website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Zahraniční akcie budou mnohem dostupnější

Když se mluví o možnostech investic, tak je akciový trh a akcie ze skupiny těch, které jsou stále populárnější. Není se čemu divit, jelikož mohou nabídnout:

  • Zajímavé zhodnocení
  • Dobrou míru rizika
  • Snadnou dostupnost

Nutno říci, že největším problémem hlavně pro menší investory byly zahraniční akcie, kde bylo třeba mít k dispozici přece jenom určitý obnos peněz. A to se aktuálně změní. Jak? Velmi příznivě.

Contents

Zahraniční akcie bude možné pořídit už za tisícikorunu

Zaraiční akcie jsou i pro malé investory

Zaraiční akcie jsou i pro malé investory

Pokud je něco pro začínající investory jasně charakteristické, tak to nejsou jenom menší zkušenosti, ale jedná se také o to, že mají spíše menší sumu peněz, kterou mohou investovat. A zde musíme jasně říci, že se jim otvírají cesty, jak si mohou zahraniční akcie pořídit za sumu, která bude v podobě pouhého jednoho tisíce. To je ideální možnost, jak mohou začátečníci rozšířit své portfolio, nebo jak mohou zkusit i tuto cestu, bez rizika toho, že by jí museli obětovat mnoho ze svých peněz.

Za vším stojí Wood & Co. a její platforma s názvem Porta

Jak tedy zrealizovat investice do akcií, a to těch zahraničních, a to s takto malou sumou? Za vše je nutné poděkovat finanční společnosti Wood & Co. Právě ta v minulosti nabízela možnosti investic jenom firemním, nebo movitějším klientům. Rozhodla se ale pro celkem výraznou změnu strategie, která bude více nakloněna širším masám.

A nezůstalo rozhodně jenom u slov. Právě společnost Wood & Co. totiž vytvořila internetovou platformu, které dala název Porta. Ta je otevřena širokým masám, které zde mohou začít investovat skutečně od pouhé jedné jediné tisícikoruny.

Velmi přijatelné poplatky

Při investicích je obecně nutné počítat i s možnými poplatky. I ty jsou ale příznivé. A to v porovnání s ostatními možnostmi. Když se podíváme třeba na podílový fond, které jsou jednou z nepřímých možností, jak využít zahraniční akcie k zisku. Zde jsou ale poplatky ve výši dvou a více procent. A to není zase a tak výhodné.

Když to srovnáme s tím, co nabízí nová platforma Porta, tak zde je poplatek pevně a jasně stanovený.  Kolik konkrétně činí? Je to jedno procento z celkového objemu investovaných finančních prostředků. Zde je tedy jasně vidět, jaká cesta je v tomto ohled tou, která je přece jenom výhodnější. O tom není pochyby.

Zajímavá možnost pomoci

Finanční společnost Wood má ještě jeden zajímavý unikát. V rámci svých různých platforem poskytuje také různá poradenství, díky kterým může daný investor podchytit zajímavý trend a tak vydělat mnohem více. V rámci různých zahraničních platforem této společnosti lze využít dat, která jsou kombinací tří věcí. A to:

  • Výpočtů počítačů
  • Robotických finančních poradců
  • Zkušených finančních makléřů

Tyto zahraniční platformy se mohou jevit jako zajímavý doplněk. Nejsou však prioritou, jelikož zde je možné investovat jenom v dolarech a eurech a také nejde o směr, který by byl určený začátečníkům.

Založení účtu jednoduše online

Pokud vás možnost využít investiční portál Porta zaujal a chcete vyzkoušet zahraniční akcie, tak je rozhodně potěšující zprávou i to, že založení investorského účtu je celkem snadné. Tím chceme říci, že nemusíte nikam chodit ani jezdit, jelikož vše se zvládne z pohodlí vašeho domova. Tedy online. Stačí vyplnit jenom několik základních informací o vás samotných a dále už jenom vstupní dotazník.

Ten j vhodné nepodceňovat. Jelikož je o možnosti investic pro začátečníky, tak musíme říci, že je jim od prvního kroku pomáháno. Dotazník vám pomůže v tom, zda preferujete jenom konzervativní investice a nabídne vám možnosti, stejně jako vám nabídne cesty, pokud je vaším cílem investice s větším rizikem.

Vše vidíte v jasných přehledech

Porta má být unikátní i v tom, že jednotlivým začínajícím investorům umí nabídnout i jasné přehledy samotných investic. V takzvaných náhledech je možné vidět jednotlivá investiční portfolia. A to jak s ohledem na jejich skladbu, tak s ohledem na konkrétní rizikovost, tak s ohledem také na zhodnocení. To vše jsou hlavní parametry, podle kterých se investor rozhoduje. A ve výsledku je jenom na něm, jaké portfolio bude mít – je samozřejmě možné sestavit si jich v rámci jedné platformy a jednoho investorského účtu hned několik, na sobě zcela nezávislých.

Nutno říci, že dané přehledy nejsou dostupné a po vložení peněz a konkrétní investici. V tomto ohledu je možné sledovat i portfolio, které bude vzorové. Má několik možných podob. Ty si je možné jednotlivě zobrazit, porovnat a následně je možné zvolit tu cestu, která bude optimální. Opět dobrá funkce pro začínající investory. Se vším jim porad systém a tak sami nemusí studovat jednotlivé aspekty, ani počítat možnosti. Vše vidí na svých monitorech a sami se rozhodnou, jakou cestou se vydat.

Zatím jediná možnost

Společnost Wood je v tomto směru zajímavým průkopníkem, jelikož se zatím jedná jenom o jednu jedinou možnost, která je v naší zemi dostupná. Očekává se tedy poměrně velký zájem hlavně začínajících investorů, pro které zatím přicházely v úvahu výhradně a jenom podílové fondy.

Zároveň chceme dodat i jednu důležitou věc. Stejně jako u každé jiné investice, i zde je nutné hledět na diverzifikaci portfolia. Pokud máte zájem využít právě zahraniční akcie, tak není vhodné vsadit všechny peníze jenom na jednu kartu. Také není vhodné sát peníze jenom do akcií. Ty je vhodné rozložit do více investičních produktů. Tím lze eliminovat případnou ztrátu, pokud by k ní došlo.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *