Darovací smlouva z internetu? Ne, raději od zkušeného advokáta

Celý proces darování je poměrně složitý a může být opředen mnoha otazníky, případně také mnoha nesrovnalostmi. Ať už dochází k předávání daru v rodině nebo jinde, vždycky by měl být člověk na pozoru, zejména pak při podepisování darovací smlouvy. Ani členové jedné domácnosti nemusí přijít s dokumentem, který by hrál ve váš prospěch. Může se jednat jen o upravený vzor z internetu, který však po právní stránce neodpovídá ani jednomu z platných zákonů. Proto je lepší cesta najít si zkušeného advokáta a najmout si jeho služby.

Ať už darovací smlouvy v pořádku

Na zkušeného profesionála se samozřejmě obracíme nejen v případě touhy přepsat majetek nebo něco jinému člověku darovat. Žádáme ho o sepsání rezervační smlouvy, také kupní smlouvy nebo dalších podobných dokumentů, aby bylo všechno v pořádku a my se vyhnuli možným negativním scénářům, jež by nás stály nejen čas, ale také peníze.

Když ale zůstaneme u darovací smlouvy, při využití služeb spolehlivého advokáta si je člověk jistý tím, že se předešlo v textu rizikům vadnosti nebo chybám, které se jinak běžně nachází ve zmiňované stažené formě z internetu. Zároveň, pokud si tedy odborníka najmete vy sami, víte, že se hraje ve váš prospěch, nikoliv ve prospěch druhé strany, jako je tomu často v případě prodejů nemovitostí a rezervačních smluv.

Předchází se současným i budoucím rizikům

V souvislosti s darovací smlouvou je třeba konstatovat, že se v jejím znění musí předcházet nejen takzvaným budoucím rizikům, ale také těm současným. I když se to zdá být jako to stejné, mezi nimi je značný rozdíl. Zatímco okamžité riziko vadnosti nebo chyby darovací smlouvy může zamítnout vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí (například), budoucí rizika jsou trochu závažnějšího charakteru a utrpěli by hlavně další dárci dané věci, majetku či čehokoliv jiného.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *