9 tipů, jak ve firmě ušetřit za tisk

Italy, italian Xerox machine in an office

Tiskárna, papíry, tonery, elektřina – to vše stojí peníze. Nevyhazujte je oknem, raději se vy i vaši zaměstnanci naučte, jak na tisk, který zbytečně neplýtvá vašimi investicemi.

Že se dá při tisku, kopírování nebo skenování ušetřit až několik tisíc až desítek tisíc korun? Ano, je to tak. Možná by vás to nenapadlo, ale při používání tiskárny je to jako s jízdou v automobilu. Když na to jdete chytře a jezdíte ekonomicky, můžete na palivu ušetřit pěknou sumu. I u tiskáren stačí, když se budete řídit jednoduchými radami a ve výsledku se budete radovat z toho, že vám klesly výdaje za tisk.

Contents

Vyzkoušejte těchto 9 rad pro tisk, kopírování a skenování

1)   Nemusíte tisknout všechno

Ano, opravdu není potřeba tisknout vše. Zrevidujte si, co se u vás ve firmě tiskne a jestli je to skutečně potřeba. Určitě zjistíte, že velká část vytištěných nebo nakopírovaných dokumentů je úplně zbytečná a končí v koši.

2)   Přejděte na moderní dokumenty

Modernizujte svou firmu a začněte více používat PDF dokumenty, elektronické zápisníky nebo tablety. V elektronických dokumentech se vám bude jednodušeji vyhledávat než ve stohu papírů, můžete je snadno sdílet, nehrozí, že by se roztrhaly nebo zmačkaly a pro jejich skartaci stačí zmáčknout tlačítko DELETE.

3)   Kontrolujte, kontrolujte, kontrolujte

V profesionálním copycentru Tomados mají bohatou zkušenost s tím, že lidé chtějí vytisknout dokumenty a teprve po tisku zjistí, že je v nich chyba, která se musí opravit a vše je potřeba tisknout znovu. Dejte si ruku na srdce, kolikrát se ve vaší firmě stane, že vyhazujete vytištěné dokumenty, ve kterých je překlep v nadpisu, špatně nastavené stránkování nebo jste použili špatný font? Jak se říká, dvakrát měř a jednou řež.

4)   Používejte úsporný režim tisku

Ne vždy je nutné tisknout v nejvyšší kvalitě. Interní dokumenty, které se nikde neprezentují, můžete vytisknout díky ekonomickému módu tisku v nižší kvalitě s menší spotřebou inkoustu a přitom rozdíl skoro nepoznáte.

5)   Nastavte si černobílý tisk

Černobílý tisk není tolik nákladný jako barevný a pokud netisknete fotografie nebo barevnou grafiku, nastavte si černobílý tisk dokumentů.

6)   Využívejte oboustranný tisk

Tisknete například stostránkový dokument? Sto stránek něco stojí. Využijte oboustranný, tzv. duplexní tisk a rázem je stránek jen 50 a vy jste ušetřili 50 % nákladů na papír. Pokud se ve vaší firmě tiskne ve velkém, je využití oboustranného tisku opravdu na místě.

7)   Použijte font nenáročný na spotřebu inkoustu

Věděli jste, že tučný řez písma dokáže spotřebovat víc inkoustu než tenký řez písma? Pouhou změnou fontu můžete ušetřit více než čtvrtinu náplně toneru.

8)   Pořiďte si tiskárnu s funkcemi, které opravdu využijete

Mít supermoderní multifunkční tiskárnuje skvělé, ale pokud nevyužijete její potenciál, je investice do takového zařízení zbytečná. Zamyslete se, jestli by vám nestačila jednoduchá kancelářská tiskárna, která zvládne základní funkce. Nebo naopak, pokud máte v kancelářích řadu tiskáren, které jsou naplno vytížené, možná by se vám vyplatila modernější tiskárna s rychlejším tiskem, podavačem originálů nebo oboustranným tiskem.

9)   Pronajměte si tiskárnu

Tiskárnu si můžete koupit, ale počítejte s tím, že vstupní investice bývá vysoká a náklady na tonery, příslušenství a papíry nejsou zanedbatelné. Nebo můžete využít pronájem tiskáren, kdy vám odpadá zejména počáteční investice nutná ke koupi tiskárny. Půjčovna tiskáren je připravena vám dodat tiskárnu s funkcemi, které budete opravdu potřebovat a postará se i o servis zařízení, dodávku materiálu, a dokonce se dá domluvit i dodávka papíru. Pronájem multifunkční tiskárny vám může ušetřit až 50 % nákladů na tisk ve srovnání s koupí běžné laserové tiskárny.

Vyzkoušejte tipy, jak ušetřit za tisk a náklady, které vám díky tomu zbydou, můžete využít jinde a efektivněji.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *