Televize v mobilu od UPC

Kabelový operátor spustil online službu sledování televize v mobilu. Je to krok kupředu nebo tímto krokem dohání své konkurenty? Bude služba zajímavá? Přinese UPC nové zákazníky?

Krátce po zveřejnění informace o rozšíření televize v mobilu od společnosti O2 přišla na trh s online televizí také společnost UPC, významný hráč na mediálním trhu. UPC službu poskytuje na platformě Horizon, která již funguje v Nizozemí, Německu, Švýcarsku, Irsku a Polsku, kde má UPC svou silnou základnu na trhu poskytovatelů služeb kabelové televize a internetu.

Televize v mobilu od UPC pro Android a Apple

televize v mobilu od upc horizon

Televize v mobilu od UPC je založena na platformě Horizon a je její první službou dostupnou pro zákazníky v ČR

Služba je dostupná pro uživatele mobilních zařízení s operačními systémy Android a Apple, kdy je využívání služby umožněno pomocí aplikací dostupných v rámci Google Play a Apple Store. Dále je možné online televizi spustit také na počítači s operačním systémem Windows běžně z prohlížeče. Jedná se o vysílání datového toku – streamu. Proto je kvalita sledování závislá na rychlosti připojení k internetu u uživatele. Televizi je možné spustit nejen přes wifi, ale také přes mobilní data. V tomto případě si však uživatel musí dát pozor na čerpání svého datového limitu. V prvních dnech testování se kvalita jeví kvalita obrazu jeví jako nedostatečná, přesto při spuštění přes mobilní data aplikace Horizon Go spotřebuje přibližně 300 MB za hodinu. V českých poměrech to znamená, že by běžný měsíční datový limit nestačil ani na zhlédnutí celého filmu. Proto je sledování televize v mobilu od UPC aplikací Horizon Go primárně určeno v případě dostupnosti wifi.

Televize v mobilu do konce roku zdarma

Na rozdíl od O2TV je tato služba určena pouze pro zákazníky UPC, kteří jsou plátci některé ze služby kabelové televize. Na jeden uživatelský účet, který se zadává při prvním spuštění aplikace nebo pokaždé při přístupu ke službě přes webové rozhraní, je možné spustit TV zároveň na čtyřech zařízeních, což by mělo být dostatečné pro běžnou domácnost. Do konce roku poskytuje UPC službu zcela zdarma, po novém roce bude bezplatná pouze pro uživatele nabídky KOMFORT. Množství poskytovaných programů je více než dostatečné. Mezi šedesátkou kanálů jsou zastoupeny všechny běžně dostupné české FTA televizní stanice, komerční stanice i zahraniční filmové, dokumentární a sportovní kanály. Ovšem zásadní omezení použití – stream z Horizon Go se nedá spustit v zahraničí. Toto omezení vychází  z autorských práv, kdy tyto stanice mají omezení pro vysílání pouze v rámci území české republiky. UPC tímto zahajuje bitvu o zákazníka další formou. Zároveň tímto představuje první ze služeb Horizon, které na trh kabelových operátorů přinesou možná reformu nebo alespoň další zpestření pro televizního diváka.

5/5 - (2 votes)

You may also like...

2 Responses

  1. Patrik napsal:

    Jak si tuto službu mohu vyzkoušet, když je do konce roku zdarma?

  2. Jarmila napsal:

    Normálně si stáhni aplikaci horizon go pro android nebo iphone a přihlaš se. Já už koukám na TV Paprika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *