Virtuální realita je ve firmách skvělým tréninkovým nástrojem

Virtuální realitu má většina z nás zafixovanou jako jistou formu zábavy. A je to skutečně tak, mluvíme o zábavě, která má zaplnit volné chvíle s přáteli nebo rodinou. Jenže její využití je daleko širší. S velkou pompou se dostává také do velkých korporátů, kde nemá sloužit jako forma relaxace, ale bere se zde za skvělý tréninkový nástroj, který zaměstnance naučí takzvaným měkkým dovednostem.

Podle posledních průzkumů je poptávka po rozšířené realitě u zaměstnavatelů stále větší. Zejména v korporátech jsou zapotřebí vlastnosti vyjednávání, networking, také řečnická zručnost, což jsou všechno věci, které se mohou potrénovat díky VR brýlím a tomu, do jakého prostředí pracovníka dostanou.

Školení v nejrůznějších oblastech

Dnes není virtuální realita pouze synonymem pro vraždění zombíků, ale díky tomu, že se stává dostupnější a neustále se rozvíjí je možné ji využít i ve firemním prostředí. Zaměstnanci společností se tak mohou školit v nejrůznějších oblastech.

Virtuální realita je naprosto skvělá pro každého zaměstnavatele. Díky ní velkou měrou klesají náklady určené na školení, včetně těch cestovních, které mnohdy sahají do nebes a jsou často větší než za konkrétní výukové lekce.

Lze naprogramovat prakticky jakoukoli simulaci

Jak již bylo zmíněno, rozšířená realita se neustále rozvíjí a vyvíjí. Co je možné dneska, dříve možné nebylo. Například v současné době je možné naprogramovat si ve virtuálním prostředí prakticky jakoukoli situaci. Může to být networkingová událost, ale také mediální brífink nebo pouze prezentace, ke které dojde před plným sálem lidí.

Software je dnes už tak chytrý, je poskytuje zpětnou vazbu pro zaměstnance. Byl oční kontakt dostatečný? A co parazitní výrazy ve tváři nebo tempo, s jakým mluvil? To vše dokáže ohodnotit.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *