Odstranění tetování za cenu stejnou jako za jeho provedení – fakt nebo mýtus?

V momentě usednutí na křeslo jste pro kérku buď zcela rozhodnuti, nebo naopak ne zcela střízliví. Pamatujte ovšem, že tatér vás dopředu neupozorní, jak problematické může být případné odstranění tetování. Cena pak i neúměrně vysoká. Tyto řádky byste proto měli číst dříve, než se do salonu vydáte. Anebo v případě, že chcete následky svého dřívějšího rozhodnutí zvrátit.

Odstranění tetování – cena za nerozvážnost

To, co vám přijde vtipné ve 20 letech, vám za dalších 20 už tak připadat nebude. Motiv proto volte velmi pečlivě. Pořízení “kérky” není levná záležitost, stejně jako její vymazání. Ať tedy neplatíte dvojitou cenu kvůli jedné ukvapené volbě.

Kolik stojí tetování

Abychom zjistili, jestli je zlikvidování dražší, podívali jsme se na hodnoty výtvorů. Ty jsou samozřejmě orientační, v jednotlivých městech i salonech se mohou lišit.

  • jednoduché geometrické tvary o velikosti mince – 1.000 – 1.500 Kč
  • minimalistické kresby černou barvou, max. 5×5 cm – 1.500 – 3.000 Kč
  • nápis či kresba v max. velikosti 10×10 cm – 3.000 – 8.000 Kč
  • obrázek o rozměrech 20×8 cm – 8.000 – 10.000 Kč
  • obrázek o rozměrech 25×15 cm – 10.000 – 16.000 Kč

Pokud je pro vytvoření obrazce potřeba více než jedno sezení, stanovuje se cena individuálně. Jedno sezení většinou vychází na 8.000 Kč, celková suma se pak vyšplhá na desítky tisíc korun.

Nezapomeňte, že tato krása může mít i svá rizika.

Co říkají o ceně odstranění odborníci

Tak jako v případě pořízení se částka odvíjí od velikosti a barevnosti. Také technické provedení rozhodne, kolik ošetření bude potřeba podstoupit (a zaplatit). A stejně jako při vytvoření, ani při odstranění nelze dopředu přesně stanovit konečnou cenu a výsledek.

Dermatologové se shodují, že odstranění tetování je VŽDY dražší než jeho pořízení.

3 profesionální způsoby odstranění tetování

MetodaHlavní aspekty metodHlavní kontraindikace
dermabraze čili výbrusvelmi bolestivé, velké riziko infekce a vzniku jizevporucha pigmentace, náchylnost ke vzniku keloidních jizev
excize neboli vyříznutíriziko infekce, velká pravděpodobnost vzniku jizev, vhodné jen pro velmi malé obrazenáchylnost ke vzniku keloidních jizev, kontraindikace pro anestezii
laserové ošetřenímírně bolestivé, riziko infekce a vzniku jizevepilepsie, porucha imunity, náchylnost ke vzniku keloidních jizev

Přestože odborníci neradi predikují finální sumy, zkusili jsme spočítat optimistickou verzi odstranění u jednotlivých metod.

Vybroušení

  • rozměr “ošetřované” plochy do 25 cm2 – cca 1.000 Kč

Za ideálních okolností vyjde vymazání tedy levněji. Nicméně je tato metoda nejbolestivější a nejrizikovější, co se následků týká. S velkou pravděpodobností budete muset investovat ještě do následného péče k minimalizaci jizev.

Vyříznutí

  • od 1.500 Kč

Lze provést jen u velmi malých, jednoduchých motivů. Cena excize se tedy v lepším případě rovná té pořizovací, nejspíše ji ale přesáhne.

Laser

Zde je výpočet složitější. Většinou je stanovena sazba za 1 cm2, přičemž s každým dalším sezením se tato jednotková cena snižuje. Částka za cm2 také klesá nepřímo úměrně s rozměrem ošetřované plochy, protože se předpokládá více ošetření.

Jako příklad jsme zvolili černou tetováž o rozměrech cca 25 cm2.

  • pořízení – ⦰ 2.250 Kč
  • odstranění – 130 Kč / 1 cm2 = 3.250 Kč 1 ošetření

U amatérského tetování většinou postačí 1 – 3 laserové procedury, profesionální provedení vyžaduje 4 – 6. Optimistická verze pro tuto metodu tedy počítá, že 1 sezení bude stačit, ve skutečnosti to však málokdy vyjde.

Žádný z výše uvedených způsobů nehradí zdravotní pojišťovna.

Jestli jsme potvrdili fakt, nebo vyvrátili mýtus musíte posoudit sami. Každopádně teď máte základní informace ke zhotovení i likvidaci tetování. Využijte je dobře.

A nebojte se sdělit nám svůj názor. Je podle vás tetování věc, které byste později litovali, nebo dílo, na které jste hrdí a nikdy ho nenecháte vymazat? Není tolik opěvovaná laserová metoda zbytečné vyhazování peněz? Napište nám do komentářů.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *