CRM systém vám ušetří čas a usnadní práci

Bránit se moderním technologiím je jako jít hlavou proti zdi. Ti chytří je již dávno používají a ty ostatní to napadne o něco později. Ignoranti jsou na tom zdaleka nejhůře, protože o přítomnosti informačních systémů vědí, ale nepřikládají jim jakýkoliv význam. A protože předpokládáme, že vy do poslední zmíněné skupiny nepatříte, připravili jsme pro vás několik praktických tipů. Proč byste měli do svého podnikání implementovat CRM?

Contents

Seznamte se se základními pojmy

Že netušíte, co je CRM systém? Jedná se o jednu ze strategií řízení podniku. Zkratka označuje anglické sousloví Customer Relationship Management, což v překladu znamená řízení vztahů se zákazníky. Princip této metody spočívá v podřízení marketingu, prodeje a firemní agendy klientům.

Zároveň byste si měli udělat jasno v rozdílu mezi CRM a CRM systémem/softwarem.

Zatímco CRM označuje strategii jako celek, CRM software je jedním z hlavních nástrojů, které jsou pro realizaci dané strategie nezbytné. Pokročilé aplikace jsou nabité skvělými funkcemi a výrazně zjednodušují správu kontaktů, komunikaci se zákazníky, vedení reklamních kampaní a další související činnosti.

Úspěch pramení v práci s daty

CRM systém slouží především jako úložiště informací o klientech, zakázkách a projektech. Tato data lze dále analyzovat a dozvědět se zajímavé souvislosti – například důvody, proč a jak vás zákaznici kontaktují, zda jsou se spoluprací spokojeni, co nejčastěji nakupují, jaké služby poptávají apod.

Hlavně si to usnadnit

Díky CRM systému bude vaše každodenní rutina mnohem příjemnější. Umožní vám automatizaci a standardizaci některých procesů a v konečném důsledku ušetříte i desítky minut v rámci jedné zakázky. Budete pracovat mnohem efektivněji, což se zákonitě projeví na zisku firmy.

Na CRM systém můžete proměnit i Outlook

Používáte-li ke komunikaci se zákazníky populární e-mailový klient od Microsoftu, nemusíte se ho vzdávat. Stejně jako tisíce firem v Česku i ve světě používejte sofistikovaný CRM v Outlooku – eWay-CRM. V základní verzi je zdarma a zvládá vše, co by měl moderní systém tohoto typu umět.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *