3 hlavní důvody, proč CRM systém potřebují i drobní podnikatelé a malé společnosti

Možná si říkáte, že mít CRM systém pro malou firmu je zbytečné. Omyl! Zákazníci mají při rozhodování u koho nakoupit na výběr z mnoha možností. Trvalý a autentický vztah s klienty, schopnost uspokojit jejich potřeby prostřednictvím skvělé komunikace a bezchybných služeb, důvěryhodnost – to vše vás může odlišit od konkurence. Jedním z nástrojů pro vytvoření těchto silných vazeb je právě CRM systém. Kdysi byl doménou jen velkých společností, ale jeho význam stále narůstá i pro menší podniky. V tomto článku si blíže vysvětlíme, proč byste se o něj měli zajímat také!

Pomůže vám s navázáním vztahů s potenciálními zákazníky

Čím menší je vaše zákaznická základna, tím důležitější je začít každý nový vztah s klientem tím nejlepším možným způsobem. CRM systémy pro malé firmy zajistí, že se každému zákazníkovi dostane právě to, co potřebuje – ať už jde o produkty, klientský servis nebo o pozornost. Právě tyto první kroky mohou přerůst v dlouhodobou podporu.

 • Vytvořte profil zákazníka pro každý kontakt, který máte. Připojte k němu relevantní informace, které se vám podaří získat.
 • Zjistěte požadavky zákazníků. Zaměřte se na jejich potřeby a na to, jak je mohou vaše produkty a služby splnit.
 • Vytvořte si opakovatelný komunikační proces, který vám umožní vstřícně komunikovat s potenciálním zákazníkem.
 • Sledujte interakce mezi vaší firmou a potenciálním zákazníkem spolu s jejich reakcemi.

Vypracování tohoto počátečního procesu navazování vztahů se zákazníky vyžaduje čas, praxi a vylepšování. Co funguje u jednoho zákazníka, nemusí fungovat u jiného. Analyzujte faktory, které vás vedou k úspěchu, a optimalizujte své procesy tak, abyste oslovili ještě širší skupinu potenciálních zákazníků.

Pomůže vám posílit vztahy se stávajícími zákazníky

Prodejem služby či produktů by váš vztah se zákazníkem skočil neměl – naopak byste ho měli nadále rozvíjet. CRM systém vám pomůže vytvářet jak opakované prodeje, tak stálou klientelu. A to je mnohem méně nákladné než získávání té nové.

 • Dále své zákazníky seznamujte se svou nabídkou.
 • Pokračujte ve shromažďování informací o každém stávajícím zákazníkovi. Zajímejte se o to, jak využívají vaše produkty a služby a jakou hodnotu jim vaše nabídka poskytuje.
 • V CRM systému naplánujte pravidelné sledování prodejů s vysokým obratem.
 • Zjistěte, jak efektivní jsou vaše produkty.
 • Poskytněte zákaznický servis a podporu, protože to může být velkým konkurenčním rozdílem.
 • Přesvědčte klienty o svých odborných znalostech. Ujistěte je, že jim rozumíte, a že vaše produkty jsou tím nejlepším řešením.
 • Zařazujte do svého prodejního procesu postupná zdokonalování.

Navázat na stávající vztahy se zákazníky je snazší než začínat od nuly. Základní úroveň důvěry již budete mít. Můžete ji rozšířit tak, že zákazníka lépe poznáte a navrhnete mu další řešení, která mu pomohou uspokojit jeho potřeby.

CRM systémy poskytnou důležité nástroje pro ještě efektivní služby zákazníků

CRM systémy se neomezují pouze na marketing a prodej – mnohé lze kombinovat se zákaznickou podporou a servisem. To vám dovolí řídit všechny aspekty vztahu se zákazníky.

 • Vytvořte možnost personalizovaného zákaznického servisu a podpory. To klientovi umožní pokládat otázky, hlásit problémy a získat řešení svých individuálních potřeb.
 • Identifikujte často kladené otázky a vypracujte na ně odpovědi, které umístíte na své webové stránky, popř. je odešlete e-mailem.
 • Vytvořte tým, který se na zákaznický servis bude specializovat. Centrální místo, kam můžete zákazníky nasměrovat, je znakem podstatně komplexnějšího a profesionálnějšího přístupu k proklientským vztahům.

Systémy CRM mohou způsobit revoluci ve způsobu, jakým spravujete vztahy se svými zákazníky; pomůže vám se odlišit od konkurence a v konečném důsledku zvýšit příjmy. Využijte tento nástroj k ucelení procesů a získávání informací, které vašemu malému podniku pomohou prosperovat!

Proč CRM software ještě nepoužíváte? Co vás od zavedení CRM systému odrazuje?

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.