Jak snížit náklady na tisk? Toto jsou možnosti

Je jedno, zda tisknete doma, nebo tisknete ve firmě. Pokud nejde jenom o tisk náhodný, je dobré řešit celkové náklady, které jsou s tiskem spojeny. Když se soustředíte na jejich snížení, dají se ušetřit nemalé peníze. Jak na to? Poradíme vám několik tipů, které jsou jednoduché a přitom efektivní.

Nakupujte levné náplně

První rada je celkem jednoduchá a také logická. Čím výhodnější náplně koupíte, tím výhodnější bude i následný tisk. Pokud hledáte levné tonery, doporučujeme v první řadě porovnat ceny v internetových obchodech a kamenných prodejnách a následně vybrat tu možnost, která vychází nejlépe. Dále doporučíme jít i cestou alternativních náplní. Jsou na trhu zcela běžné a jejich hlavní charakteristikou je to, že je vyrábějí jiné firmy, než výrobci tiskárny. Jaká jsou jejich pozitiva?

  • Jsou dostupné v různých kapacitách
  • Nabídnou dobrou kvalitu tisku
  • Jsou kompatibilní s většinou tiskáren

Kupujte náplně s vyšší kapacitou

Na tonery je třeba hledět na jakékoliv zboží, které se skládá ze samotného produktu a obalu. Za ten platíte také a tak je vhodné, aby v něm bylo co možná nejvíce obsahu. Díky tomu náklady na jednu stránku opět zajímavě klesnou. To samé platí i o inkoustových náplní. Když poptáváte třeba populární levné cartridge Samsung, hleďte na to, kolik se dá s jednou takovou vytisknout stránek. Čím více to bude, tím výhodnější pro vás. Navíc je to i praktické – náplň nebude nutné tak často měnit.

Zaměřte se i na nastavení vaší tiskárny

I tím se dají ušetřit nemalé finanční prostředky. Jak na to? Ne každý potřebuje nutně tisknout barevně. Když zvolíte černobílý režim, ušetříte, jelikož černé náplně jsou vždy výhodnější než ty barevné. Dále se zaměřte také na kvalitu tisku. Ta může mít několik podob. Jestliže tisknete zcela běžné dokumenty, postačí nastavení typu „koncept“. Díky tomu je bráno náplně opravdové minimum.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *