website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Jak vybrat společnost na oddlužení?

Dostat se do neřešitelných dluhů může v současné době každý. Naštěstí je zde zákonná možnost, jak je v celku jednoduše vyřešit. Tato možnost je nazývána jako osobní bankrot, nebo také insolvence fyzických osob. Výhod, které se k této možnosti vážou, je celá řada. I proto se mnoho lidí rozhodne jít právě touto cestou.

Na úvod ale musíme říci, že není úplně jednoduchá. Základem je sepsání žádosti, její podání na příslušném soudu, stejně jako je třeba následně pravidelně splácet, ale i prodávat majetek, který nutně nepotřebujeme k životu. A jelikož žádost o oddlužení může být každému z nás schválena jenom jednou v životě, je více než jasné, že každý z nás je v celém procesu nováčkem. Někdo proto volá advokáty, jiný bezplatné dluhové poradny, zatímco další zvolí konkrétní společnost na oddlužení. A jak vybrat tu pravou?

Contents

Společnost zajištující oddlužení by měla mít pozitivní reference

Pravděpodobně není lepší ukázky spolehlivosti a kvalitních služeb, než jsou pozitivní reference. Pokud vybíráte z několika společností, je určitě dobré vybrat si takovou, která pozitivní reference opravdu má a která je může doložit. A kde konkrétní hodnocení nejlépe hledat? Pomoci mohou:

  • Různé diskuse na internetu
  • Tipy odborníků v tematických článcích
  • Zkušenosti našich blízkých
plná peněženka

Oddlužení by pro vás mělo být především výhodné

Je pravdou, že některé hodnocení je třeba bát s rezervou. Někdy klienti napíší neoprávněnou negativní recenzi, jindy zase může být odborné hodnocení pouhým reklamním článkem. Vždy je dobré zachovat si zdravý rozum a poznat, co je skutečnou recenzí na oddlužení a co je jenom reklama, nebo negativní pošpinění ze strany konkurence.

Roli by měla hrát rychlost i jednoduchost

Pokud by nám nevadila složitá administrativa a náročný proces oddlužení, pravděpodobně bychom si vše vyřídili sami. I proto hledáme takovou společnost, kde je vše jednoduché. Mnohdy se může jednat o společnost zajišťující oddlužení v místě našeho bydliště. Díky tomu máme výhodu v tom, že vše potřebné můžeme do dané kanceláře přinést osobně. Co dnes už není problémem, to je i online dodání potřebných dokumentů. Stačí jednoduché sepsání několika základních informací, nebo scan nejdůležitějších dokumentů.

Prioritou společnosti by mělo být co nejrychlejší zpracování dané dokumentace. Ta by se měla stát podkladem pro samotné vyplnění žádosti. Tu nám společnost pošle ke schválení, v rámci kterého doplní další informace. Celý tento proces by neměl zabrat více, než několik dní. A to od chvíle, kdy dodáme všechny nezbytné podklady.

Služby v rámci oddlužení by měly být od A, do Z

Myslete také na to, že často hledáme skutečně komplexní služby, které můžeme v rámci dané oblasti využít. Pokud hledáme jenom poradenství, nebo několik tipů v oblasti správných postupů, plně nám stačí navštívit bezplatnou poradnu. Tedy tu dluhovou. Po celé republice jich je několik. My ale vybíráme společnost na oddlužení, s čímž souvisí fakt, že hledáme také komplexní služby. A ty by měla spočívat v:

  • Sepsání a podání žádosti
  • Případném doplnění informací
  • Monitorování postupu oddlužení a řešení případných problémů

Díky tomu můžeme říci, že ať už nastane cokoliv, budeme o tom informovat právě tu společnost, kterou jsme si pro naše oddlužení vybrali. Pro nás to má výhodu v tom, že ona již zařídí jak samotnou komunikaci se soudem, tak vše ostatní.

Jak je to s cenou?

Dané služby rozhodně nejsou zadarmo. Za daný komfort budeme muset platit. Cenové hladiny jsou různé. Obvykle je finální cena rozdělena do dvou segmentů. První je spojený s fixní částkou, kterou společnosti zaplatíme. Dále se jedná o částku pohyblivou, která je obvykle procentuelní hodnotou, která vychází z konkrétní výše našeho dluhu. Důležitý je fakt, že bychom v rámci plnohodnotného zaplacení měli své závazky začít hradit až ve chvíli, kdy je nám oddlužení schváleno. Jinak riskujeme, že zaplatíme tisíce i desetitisíce korun za postup, který bude mít negativní výsledek.

Ty nejlepší společnosti tak účtují základní sazbu spojenou se sepsáním a podáním žádosti. Teprve poté, co je žádost schválena začnou účtovat i další část ceny. Zde už je jisté, že jsme procesem schválení úspěšně prošli a tak společnost splnila vše, k čemu se předsevzala. A pro nás to znamená, že své dluhy během až pětiletého období dokážeme vyřešit.

A čemu se vyhnout?

Zde je odpověď jednoduchá. Všem novým společnostem bez referencí, všem drahým společnostem, stejně jako těm, které na nás působí zvláštním dojmem. Pozor také na ty, které slibují nestandardní postupy, nebo i na ty, které slibují něco, co nikdy nemohou splnit. A to už proto, že zákonné oddlužení má jasně dané podmínky, které zkrátka nelze žádným způsobem obejít.

4.5/5 - (2 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *