Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?


Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Jak se chovat, když ceny zlata lámou rekordy?

Pozorujete vývoj ceny zlata v průběhu let? Pak jste si určitě všimli, že v posledních několika týdnech atakuje nové historické rekordy.

Možná si říkáte, že v současné situaci se nevyplatí nakupovat „draze“. Opak je však pravdou. Zlato je přece jen střednědobá až dlouhodobá investice. Co to znamená?

V případě dlouhodobých investic se opravdu nevyplatí jakési (téměř nemožné) časování trhu. To si nechte spíše pro jednotlivé akcie a kryptoměny.

Vás zajímá spíše dlouhodobý horizont deseti, patnácti, dvaceti i více let. V takto dlouhém období nehrají události několika týdnů žádnou cenu, a proto není nutné je řešit.

Přední světoví analytici navíc mají jasno – v následujících dekádách překonají budoucí ceny zlata tu současnou klidně až několikanásobně (přece jen je ho na světě velmi omezené množství, přičemž poptávka prudce roste). Čím déle tedy budete čekat, za tím horší cenu budete nakupovat. Tím menší zhodnocení získáte.

Postupné přikupování zlatých slitků

Zdaleka nejlepší taktikou je postupní přikupování fyzických slitků v průběhu let. To znamená, že několikrát ročně přikoupíte slitek dle aktuálních možností. Tento postup dodržujte po předem určený časový horizont. Ve finále si vybudujete opravdu krásné portfolio.

Dávejte si však pozor na rozdílné ceny zlata u různých obchodníků. Jeden a ten samý slitek totiž někde pořídíte klidně až o 10 % levněji/dráž. Proč?

Žádná česká mincovna totiž nevyrábí vlastní zlaté slitky/cihličky. Veškeré takové položky se k nám tudíž musí dovážet ze zahraničních zemí (nejčastěji ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus).

Právě proces přepravy je ideální záminkou k tomu, aby si každý zúčastněný stanovil svou marži. Někteří prodejci si určí malou, jiní až nemravně vysokou přirážku. Raději tedy poctivě porovnávejte jednotlivé nabídky!

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *