website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Pojištění na zimu – jaké se vyplatí si sjednat?

Zima se začíná pomalu ale jistě projevovat. Někdo v ní vidí období krásné, jiný v ní vidí zase období, které je spojeno s řadou rizik. Jak co nejlépe snížit jejich dopad? Mohou pomoci současné pojistky. Pokud se podíváme na jejich současnou nabídku, mají k dispozici i různá pojištění na zimu. Co si pod tím představit? Hned několik produktů, které se vám mohou vyplatit. Podívejme se společně na to, které to jsou.

Contents

Pojistěte svůj pozemek

Pokud bydlíte v bytě, kde je před vaším domem obecní chodník, nemusíte nic řešit. Co ale v případě, kdy bydlíte v rodinném domě? A máte tak svůj vlastní chodník, o který se musíte starat? Doporučujeme mít adekvátní pojištění. Nejenom, že v případě nemovitého majetku lidé volí klasické pojištění domácnosti, nebo pojištění nemovitosti. Dobré je myslet i na ty rizika, které souvisí s možnou odpovědností. Za co? Že se na vašem pozemku někdo zraní. Neuklizený sníh, nebo námraza může znamenat celkem vážný úraz. A že k vám nikdo nechodí? To si často jenom myslíte. Co takoví poštovní doručovatelé, kteří nemusí být jenom s pošty? Co třeba balíková služba? Nebo různý rozvoz jídel? A k tomu přidejte třeba osoby pověřené odečtem elektřiny, nebo plynu. To všechno jsou osoby, které mohou po vašem vlastním chodníku jít. A co když se zraní? Mohou od vás vymáhat nemalé finance. A to spojené:

  • S úrazem jako takovým
  • S léčením a bolestným
  • S ušlou mzdou

V praxi to může znamenat nemalé částky. Proto je dobré mít pro tyto případy pojistku. Často je ochrana doplňkem klasických pojistných produktů, což mimo jiné znamená i to, že pojištění pro tyto případy není nijak drahé. Zvláště v porovnání s tím, kolik byste jinak zaplatili z vlastní kapsy. Na internetu můžete dohledat případy, kdy bylo nutné platit i stovky tisíc korun.

Mezi pojištění na zimu může patřit i to, které souvisí s vaším autem

Pojištění na zimu může chránit nejenom při sportu

Pojištění na zimu může chránit nejenom při sportu

Máte osobní automobil? Pokud ano, jistě máte sjednané povinné ručení. Ze zákona je totiž povinné. Potom je zde ještě jedna pojistka, která je sice dobrovolné, ale mezi dobré pojištění na zimu ji zařadit můžeme. Jde o praktické havarijní pojištění. Jaký je ten hlavní důvod ho mít? Proplatí škody způsobené právě na vašem vozidle. A to ty, které si způsobíte sami. Nejenom tím, že nabouráte do jiného vozu, ale třeba i když vyjdete ze silnice, střetnete se s případným zvířetem, nebo když nabouráte kamkoliv jinam. Pokud byste havarijní pojistku neměli, platíte své škody sami. Když ji ale máte, zaplatí je pojišťovna. A jelikož v zimě je vlivem náledí, sněhových jazyků i vozovky pokryté sněhem často poměrně těžké udržet svůj vůz ve správné jízdní dráze, je dobré, když myslíte na eliminaci rizik. Tato pojistka se pochopitelně vyplatí jak u nových, tak i starších vozů. Na její cenu má totiž vliv právě aktuální hodnota vozu. Při sjednávání hleďte i na výši spoluúčasti, která bývá uváděna v procentech a může mít určitou minimální hodnotu. Platí, ž čím je spoluúčast vyšší, tím klesá cena pojistky – a naopak.

Nezapomínejte ani na cestovní pojištění

Mezi další pojištění na zimu patří cestovní pojištění. To se vás týká, pokud plánujete vyrazit do zahraničí. Opět je dobré připomenout, že se zde může hodit havarijní pojištění, protože výdaje na opravu za našimi hranicemi mohou být podstatně vyšší. Primárně se zde chceme zaměřit na situaci, kdy se chystáte lyžovat. Oblíbený sport, kterému současná zahraniční střediska dávají zcela jiný rozměr. A pokud do nich míříte, vyplatí se cestovní pojištění na zimu. Pokud jde o jeho rozsah, doporučíme držet se tří hlavních variant, které nabídne. Je to:

  • Pojištění léčebných výloh
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění sportovní výbavy

Díky této trojici pojistných produktů máte jistotu, že budete plně ochráněni. Když se vám něco stane, transporty i ošetření budete mít zdarma. Když svou neopatrností způsobíte někomu zranění, případné požadované kompenzace zaplatí pojišťovna. Na té budete jako pojistnou událost hlásit i situaci, kdy vám někdo odcizí vaši výbavu. Výhodou tohoto pojištění není jenom to, že ho nabízejí desítky pojišťoven, ale i to, že je možné sjednat ho online, za pár minut. Navíc v rámci Evropy nemusí vyjít na vyšší cenu, než je jenom pár jednotek korun za osobu.

Vhodné může být i úrazové pojištění

Jaké další pojištění na zimu se může hodit? Je to takzvané úrazové pojištění. To se může hodit jak ve chvíli, kdy konkrétní osoba plánuje například lyžování či jinou aktivitu na tuzemských horách, tak i ve chvíli, kdy plánuje být ochráněna před tím, co mohou přinést namrzlé a zasněžené chodníky. K čemu je takové úrazové pojištění vhodné? Pokud se daný úraz stane, přichází tato konkrétní pojistka s kompenzacemi. Samozřejmě těmi finančními. S ohledem na variantu pojistky se může jednat nejenom o pevnou částku za daný úraz, ale může se jednat o různé další kompenzace. Jako příklad může posloužit třeba situace, jako je kompenzace za každý den v nemocnici, kompenzace ušlého zisku, nebo třeba bolestné. V jaké bude vše výši, a jak bude vše konkrétně vypláceno je spojeno hlavně s charakterem samotné pojistky. Dnes ji nabídne většina komerčních pojišťoven a tak je z čeho vybírat.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *