Půjčka v insolvenci může mít řadu podob. Jakých?

Insolvence neboli oddlužení je stav, o který si často požádají lidé, kteří chtějí zákonnou cestou řešit právě své dluhy. Jsou tedy ve chráněném statutu, a peníze splácí soudu, který je rozděluje věřitelům. Nemusí však být nic neobvyklého, že i taková osoba může potřebovat peníze. A od toho tu může být půjčka v insolvenci. Přemýšlíte nad ní? Je dobré vědět, že konkrétních podob může mít hned několik. Společně s námi se můžete podívat na jejich hlavní výčet.

Contents

Mikropůjčka je ideální půjčka v insolvenci

Jeden z nejmladších úvěrových produktů, který dnes vůbec existuje. Takto by se dala stručně charakterizovat právě mikropůjčka. Je na trhu zatím jenom několik let, ale už nyní je jasně vidět, že zaručeně patří k oblíbeným možnostem. Mimo jiné i proto, že v ní někteří vidí možnost, jakou je půjčka v insolvenci. Když se podíváme na základní charakteristiku samotné půjčky, je možné říci, že mnohé může celkem výrazně překvapit. Proč? Jsou to tyto důvody:

  • Získat lze jednotky, nebo nižší tisíce korun
  • Peníze se vrací jednorázově
  • Splatnost je okolo jednoho měsíce
Půjčka v insolvenci umí nabídnout různé sumy

Půjčka v insolvenci umí nabídnout různé sumy

Tolik k základní charakteristice. A nyní se podívejme i na to, proč to může být ideální půjčka v insolvenci. Ten důvod je pochopitelně dán tím, že získat danou půjčku není zase až tak nic složitého. Je vyřizována online, mnohdy jenom do několika málo minut. A to je spojeno s pozitivem toho, že samotné prověřování není nijak náročné. Nejenom, že nemusejí být prohlíženy klasické registry, ale prohlíženy nemusí být ani ty insolvenční.

Půjčete si od soukromé osoby

Druhá možnost, na kterou se podíváme, je spojena se soukromým segmentem. Ten dokonce lze rozdělit hned na dvojici cest. Ta první je segment označovaný jako P2P půjčky. Zde lze skutečně najít takové možnosti, kde na sebe plné riziko bere investor. A je na něm, zda se rozhodne do osoby v oddlužení investovat, nebo nikoliv. Když se takových sejde více a dosáhne se požadované sumy, je půjčka v insolvenci jednoduše poskytnuta. Ideální situace.

Druhá možnost už tak výhodná být nemusí. Mezi půjčky od soukromých osob totiž patří i ty, které jsou spojeny s lichvou. A o té musíme říci, že je celkem nebezpečná. Proč? Jelikož úroky jsou až likvidační. Jejich i stoprocentní výše není nic výjimečného. Nehledě třeba na pokuty, nebo nehledě například také na to, že může přijít na řadu i drsné vymáhání. Lichvář tedy peníze skutečně půjčit může, ale určitě se nejedná o postup, který by kdokoliv doporučoval. Bohužel, stále je zde celá řada lidí, kteří lichváře hledají.

Hitem se stávají půjčky s ručením nemovitostí

Další tip, na který se podíváme, je určený pro toho, kdo má možnost ručit nemovitostí. Je to podlé, jako v případě hypoték, kde je nemovitost také potřeba. Zde ale s tím rozdílem, že půjčka v insolvenci bude mít trochu jiná pravidla. V první řadě v tom, že ji hledejte výhradně jenom v nebankovním segmentu. Také připomeňme, že se bude jednat o takzvanou americkou hypotéku. Ta přináší jednu velkou výhodu, která je spojená s tím, že není nutné dokládat účel využití peněz. Je na každém, za co je utratí. A pokud se podíváme i na možnosti ručení, nelze zapomínat na to, že je možné mít jakýkoliv nemovitý majetek. Stejně tak je možné oslovit i někoho z okolí, kdo by se za vás zaručil. Pokud jde o formu ručení, mohou vyhovovat:

  • Klasické byty a rodinné domy
  • Pozemky různého druhu a velkosti
  • Rekreační, výrobní, skladovací i jiné objekty

Výše půjčky je primárně závislá na hodnotě dané nemovitosti. Čím bude tato hodnota vyšší, tím pochopitelně lépe. Samozřejmě nelze primárně očekávat, že bude výše půjčky rovna hodnotě nemovitosti, ale i tak se může jednat o sumu, která bude zajímavá. Také je třeba připomenout, že vzhledem k výši peněz může být přijatelná i splatnost. Jelikož mluvíme ve své podstatě o amerických hypotékách, může být standardem splácení i několik desítek let. Tedy i dlouho poté, co bude samotná insolvence neboli oddlužení ukončeno.

Zkuste možnost, kterou je půjčka s ručitelem

Poslední možnost, na kterou se podíváme, je velmi podobná té předchozí. Jenom s tím rozdílem, že zatímco předchozí půjčka v insolvenci vyžadovala přímé nebo nepřímé vlastnictví nemovitosti, v tomto případě to rozhodně není nutné. To proto, že plně postačí takzvaný ručitel. Jedná se o osobu, která bude také vedena ve smlouvě. Daná osoba následně odpovídá za to, že žadatel bude bez problémů splácet. Pokud ne, bere daný závazek na sebe a bude platit za něho. Půjčky s ručitelem mají formu běžných spotřebitelských půjček, což znamená, že lze získat desítky i stovky tisíc. Primárně je ale třeba jít do nebankovního segmentu, jelikož v bankách se dá s velkou pravděpodobností očekávat, že nepochodíte.

Pozitivní správnou u této půjčky je to, že ručitel může být v podstatě jakákoliv osoba. Může to být manžel nebo manželka, může to být někdo z rodiny, ale stejně tak to může být vzdálený příbuzný, nebo třeba jenom kamarád. Také je dobré nezapomínat na to, že se nejedná jenom o figurku ve smlouvě. Když je půjčky v insolvenci poskytována, musí to být i ručitel, který je povinen dodat různé informace o příjmu či minulosti. To samozřejmě proto, aby se důkladně prověřila jeho bonita. Z té se odvíjí i výše poskytnuté částky.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *