website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Senátní volby jsou skvělou příležitostí pro sázkaře

Blížící se volby do Senátu a krajských zastupitelstev nabízejí nejen šanci vybrat si své volené zástupce v krajích a v horní komoře parlamentu, ale také šanci něco na tom trhnout. Tím nemyslíme výplatu člena volební komise, i když i ta může být pro mnoho lidí zajímavá. Na každé významnější volby se totiž vypisují sázky a o čím „menší“ volby se jedná, tím větší je šance, že bookmakeři sázkových kanceláří udělají chybu. A kde je prostor pro chybu bookmakera, tam je vždy příležitost pro sázkaře, který se lépe vyzná v místních poměrech.

U senátních a krajských voleb v podstatě neexistují relevantní průzkumy, podle kterých by se sázkové kanceláře mohly řídit, jako u těch celostátních. Volební preference, které platí pro volby do Poslanecké sněmovny, často vůbec neodpovídají tomu, jak se lidé rozhodují na regionální úrovni. Ve volbách do Senátu často vítězí hlavně známé tváře a díky dvoukolovému systému také zástupci stran, které tolik nepolarizují společnost. A ani výsledky voleb do krajských zastupitelstev nemusí příliš kopírovat ty celostátní. Opět je mohou výrazně ovlivnit sympatie či antipatie ke konkrétním osobnostem a k jejich předchozím činům na krajské úrovni. Například ve Středočeském kraji se jinak zcela suverénní hnutí ANO musí obávat velkého debaklu. I když zrovna tohle „tajemství“ bookmakerům asi neuteče.

Letos navíc musíme počítat také s jednou důležitou proměnnou, u které můžeme jen hádat, jak moc a jakým směrem volby ovlivní – s koronavirovou krizí. Ocení voliči z řad důchodců u voleb speciální pětitisícový bonus a roušky zdarma, které pro ně vládní strany v posledních týdnech nachystaly, nebo budou mít senioři naopak strach k volbám jít, protože se do té doby koronavirus vymkne kontrole, jak predikují ty nejpesimističtější předpovědi?

„Asi jen málo výsledků voleb v minulých letech bylo tak obtížně odhadnutelných jako ty letošní. Čas, který v politice plyne i tak rychle, se během koronavirové krize splašil ještě více. Kdo si dnes vzpomene na nadšení Romanem Prymulou vrcholící prezidentovým úmyslem udělit mu Řád bílého lva? Jako by to bylo v předminulém století,“ potvrzují složitou situaci slova politologa Stanislava Balíka v anketě portálu ihned.cz.

Velkou příležitostí pro sázkaře nejsou jen předvolební sázky. Sázkové kanceláře nabízejí společenské sázky na nejrůznější události a v jejich kurzech se dá obecně najít nejvíc chyb. Kdo si nechce kazit náladu politikou, může si vsadit třeba na výsledky soutěže Superstar nebo na to, zda bude bývalý neúspěšný soutěžící v Superstar na konci roku ještě stále ministrem zdravotnictví. Můžete si vsadit, která společnost dopraví jako první člověka na Mars a jak dlouho jí to bude trvat, ale i na to, jaký bude na konci roku kurz Bitcoinu nebo na to, jaká bude zítra nejvyšší teplota v nějakém městě. Záleží jen na vás, v jakém oboru se cítíte být většími odborníky než sázkové kanceláře.

18+ | Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *