Co je americká hypotéka?

Pod slovem hypotéka si obvykle představíme úvěr na bydlení zajištění zástavním právem k nemovitosti. Obvykle ji používáme na nákup nemovitosti či stavbu domu. Češi z ní ovšem často financují také rekonstrukce, přístavby, vypořádání se spoludědici či spoluvlastníky. A když potřebujete financovat úplně něco jiného? Pak přichází na řadu tzv. americká hypotéka.

Slovo hypotéka znamená zástava, také americká hypotéka tedy značí, že zastavíte vaši nemovitost. Na rozdíl od klasické „hypotéky“ však peníze můžete použít úplně na cokoliv. Americká hypotéka je neúčelovým typem úvěru.

Hypoteční úvěr vs. americká hypotéka

„Hypotéka“ je ve skutečnosti nepřesný název. To, čemu říkáme „hypotéka“, je hypoteční úvěr určený opravdu jen na financování bydlení v různých slova smyslech. Hypotéku dostanete i na nákup pozemku, rekonstrukci apod.

Americkou hypotéku dostanete na cokoliv, její poskytovatel se totiž nebude ptát, na co peníze máte. Za tyto peníze je tedy možné koupit domácí spotřebiče, auto nebo si třeba jet na dovolenou.

Americká hypotéka vs. běžný úvěr

Proč by někdo chtěl za úvěr ručit nemovitostí, když je možné získat půjčku bez ručení? Protože ručení nemovitostí vám obvykle přinese lepší úrok. Banka si může být jistá, že z vás své peníze nějak dostane, a proto se nebojí nabídnout lepší úrokovou sazbu. A ještě jednu velkou výhodu americká hypotéka má oproti běžnému úvěru – dosáhnete na vysokou částku, typicky do 70 % z hodnoty nemovitosti.

Najděte si nejvhodnější americkou hypotéku

Americké hypotéky mají samozřejmě i své nevýhody. Tou první je, že můžete přijít o nemovitost, nebudete-li splácet. Kromě toho si například nemůžete odečíst úroky z daní, jako je tomu při účelové hypotéce. V každém případě je třeba srovnávat, zda je pro vás nejvýhodnější americká hypotéka, účelový úvěr, klasická hypotéka nebo snad jiný finanční produkt. Nebojte se požádat o radu finanční poradce. Ve věcech se dobře vyznají.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *