zodpovědnost a kladný přístup k práci
  • Celková loajalita

Ne vždy je možné takového konkrétního zaměstnance snadno najít. Pokud nevíte, kde jsou ti správní, podívejte se spolu s námi na několik možných tipů.

Contents

Budoucí zaměstnanci jsou k nalezení v rámci inzertních serverů

Kvalitní zaměstnanci se dají najít i jednoduše

Kvalitní zaměstnanci se dají najít i jednoduše

Ano, právě tato možnost je v podstatě tou nejjednodušší. Mějte však na paměti, že ne každý inzertní server je vždy ten správný. Když už hledat někoho spolehlivého a správného, je třeba tak uničit na největších pracovních portálech. Je sice pravdou, že za inzerci můžeme platit nemalé částky, ale na druhou stranu máme jistotu, že najdeme takové lidi, které skutečně potřebujeme. Zvláště u specifických prací, kde je potřeba určité vzdělání a kvalifikace máme jistotu, že oslovíme větší procento lidí než tam, kde si inzeráty v podstatě nikdo nečte. Pokud se nám ozve několik konkrétních a vyhovujících lidí, máme jistotu správného výběru větší, než když vybíráme pouze ze dvou, přičemž ani jeden nevyhovuje stoprocentně.

Také pamatujte na to, že kvalitní inzertní servery jsou lepší volbou proto, že se na nich pohybují kvalitnější zaměstnanci. Pokud budeme inzerovat na webu plném odpadu, kde se nabízejí různé pochybné domácí práce, mnoho kvalitních lidí nezískáme. Buď bude naše nabídka také zařazena mezi pochybné, nebo se nám budou ozývat jenom ti lidé, se kterými mnoho úspěchů rozhodně nezažijeme.

Zkuste oslovit profesionála

Druhou možností, jak se hledají kvalitní zaměstnanci, je oslovení profesionála. Tedy člověka, který je může jednoduše najít za nás samotné. Jak takový člověk vypadá? Ne vždy to může být osoba, jelikož na mysli máme i personální agentury. Tedy firmy, které se specializují nejenom na vyhledávání vhodných zaměstnanců, ale i na jejich umisťování do firem. Takové zaměstnanci jsou z naší strany vyhledáni poměrně snadno. V podstatě stačí zadat jenom základní požadavky a následně už čekat na to, zda nám agentura někoho najde. Obvykle ano, a to i s jistotou toho, že to bude právě ona, která provede klíčovou selekci a následně k nám na pohovor pošle jenom ty, kteří vyhovují.

Podobě mohou být zaměstnanci hledáni i pomocí člověka, který se nazývá headhunter. V tomto případě je třeba jeho služby zaplatit, stejně jako je nezbytné i to, abychom nabízeli skutečně dobrou pozici s odpovídajícím platovým hodnocením. Této možnosti je tedy využíváno především u takových pozici, jako jsou:

  • Vedoucí pracovníci
  • Vysoce postavení manažeři
  • Ředitelé jednotlivých poboček

Hledejte v jiných firmách

Práce je v podstatě trh jako každý jiný. Platí zde jediné, a to primárně zákon nabídky a poptávky. To znamená, že zaměstnanec jde obvykle tam, kde mu bude dopřáno něco mnohem lepšího, než má nyní. Pokud známe firmy podnikající ve stejných oborech, můžeme se snadno dostat i k zaměstnancům, které potřebujeme. Poté už tyto konkrétní stačí oslovit s naší nabídkou. Důležité je daného zaměstnance motivovat. A to třeba penězi, pracovním prostředím, stejně jako firemními benefity. Opět platí, že čím prestižnější pozice, tím těžší to můžeme mít.

Výhodou této cesty je to, že jsou v podstatě oslovováni ti zaměstnanci, kteří nám budou vyhovovat. Tedy tací, kteří mají znalosti a zkušenosti. Navíc mohou být loajální, stejně jako odpovědní. Naší výhodou je to, že prvotní selekci již provedla firma, kde daný člověk aktuálně pracuje. Máme tedy výhodu, že oslovujeme toho člověka, který byl v daném období tím nejlepším na trhu práce.

Jak vybrat toho pravého?

Několik tipů jsme již uvedli. Důležité je zaměřit se právě na jeho kvalifikaci, schopnosti, stejně jako jeho snahu být spolehlivým člověkem. Mnohdy zjistíme i podle životopisu, zda jde o osobu skutečně správnou. Co může být alarmující? Třeba příliš mnoho vystřídaných zaměstnání v posledních letech, nebo různorodé oblasti, kde daný člověk pracoval. To jasně signalizuje, že se nesoustředí jenom na jeden směr své kariéry, ale střídá vše, co se mu namane.

Pokud toho pravého najdeme, je třeba si ho také umět udržet. Několik tipů, jak na to, zda již zaznělo. Primárně je to firemní prostředí, stejně jako dostatečný plat a firemní benefity. Cestou k udržení zaměstnanců je však i to, že jim dáme odpovědnost. Uvidí, že nejsou zbyteční a mohou si být jisti, že se jim v budoucnu uvolní cesta na vyšší pozice u vás ve firmě.

3.7/5 - (4 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *