Hlídejte si poplatky při žádosti o půjčku

Poplatky u půjček jsou v dnešní době pravděpodobně tím největším strašákem pro mnohé žadatele. A to především ty skryté, o kterých se při nedůkladném pročítání smluvních podmínek dozvíte bohužel až pozdě. A pak to může hodně zamrzet, když se náklady na splacení dluhu zbytečně šplhají do nepatřičných výšin.

Jestliže chcete, aby vás půjčka uspokojila v plném rozsahu od jejího rychlého vyřízení, až po nenáročné splacení, potom si dejte pozor na ty nejčastější poplatky, s nimiž vás v následujících řádcích trochu blíže seznámíme.

Poplatky u půjček jsou postrachem bankovního i nebankovního sektoru

Pravděpodobně vás to nepotěší, ale je doopravdy jedno, zda dáte při volbě konkrétního úvěru přednost bankovní instituci nebo se obrátíte na nebankovní segment. Obě dvě tato finanční prostředí prezentují půjčky, s nimiž se nevýhodné poplatky jednoduše pojí.

Pojďme si představit ty nejobvyklejší z nich, jež mohou dosahovat výše i několika tisíc korun.

  • Poplatek za zpracování žádosti o úvěr
  • Poplatek za vedení úvěrového účtu či jeho případné zrušení
  • Poplatek za předčasné splacení finančního závazku
  • Poplatek za mimořádné splátky v odpovídající výši
  • Poplatek za opožděnou měsíční splátku

Poplatky u půjček se samozřejmě různí, ale výše uvedený seznam patří k těm nejčastějším. Není však výjimkou, že narazíte i na další absurdity, jakými jsou například poplatky za odložení splátek, poplatky za snížení či zvýšení splátky a mnohé jiné.

Půjčky zdarma jsou nejvýhodnější na trhu

Půjčky zdarma jsou nejvýhodnější na trhu

Dejte si pozor na hodnotu RPSN

Při hledání vhodného úvěru vám určitě pomůže to, pokud si o konkrétní půjčce zjistíte co nejvíce informací. Dále byste neměli podceňovat důkladné pročtení smluvních a obchodních podmínek. Velice praktickým nástrojem se vám stane hodnota RPSN.

Roční procentuální sazba nákladů je údajem, který vyjadřuje všechny náklady na úvěr spojené nejenom s úrokovou sazbou, ale také se všemi ostatními poplatky. Toto číslo vám tedy napoví mnohé o tom, kolik ve výsledku přeplatíte.

Nepodceňujte poplatky u půjček, respektive jejich někdy až nesmyslnou výši. Buďte při volbě půjčky obezřetní a vězte, že budete v maximální míře spokojeni.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *