Ferratum Bank

Unikátem této banky je rozhodně fakt, že ještě celkem do nedávna se o ní mluvilo v souvislosti s tím, že spadá do nebankovního segmentu. Ferratum totiž byla známou nebankovní společností. Došlo ale k její transformaci na banku. A vlivem toho může poskytovat služby daného typu. Půjčka od Ferratum Bank je tedy oficiálně již půjčkou bankovní. Stále v ní ale dokážeme najít jasné znaky nebankovního trhu. To pochopitelně nemusí být vždy na škodu. Zvláště, pokud v souvislosti s tím budeme mluvit primárně o celkové široké nabídce, nebo jednoduchosti získání. A díky bankovní licenci nesmíme zapomínat na to, že Ferratum Bank nabídne i férový přístup.

Contents

Úrokové sazby

I když je Ferratum Bank spojena s bankovním segmentem, neznamená to, že nemůže nabízet takzvané mikropůjčky. Právě na ty se specializuje. A jelikož ty nejsou obecně příliš výhodné ani u nebankovních společností, nečekejte, že by byly výrazně výhodné i zde. Úrokové sazby u Ferratum Bank jsou založeny na tom, že během měsíční splatnosti zaplatíte z půjčené částky i několik desítek procent navíc. Z tisícikoruny okolo tří set. Konkrétní sazbu ovlivňuje hlavně to, na jak dlouhé si peníze berete. Čím kratší doba, tím méně přeplatíte.

Jsou ale i cesty, jak si úrokové sazby zvýhodnit. Ferratum Bank stále nabízí možnost první půjčky zdarma, která je v tomto segmentu velmi oblíbená. Znamená to možnost požádat si až o 9 000 Kč. Pokud je tato suma splacena v požadovaném termínu, váže se k ní nulový úrok i nulové RPSN. Žadatel, tedy reálně již klient, tak nezaplatí ani jedinou korunu navíc.

Charakteristika půjčky

Obecně jsou mikropůjčky celkem známé. I když to, že by je nabízely banky, je spíše výjimečné. V tom to směru je Ferratum Bank vlastně takovým průkopníkem. Pokud se podíváme na hlavní charakteristiku, je stále stejná. Základem jsou spíše nižší sumy peněz, které jsou poskytovány na kratší splatnost. Oproti konkurenci může potěšit jak nárůst částek, tak i možnost získání splatnosti, která bude delší. Jak je to s charakteristikou konkrétně?

  • Výše dostupné částky: 500 – 20 000 Kč
  • Splatnost: 7 – 45 kalendářních dní
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Když se podíváme na charakteristiku blíže, je nutné dodat, že vyšší sumy jsou určené až pro prověřené klienty. Pokud jde o splatnost, je možné ji i několikrát prodloužit. Zde však připomeňme, že to není zcela zdarma.

Podmínky půjčky

Jedním slovem jednoduché. To je obecná výhoda mikropůjček a Ferratum Bank to jenom potvrzuje. A to i ve chvíli, kdy se z nebankovní společnosti již transformovala na banku. Benevolentnost podmínek potvrzuje vysoká schvalovatelnost, ale i základní věci, které je nutné splnit:

  • Věk v rozmezí 21 – 85 let
  • Žádné dluhy u Ferratum Bank
  • Vlastní a aktivní mobilní telefon

Tímto hlavní podmínky končí. Samozřejmě do samotného formuláře žádosti je nutné zadat i další věci. U nich ale platí, že nemusí být nutně ověřovány pomocí různého dokládání. Také je dobré připomenout, že mezi podmínky nepatří ani nutnost korunového ověřovacího poplatku, který je u konkurence tolik vyžadován. I to je důvod, proč je Ferratum Bank půjčka oblíbená.

Rychlost vyřízení

Už v nebankovním segmentu se jednalo o jednu z nejrychleji vyřizovaných půjček. A to trvá i nadále. Ferratum půjčka je vyřízena kompletně online, bez osobních návštěv, nebo složitého dokládání desítek věcí. Díky částečně automatizovanému procesu potěší i samotná rychlost schválení. Po něm odcházejí peníze na bankovní účet bez jakýchkoliv prodlev. Pokud jde o samotnou rychlost schválení, tak v ideálních případech nejsou problém minuty. U jiných to mohou být desítky minut, až hodiny.

Shrnutí

Ferratum Bank je doslova průkopníkem, jelikož s bankovní licencí nabízí mikropůjčky. Ty mají stále své negativum, a to je celková nevýhodnost. Ta je ale kompenzována možností získání první půjčky zdarma. Dále zaujme delší splatnost než u konkurence, nebo suma ve výši až 20 000 Kč. Propracovaný je též schvalovací proces, který se kladně podepisuje jak na benevolenci, tak na rychlosti.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *