website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Vyzkoušejte dřevěné pelety a ušetřete za vytápění

Ceny elektřiny a plynu stoupají, takže se hodí používat jiný druh paliva pro vytápění. Jednou z variant, která je stále poměrně ekologická a ekonomická, jsou například dřevěné pelety. Jaké jsou jejich hlavní výhody a kdy je pořídíte za nejlepší cenu?

Palivo z obnovitelných zdrojů

Dřevěné pelety se vyrábí z dřeva, které není vhodné pro jiné využití, případně se použijí zbytky z dřevěné výroby. Ty se slisují a přirozeným obsahem celulózy se po zahřátí spojí v typické malé peletky. Jde tak o palivo z obnovitelného zdroje, které je určitě více ekologickou variantou v porovnání například s uhlím.

Díky stlačení jde o koncentrované palivo s velmi dobrou výhřevností. Pokud chcete vysokou kvalitu a minimum popela, volte dřevěné pelety typu A s minimálním podílem kůry a nečistot. Tyto vlastnosti umožňují jednoduché použití s minimálními starostmi.

Snadná manipulace

Kvalitní dřevěné pelety jsou balené v jednotlivých pytlích. Většinou jde o plastové obaly, které pelety chrání před vlhkem a poškozením. I díky tomu je manipulace s nimi velmi jednoduchá a hlavně čistá, což je největší rozdíl například v porovnání s uhlím. Pokud potřebujete velké množství, není problém objednat si pelety ve velkém pytli na paletě.

Dřevěné pelety v kombinaci s automatickým kotlem

Úsporu financí i času přináší kombinace dřevěných pelet a automatického kotle. Ten si sám volí množství paliva pro udržování nastavené teploty. Díky tomu je spotřeba opravdu efektivní a nedochází ke zbytečnému přetápění prostor. Tyto moderní kotle navíc mohou být předmětem dotačních programů, takže jejich pořízení může být opravdu výhodné.

Nejvýhodnější ceny dřevěných pelet jsou zpravidla mimo hlavní sezónu. Pokud si tak uděláte zásobu během jarních či letních měsíců, můžete značně ušetřit v porovnání s nákupem během sezóny, kdy je poptávka velká.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *