Jak a čím správně vybavit prodejnu?


Rozhodli jste se rozjet podnikání, zařizujete nový obchod a nejste si jisti, co vše bude potřeba pořídit? Nebo pouze rekonstruujete již stávající prodejnu a přemýšlíte nad novým vybavením? Je potřeba zohlednit celou řadu faktorů, které zařídí, že bude prodejna správně uspořádaná, zboží i zákazníci budou mít dostatečné množství prostoru a prodej bude maximálně efektivní.

Contents

Jaké zboží budete ve vaší prodejně prodávat?

To je celkem zásadní otázka, kterou byste si měli před vybavením nové či staré prodejny, v níž probíhá modernizace, položit. Od vaší odpovědi se následně odvíjí veškeré vybavení i vzhled prodejny. Vybavení vašich prostor nejsou jen kovové regály a různé policové systémy. Vaše prodejna bude odrážet ducha vašeho podnikání, a proto je důležité věnovat jí dostatek pozornosti.

prodejní regály v obchoduPopřemýšlejte nad tím, co vše budete potřebovat. Také nezapomeňte na sklady a ostatní prostory, které nesouvisí přímo s prodejem v prodejně, ale jsou často nezbytné. A nakonec je potřeba najít toho nejlepšího výrobce či dodavatele těchto zařízení.

Co by ve vaší prodejně nemělo chybět?

Nalézt univerzální odpověď na to, jak zařídit prodejnu, je prakticky nemožné. Každé zboží vyžaduje jiné zacházení a tedy i jiné umístění. Ovšem existuje několik věcí, které by každá prodejna měla mít. Je to již zmiňovaný prodejní systém, a k němu odpovídající hardware a software, ale také technika sloužící na identifikaci zboží.

vybavení prodejnyPřed pořízením veškerého vybavení je důležité se rozhodnout, zda prodej zboží bude realizován tradičním finančním způsobem, tedy přes jednu klasickou pokladnu, nebo položkovým způsobem, který umožní využívat pokladní systémy.

Běžná prodejna potravin my měla mít:

 • police a regály do obchodu,
 • chladící vitríny, boxy, popřípadě lednice,
 • zařízení pro pultový prodej,
 • vážicí systémy,
 • pokladny a obchodní aplikační software,
 • pokladní boxy, nákupní košíky, apod.

V prodejně s oblečení, doplňky, apod., by rozhodně nemělo chybět:

 • prodejní regály a police,
 • věšáky a stojany na oblečení,
 • koše a boxy,
 • zrcadla,
 • pokladna a obchodní aplikační software.

Jak velká bude investice do vybavení?

Pokud si kladete otázku, kolik vás bude vybavení vaší nové prodejny nebo obchodu stát, nelze na ni jednoznačně odpovědět. Jedná se o problematiku s mnoha individuálními možnostmi přístupu. V některých případech je vybavení prodejny velmi jednoduché a finančně nenáročné. Jindy to vaše může být daleko komplikovanější.

Využijte pomoc odborníků

V případě zařizování nové prodejny doporučujeme využít služeb profesionálů, kteří se zabývají vybavením interiérů prodejen a obchod. Firma by vám měla být schopna pomoci vybrat funkční zařízení, jako jsou prodejní regály, police nebo pulty. Také vám pomůže s rozvržením a rozmístěním vybavení tak, aby mělo zboží i zákazníci dostatek prostoru.

Do jaké míry si budete chtít nechat poradit, je jen na vás. Odborná firma či jednotlivec vám mohou připravit na míru ušitý návrh, ale i zrealizovat celý proces. Proto si v této situaci stanovte priority a pusťte se do práce.

4.6/5 - (5 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *