Vybíráte nebankovní půjčku? Těchto 5 aspektů berte určitě v potaz!

Nebankovní půjčky jsou dnes stále velmi oblíbené, a to i přesto, že v době nedávno minulé prošly z hlediska legislativy určitou revizí. Česká národní banka nyní vede seznam registrovaných společností, které nabízejí v nebankovním sektoru půjčky. Zdá se tedy, že situace je z hlediska potenciálních dlužníků, tedy klientů nebankovních společností, poněkud lepší. Přesto je zapotřebí si dávat velký pozor na to, u koho si půjčuje a za jakých podmínek je půjčka poskytována. My konkrétně shrneme 5 aspektů, které je nezbytné brát při volbě nebankovní půjčky v potaz!

Contents

Celková výše půjčky

Máte představu o tom, kolik peněz si půjčíte? Pokud se podíváte na nabídku nebankovních společností, zjistíte, že nabízené částky se značně liší. Mnohdy si lze půjčit pouze do 10 000 korun. U některých společností, jako je třeba Microcredit můžete mít u velké půjčky až 300 000 korun. Optimální je najít více poskytovatelů a pak vybírat.

Doba splatnosti

Čím delší, tím pochopitelně lepší. Opět platí stejná informace jako u výše půjčované částky. Stačí se podívat do nabídek několika společností. Optimální jsou úvěry, které lze splácet až 7 měsíců a více.

Poplatky spojené s realizací půjčky

Víte, jaký bude přeplatek za realizaci půjčky? Ne? Pak si tuto informaci rychle zjistěte. Standardně vám pomůžou třeba mnohé zajímavé recenze půjček. Těch je na internetu neskutečné množství.

Penalizace při nesplácení

Co se stane, když nedokážete půjčku splácet v předem stanovených termínech? Budete mít samozřejmě velké problémy. Proto si případné penalizace přesně zjistěte. Může se jednat o astronomické sumy.

Vlastní bonita žadatele

Chcete získat úvěr, ale ještě něco někomu dlužíte? Pak budete mít možná smůlu. Stejně tak si zjistěte, jestli poskytovatel nevyžaduje i potvrzení o příjmu a další dokumenty. A co konkrétní úvěr? Naším tipem je půjčka XXL Credit.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *