Úroková sazba bude 3 %, míní analytici

Po velké vlně zdražování hypoték se nyní jejich cenová hladina stabilizovala. Současná výše hypoték je velice příznivá a nahrává všem, co o hypotéce uvažují. Hypotéky s 80% LTV jsou bankami v současnosti nabízeny v průměru těsně pod 2,5 %. Tato výhodná situace však patrně nebude trvat věčně, protože Bankovní rada České národní banky nyní v březnu 2018 navýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,75 %. Toto všeobecně pozitivní navýšení se podle analytiků ale promítne právě do oblasti hypoték a opět postupně nastartuje jejich růst. Předpokládá se, že průměrná hypoteční sazba se vyšplhá ke konci roku 2018 až na 3 %.

Nyní je ta nejlepší chvíle nastartovat hypotéku

Podle hlavního ekonoma ING Bank Jakuba Seidlera se současná výše úrokových sazeb a hypoték jeví v dlouhodobém časovém horizontu neudržitelně nízká – je tedy správný čas využít nabídek developerských projektů v Praze. Banky sice nyní růst tržních sazeb kompenzují snižováním svých marží, ale to nemůže trvat věčně. Hypoteční sazby začnou v následujícím půlroce stoupat a přiblíží se k již zmíněným 3 %. Doby nízkých hypoték, tak jak je známe z roku 2016, kdy byla sazba okolo 1,7 % nebo z konce roku 2017 se sazbou 2,1 %, jsou dle odborníků již nenávratně pryč.

Kaskády Barrandov přinášejí velice příjemné bydlení na Praze 5

V Praze se stále nabízejí zajímavé možnosti, jak koupit byt

Ač v Praze stále poptávka bytů převyšuje nabídku, společnost FINEP připravuje na prodej nové byty, a to ve velmi zajímavých lokalitách. V současné nabídce najdete například krásné byty v novostavbách na Praze 5 na Barrandově. Tato atraktivní lokalita Kaskády Barrandov navazuje na unikátní přírodní park Prokopského údolí a filmovou čtvrť Barrandov, jež je jednou z nejvyhledávanějších v Praze. Na Praze 5 jsou v nabídce FINEP i další byty – jedná se o byty, jež jsou součástí rezidenčního projektu Britská čtvrť.

 

Projekt Malý háj nabízí byty na Praze 10 v atraktivní lokalitě Štěrboholy

Objevte krásné bydlení na Praze 10

Malý háj je bytový projekt společnosti FINEP, který najdete mezi Štěrboholemi a Dolními Měcholupy. Byty na prodej, které pro vás nyní společnost FINEP připravila, jsou uprostřed krásné přírody a mají také velice dobrou dostupnost do centra Prahy. Několik desítek metrů od Malého háje je stanice MHD. Na Praze 10 najdete také ihned k nastěhování nové byty v rezidenčním projektu Hostivař – Nad Přehradou nedalo Hostivařské přehrady. Toto dokonalé spojení přírody s městskou infrastrukturou se přímo nabízí pro klidný a spokojený život.

S rozhodnutím neotálejte a kontaktujte společnost FINEP ještě dnes. Na jejich stránkách najdete o bytech vše, co budete potřebovat, včetně cen, dispozic a možnosti financování.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *