website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Zdravotní matrace – hýčkejte si zdravá záda

Zdravá záda jsou pro člověka společně s páteří jednou z nejdůležitějších součástí pohybového aparátu. O tělo je třeba půběžně pečovat a hýčkat si jej. Zdravotní matrace je pak bezesporu jedním z výraznýchnástrojů, jak o pohybový aparát a konkrétně záda a páteř pečovat tím správným způsobem. Možná byste nevěřili, ale bolestí zad trpí alespoň občas celých 80 % populace. Pokud jste tedy zrovna ve fázi zařizování nového bytu, nebo máte již proleželou svoji původní matraci, dejte si při výběru té nové opravdu záležet. Vaše záda to jistě ocení… a vy s nimi!

Contents

Zdravotní matrace – vyznáte se v nich?

Při vybírání matrací je dnes poptávka po kvalitě, trvanlivosti, dobré prodyšnosti a také po jejich zdravotních výhodách. Kvalitní matrace ovlivní nejen kvalitu spánku a dobrou náladu, podpoří i dobrý zdravotní stav a hlavně omezí deformaci páteře a předchází bolestem v šíji, bedrech a nepříjemným přeleženinám.

Typy zdravotních matrací

Mezi matracemi, které jsou označovány jako zdravotní neboli ortopedické, najdeme několik typů. Jsou jimi například matrace taštičkové, vícezónové sendvičové matrace, nebo masážní matrace s paměťovou pěnou. Zdravotní matrace nabízejí různé tvrdosti, ta nejvyšší – H4 je vhodná i pro zvýšené zatížení až do 130 kilogramů. Kvalita všech zdravotních matrací je garantována nezávislými testy a také spoluprací výrobce s odborníky a lékaři.

Zdravotní matrace i pro alergiky

Speciální nabídku ocení jistě i alergici. Jejich počet stoupá, a proto si výrobci matrací dávají záležet na volbě použitých materiálů. V nabídce pro alergiky najdete matrace téměř všech typů, vybírat můžete například mezi těmito:matrace s ortopedickými vlastnostmimatrace vyrobené z pur pěnysendvičový typ matracematrace s taštičkamimasážní sendvičová matracematrace z elastické studené HR pěnySpecifické nabídky jsou tvořeny například matrace také pro hotely, nebo matrace exkluzivně vyrobené pro potřeby seniorů.

Zdravotní nezávadnost

Další výhodou zdravotních matrací je lehký prodyšný potah, díky němu se v posteli netvoří plísně a další nežádoucí mikroorganismy. Duté vlákno reguluje následky pocení a celý potah je vhodný i pro alergiky. Pro lepší ochranu a funkčnost matrace skvěle funguje matracový chránič proti ušpinění.

Rituály před spaním prospívají

Kvalitní matraci už si vybrat umíme. Co je ještě potřeba pro to, abychom se dobře vyspali? Objevujte rituály a nespěte odpoledne! Mezi rituály, které mohou navodit příjemnou a uvolněnou atmosféru před spaním patří například horká vana, masáž vonnými oleji nebo nižší teplota v místnosti, kde budeme spát.

Máte problémy se spánkem?

Spánek ovlivňuje náš život, jeho kvalitu a také naši náladu. Jaké jsou aspekty zdravého spánku? Co jej ovlivňuje? Jak vyřešit problémy, které brání kvalitnímu spaní nebo také příjemnému usínání? Vyhněte se některým činnostem a váš spánek bude zase v normě.

V jaké spíte poloze?

Za noc se během spánku otočíme až dvacetkrát. Některé pozice spánku jsou dokonce zdraví prospěšné, některé omezují chrápání a některé zase ulevují kloubům. To, v jaké poloze nejčastěji spíte, o vás také něco prozrazuje. Jaká je vaše nejoblíbenější poloha pro usínání?Jaký názor máte na současnou nabídku pro kvalitní spánek a relaxaci? Je podle vás dostatečná nebo se vám nedaří najít tu pravou matraci a stále ji měníte? Jakou cenu má kvalitní matrace? A kolik stála nejdražší matrace vašeho života? Svěřte nám své názory a zkušenosti do naší diskuze pod článkem.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *