Znáte nejvýhodnější bankovní účty? My ano

Mít v bance účet je dnes něco, co můžeme označit jako naprostou samozřejmost. Už ale nijak samozřejmé není to, že by snad všechny banky a jejich účty byly stejně výhodné. Je třeba počítat s tím, že nabídka je celkem široká a vybrat správně nemusí být vždy úplně jednoduché. Podívejte se s námi na to, jaké nejvýhodnější bankovní účty dnes existují.

Contents

Equa bank – Běžný účet

Nejvýhodnější bankovní účty peníze i zajímavě zhodnotí

Nejvýhodnější bankovní účty peníze i zajímavě zhodnotí

Začínáme prvním místem, které si vysloužila jedna z menších bank. Pochopitelným důvodem je hlavně to, že vedení účtu můžete mít zcela zdarma. Dalším pozitivem jsou i levné výběry ze zahraničních bankomatů, které stojí jenom 9 Kč. Když budete vybírat u nás, potěší vás to, že daný výběr je zcela zdarma. Lákadlem může být až stotisícový kontokorent bez poplatků, či snadná možnost zřízení spořicího účtu, který nabídne úrok ve výši až 0,80 procent. Drobným zklamáním je však úrok na klasickém běžném účtu ve výši 0,01 procenta, stejně jako to, že téměř stokorunu stojí odchozí SEPA platba.

mBank – Osobní účet mKonto

Banka, kterou můžeme označit za velmi inovativní. A to i proto, že byla první, která nabídla bezplatné vedení účtu. A to má i v současné době, díky čemuž si drží druhé místo v našem žebříčku. To ale nejsou jediné věci, které jsou zdarma. Klasikou je využívání i dalších služeb, kam se řadí:

  • Internetové a mobilní bankovnictví
  • Výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR
  • Povolené přečerpání účtu

To všechno dohromady jasně ukazuje, že účet zaručeně nezklame běžné, ani náročné klienty. Co může naopak lehce zklamat, to je nulové zhodnocení peněz, nebo to, že jsou výběry z bankomatů v zahraničí zpoplatněny podle toho, jak vysoký je výběr.

Air Bank – Běžný účet Malý tarif

Moderní banka, kterou zná díky poměrně rozsáhlé reklamní kampani téměř každý. Znát ji ale lidé mohou i z toho důvodu, že nabídne celkem dobré produkty. A její běžný účet uzavírá naši trojici těch nejlepších. Pochopitelně je možné získat vedení, které je zcela zdarma. Druhým lákadlem je také to, že lze získat úročení peněz ve výši jednoho procenta. A to v rámci částky do 100 000 Kč, pokud je aktivně používána platební karta. Pokud ne, není na účtu sazba žádná. Dále je velkým lákadlem to, že pokud máte jeden konkrétní tarif, můžete si otevřít celkem 13 účtů, a to jak běžných, tak i spořicích. Dobrá volba pro ty klienty, kteří jich potřebují více a chtějí je mít všechny u jedné banky. Co ale může zklamat, to je poplatek 25 Kč za výběr u cizího bankomatu, nebo poplatek 100 Kč, pokud vybíráte u jiné banky v zahraničí.

Banka CREDITAS – Běžný účet

I když se nejedná o jednu z největších a nejznámějších bank u nás, rozhodně si pozornost zaslouží. Když budeme konkrétní, tak třeba proto, že nabídne:

  • Bezplatné vedení účtu
  • Debetní bezkontaktní kartu
  • Internetové a mobilní bankovnictví

Samozřejmostí je také to, že jak příchozí, tak elektronické odchozí platby jsou zcela zdarma. V rámci České republiky je zdarma i to, když si vyberete z bankomatu cizí banky, a to pokud jde o prvních pět výběrů. Ani ty ostatní ale nejsou nijak drahé, jelikož když se podíváme na ceník, tak stojí 20 Kč, bez ohledu na to, u jakého bankomatu vybíráte.

Fio banka – Fio osobní účet

Velmi známá banka, u které mohou mít klienti většinu služeb zcela zdarma. Jak soukromé osoby, tak i podnikatelé mají bezplatné vedení účtu, stejně jako příchozí a odchozí platby, nebo hotovostní operace na přepážce. Zdarma je také 10 výběrů u FIO bankomatu, a dále 5 výběrů u bankomatu jakékoliv jiné banky. Aby se však výběry obnovily, je nutné aktivně platit kartou. Lákadel je tedy více než dost. Ty doplňuje i kontokorent, který je k dispozici v několika tarifech, ze kterých si jako klienti můžete vybrat ten, který vám vyhovuje nejvíce. Co ale příliš nepotěší, to je zhodnocení uložených finančních prostředků. Pokud jde o účet, který je běžný, tak na něm je zhodnocení nulové. U spořícího však také moc výrazné není, protože činí jenom 0,15 procent.

Poštovní spořitelna – Poštovní účet

Proč je právě tato banka tolik oblíbená? Důvodem není nic jiného, než pobočky. Základní věci spojené s účtem lze totiž velmi dobře vyřídit i na jakékoliv běžné poště. Když se na tento účet podíváme, tak je lákadlem bezplatné vedení. U něho ale musíme zmínit, že je podmíněno splněním podmínek. Jinak stojí 69 Kč, a to již tak výhodné pochopitelně není. Výjimku zde mají mladí lidé do 26 let, nebo osoby na rodičovské dovolené. Dobrou volbou je tento účet hlavně pro toho, kdo chce zhodnotit peníze, jelikož v kombinaci s investováním lze získat zhodnocení ve výši až 1,3 procenta ročně. Co naopak příliš nepotěší, to je výběr z cizího bankomatu, který stojí celých 40 Kč, stejně jako nepotěší ani výběr ze zahraničního bankomatu, který je zpoplatněný částkou 100 Kč. Pokud jde o SEPA platby, tak ty stojí 100 nebo 150 korun, podle toho, zda je platba příchozí, nebo odchozí.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *