UniCredit Bank

O této bance se sice nijak zvlášť a aktivně nemluví, ale to nutně neznamená, že se jedná o banku špatnou. UniCredit Bank je celkem stabilním hráčem na našem trhu. I když stále patří spíše mezi ty méně známé. Samozřejmostí je široká škála produktů, kde nechybí několik úvěrových. Tím, který je označován jako UniCredit půjčka, je bankovní produkt s názvem Presto půjčka. Ta je klasickou spotřebitelskou bankovní půjčkou, na kterou se tento poskytovatel aktuálně specializuje.

Contents

Úrokové sazby

I když UniCredit Bank jako taková na našem trhu zase až tolik nevyčnívá, když se podíváte na úrokové sazby, které má Presto půjčka, je nutné říci, že jsou celkem zajímavé a jsou celkem lákavé. A to proto, že UniCredit Bank půjčka může začínat už na sazbě, která je 5,4 procenta. Když v tom zohledníme i konkurenci, je to úrok, který řadíme do skupiny těch lepších. Samozřejmě jde o startovní hodnotu, a tak může dojít i k tomu, že vlivem bonity a konkrétní kombinace půjčky bude u jiného žadatele úroková sazba jiná.

Když se podíváme i na opačný břeh, tedy na to, jak mohou vypadat ty nejvyšší úrokové sazby u UniCredit Bank, tak musíme říci, že patří k nejvyšším jak v bankovním segmentu, ale mnohdy jsou na tom i hůře, než některé nebankovní půjčky. Příkladem je třeba úrok okolo jedenácti procent. Ani to ale není konec. Je třeba sledovat i RPSN, protože tato sazba bude ještě o něco větší. UniCredit Bank půjčka je spojena s poplatkem, který činí 1 500 Kč za každou schválenou žádost.

Charakteristika půjčky

Sumy v desetitisících a statisících, které jsou pravidelně splácené. Tedy typický spotřebitelský úvěr. Tak může být půjčka UniCredit Bank v samotném základu popsána. To, jak bude půjčka vypadat konkrétně, má v rukou každý z budoucích klientů. A to z toho důvodu, že si může sám nastavit jak výši částky, tak i termín splatnosti. A to v rámci charakteristiky půjčky, která je tato:

  • Výše dostupné částky: 30 000 – 500 000 Kč
  • Splatnost: 12 – 84 měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

I když charakteristikou mohou být spojeny i některé nevýhody, nelze zapomínat na to, že UniCredit Bank má i několik pozitiv. Stačí se na ně podívat. Mezi hlavní plus patří fakt, že klienti mají možnost si v případě potřeby mohou odložit splátku. To se hodí při finančních problémech.

Podmínky půjčky

Jde o typický bankovní produkt a tak nelze u UniCredit Bank očekávat stejnou jednoduchost, jako třeba v nebankovním segmentu. Přesto se ale snaží o to, aby Presto půjčka nebyla nijak složitá. Od toho se odvíjí i základní parametry toho, kdo si o peníze může požádat. Je třeba splnit toto:

  • Být fyzickou osobou
  • Mít pravidelný zdroj příjmu
  • Vlastnictví aktivního telefonního čísla

Co však mezi podmínky půjčky nepatří – na rozdíl od konkurence, to jsou různé povinné produkty. Půjčka UniCredit Bank tak nemusí být spojena s tím, že musíte mít i povinné pojištění půjčky. Stejně tak není podmínkou ani to, že byste snad museli mít otevřený bankovní účet u této banky.

Rychlost vyřízení

Obecně ji můžeme označit za celkem dobrou. Roli v tomto směru hraje hlavně to, jakou variantu zvolíte. Ta klasická je spojena s tím, že k vyřízení bude využita pobočka UniCredit Bank. Zde je nutné očekávat jak negativum v podobě vyšší administrativy, tak i delší dobu vyřízení. Je ale ještě možnost číslo dvě. Ta je spojena s tím, že je využitý takzvaný UniCredit Shop. Moderní internetová platforma, která je založena na tom, že řadu věcí je možné vyřídit online. A to se pozitivně podepisuje na celkové rychlosti. Vše je vyřízeno vzdáleně a po finálním schválení jsou finanční prostředky na bankovní účet odeslány v podstatě okamžitě.

Shrnutí

UniCredit Bank je sice menší a méně známou bankou, ale pokud jde o spotřebitelské půjčky, má co nabídnout. Je to nabídka celkem klasická, která přináší výhodu spojenou s tím, že je vše možné vyřídit online, přes takzvaný UniCredit Shop. Lákadlem je také startovní úroková sazba ve výši 5,4 procenta, nebo to, že sjednání půjčky není podmíněno tím, že je uzavřeno i pojištění, nebo že musí být otevřen bankovní účet. Negativum zde ale je, a to takové, že UniCredit Bank půjčka se neobejde bez poplatku. Ten činí poměrně vysokých 1 500 Kč.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *