Pronto půjčka

Pronto znamená rychle. Už takto je možné si tento úvěr jednoduše charakterizovat. Pokud se podíváme na několik detailnějších informací, se kterými je Pronto půjčka spojována, tak musíme říci, že jde o klasickou nebankovní půjčku. Na českém trhu rozhodně není žádným nováčkem, jelikož soukromá společnost začala úvěry poskytovat již od roku 2007. Za tu dobu získala nejenom početné množství klientů, ale je spojena také s tím, že za tu doby vytvořila koncept, který je velmi žádaný, ale i transparentní a férový.

Contents

Úrokové sazby

Pronto půjčka nabízí nebankovní spotřebitelské půjčky, čemuž odpovídají i úrokové sazby. Nelze získat půjčku zdarma jako u mikropůjček, ale na druhou stranu se není nutné obávat astronomických úrokových sazeb. Když se podíváme na fakta, ta startovní úroková sazba začíná na hodnotě lehce přes 25 procent. Není to ideální, ale je třeba připomenout, že mluvíme o nebankovním segmentu. V případě určitých kombinací částky a splatnosti se může zvýšit. O všem je klient informován a tak je na něm, zda pro něho bude Pronto půjčka výhodná, nebo nikoliv.

Charakteristika půjčky

Jak již bylo zmíněno, mluvíme o takové půjčce, které je nebankovní a také spotřebitelská. Tomu odpovídá i její základní koncept. S ním je spojeno to, že jsou nabízeny sumy v řádech desetitisíců, které klienti následně klasicky splácí. A to v měsíčních splátkách. Pronto půjčka tedy nabízí jeden z nejběžnějších úvěrových produktů, o které je aktuálně velký zájem. Tady je konkrétní charakteristika, která přijde vhod všem zájemcům:

  • Výše dostupné částky: 10 000 – 100 000 korun českých
  • Termín splatnosti: 12 – 48 kalendářních měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Ani na ty nelze zapomínat, jelikož jsou důležité pro každého, aby věděl, zda pro něho může být Pronto půjčka připravena, nebo nikoliv. Jelikož mluvíme o segmentu nebankovním, je přece jenom jednodušší půjčku získat, a to v porovnání s bankou. Pokud jde o hlavní trojici podmínek, je třeba:

  • Mít tuzemské občanství
  • Mít trvalý pobyt na území ČR
  • Mít pravidelný příjem

Pokud jde o příjem, tak ten může plynout nejenom ze zaměstnání. Může plynout také z podnikání, takže Pronto půjčka je určená i pro OSVČ a tedy i podnikatele. Důležitou podmínkou je však i nutnost nemít dluhy. Při schvalování jsou kontrolovány exekuční rejstříky, stejně jako ty insolvenční. Pokud v nich žadatel o peníze figuruje, je jeho žádost zamítnuta.

Rychlost vyřízení

Je třeba počítat s tím, že mluvíme o spotřebitelské půjčce. Nelze tedy očekávat to, že by Pronto půjčka byla vyřízena doslova do několika málo minut. Na druhou stranu musíme říci, že ničeho pomalého se bát nemusíte. Roli hraje hlavně to, s jakou rychlostí dojde k předání všech podkladů. Jakmile se tak stane, je proces schválení celkem krátký. Pokud dopadne pozitivně, na zaslání peněz již nečekáte. Toto proběhne v podstatě ihned po vyhodnocení žádosti.

Shrnutí

Pronto půjčka je celkem zajímavou nebankovní spotřebitelskou půjčkou. Pokud jde o její pozitiva, tak rozhodně zaujme jednoduché vyřízení spojené s podmínkami, stejně jako zaujme také rychlost schválení. Jsou ale i určitý negativa. Tím hlavním může být vyšší úrok, který je nad hranicí 25 procent za rok. Co by mohlo být u půjčky také o něco lepší, to je rozhodně i rozpětí částek. Suma, kterou si lze půjčit, totiž končí na hodnotě 100 tisíc korun. Kladem však je, že je jenom na vás, na co budou finanční prostředky použité.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *